top of page

Rüyada sütun görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kapı

 • Giriş

 • Geçit

 • Artış

 • Sanat

 • İstikrar

 • Bacaklar

 • Yücelme

 • Yükselme

 • Maneviyat

 • Başlangıç

 • Temel atmak

 • Yolun uzaması

 • Ömrün uzaması

 • Uzun vadeli planlar

Rüyada sütun görmek ne anlama gelir?

Rüyada sütun fiziksel alemle ruhlar alemini birleştiren bir köprüdür. Aynı zamanda semboller dilinde ağaç ve minare ile benzerlik gösterir. Tüm bunların yanı sıra insanın kendi için inşa ettiği her şeyi, istikrarı ve maddi manevi tüm birikimlerini temsil eder. Bu rüya aynı zamanda insan vücudunda bacakları temsil eder. Bu yüzden 2 sütunun kırılması bazen hareketsizlik ya da yolculuğun iptal olması anlamı içerebilir.

Rüyada sütun aynı zamanda bir uzunluk sıfatıdır ve gerçek hayatta uzun olan her şeyi ya da kişileri temsil ediyor olabilir. Bu yüzden sütun bazen uzun yol, bazen uzun ömür, uzun vadeli planlar hatta bazen uzun boylu birinden bahsediyor olabilir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için sütunu nasıl gördüğümüze ya da sütunun başına ne geldiğine bakmamız gerekir. Bir sütunun yıkılması uzun bir yolculuğun iptal olması, uzun boylu birinin vefatı ya da uzun vadeli planların suya düşmesine işaret edebilir ve hayırsız bir rüyadır. Bir sütunun uzaması ise yolun uzaması, bazı işlerin umulduğundan daha uzun sürede yapılacağı anlamı içerir.

Rüyada sütunlar görmek

Rüyada sütun ve buna benzer şekilde yerden göğe yükselen tüm dikey objeler aslında bilinçaltında yatan yükselme ve yücelme isteğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi gerçek hayatta bulunduğu seviyeden memnun olmadığı için sürekli bir daha iyiye gitme, kariyerde yükselme ve zirveye çıkma arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Bir sütunun tepesine bakan aslında ulaşmak istediği bir zirveye, hayallerine ve amaçlarına bakmaktadır. Sütunun tepesinde olup bitenler aslında kişinin arzu ettiği bu zirve noktayla ilgili ipuçları verirler.

Rüyada siyah beyaz sütunlar:

Rüyada siyah ve beyaz sütunlar zıtlar arasındaki uyumu temsil eder. Genellikle siyah sütun erkeğin beyaz sütun ise dişinin sembolüdür. Kendini siyah beyaz sütunlar arasında gören birbirinden farklı 2 seçenek arasında bocalar ya da 2 zıt arasındaki en uyumlu noktayı bulmaya çalışmaktadır. Bazen siyah beyaz sütunlar biri kadın biri erkek 2 kişiyi ilgilendiren bir meseleye işarettir. Yine buna benzer şekilde 3 sütun 3 kişiyi ya da hayatın 3 alanını ilgilendiren bir meseledir. Rüyada 2 sütundan birinin yıkılması birinin vefatına ya da rüya sahibinin hayatından çıkmasına, bazen ayrılığa işarettir.

Rüyada 2 sütun ya da birden fazla sütunlar:

Rüyada sütunlar bir nevi yer-gök arası bağlantı ve manevi desteğin ve istikrarın temsilcisidir. Rüyada 2 sütun görmek bir sütun görmekten daha hayırlıdır ve sağlamlık, güç, denge temsilcisidir. Aynı zamanda 2 sütun 2 bacağın temsilcisidir. 2 sütunun bir diğer temsil ettiği ise eril-dişil arasındaki farklılıklar ve zıt uyumudur. Bu yüzden rüyada ki sütun görmek bazen aranan partnerin bulunması, cinsel birleşme ve uyumu temsil edebilir. Tek sütun yalnızlık, çift sütun birleşme, toplumsallaşma, eş bulma ve kavuşmanın temsilcisidir.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde 2 sütunun arası her zaman bir kapı eşiğidir. Bu yüzden yan yana gelmiş 2 sütunun bulunduğu tüm tarot kartları bizi bir kapının eşiğinde gören kartlardır. Tarota göre 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmektir ve bu geçiş bazen rüya sahibinin hayatında bir milat olabilecek kadar büyük değişimleri beraberinde getirir. Rüya tabiri ve tarot aynı semboller dilini kullanırlar. Rüyada kapı her zaman değişim ya da fırsattır fakat rüya tabirinde kapıyı nasıl gördüğümüz yorumu etkiler. Bu anlayışa göre  kapalı kapılar reddedileceğimiz her şeyin açık kapılar ise bize yapılan tüm davetlerin ve giriş iznimiz olan her şeyin simgesidir.

Tarotta sütun ya da sütunlar renklerine, sayılarına ve durumlarına göre farklı yorumlanır. Örneğin 2 sütun hayatta karşımıza çıkan kapı eşikleri ya da geçit noktalarıdır. Bu sütunları görmek tıpkı kişinin hayatında yeni bir kapıya varmasına benzer. 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmek gibidir. Bu kapılar aslında bizi başka odalara, başka mekanlara ya da başka fırsatlara yöneltirler. Sütunlar bir nevi giriş noktaları ve yeni fırsatlardır. 

​​

Tek sütun en temel anlamıyla yalnızlık, hayatımızdaki en önemli kişi olan kendimiz, sevdiğimiz biri ya da yoğunlaştığımız odak noktamızı temsil ediyor olabilir. Bazen hayatta sadece bir şeye odaklandığımızın ya da tek seçeneğimiz olduğunun hatırlatıcısıdır. Bu tek sütun aynı zamanda semboller dilinde insan vücudundaki omurga kemiğini ya da bel kısmını temsil eder. Ya da tek sütun sadece bir binanın veya dikey gidişatın ve yükselmenin çok hızlı bir şekilde olacağının haberini bize getirebilir.

 

Sütunlar tek tek kişileri ya da seçenekleri temsil ediyor olabilirler. 2 sütun 2 kişi ya da 2 seçeneğin var olduğunu bize hatırlatıyor olabilir. 2 sütunun arasında durmak bazen 2 kişinin arasında kalmak olarak yorumlanabilir. Ya da siyah ya da beyaz renkli 2 sütun arasında kalan kişi 2 zıt arasında seçim yapmakta zorlanan bir kişi olabilir. Siyah ve beyaz birbirine zıt iki renktir bu yüzden tarotta siyah ve beyaz sütunlar arasında bir figür varsa bu figür aslında bu zıtlar arasındaki uyumu bulmaya çalışan birini temsil ediyor da olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page