top of page

Rüyada taksi sürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • CEO

 • Öncü

 • Ortak

 • Lider

 • Vesile

 • Değişim

 • Başlatan

 • İş birlikçi

 • Sorumlu kimse

 • Eylem çağrısı

 • Ön ayak olan

 • Çözümü bulan

 • Statükoya meydan okuyan

Rüyada taksi sürdüğünü görmek ne anlama gelir?

Taksi sürdüğümüz rüyalar bir değişimin olması için ihtiyaç duyduğumuz bir araç ya da vesilenin artık vardığına işaret ederler. Bu rüyalar aynı zamanda bilinçaltının bir gruplara ayırma metodudur. Bir taksi rüyasında yalnızca iki grup insan vardır: taksidekiler (bizimle hareket edenler, yanımızda taşıdıklarımız) ve taksinin dışında kalan dünya (bu harekete dahil olmayan her şey). Sizin sürdüğünüz bir taksi sizin kontrolünüz altında olan bir dünyayı temsil eder. Yani bir rüya sahibi için kendi sürdüğü taksi onun kendi dünyası ve yanında taşıdığı yaşam yükleri sembolüdür.


Carl Jung’a göre içgüdüsel doğanız otantik bir yaşam sürdürmek için doğuştan gelen bir dürtüdür. Bu iç güdüsel doğadan ayrıldığınızda anksiyete, depresyon hatta fiziksel hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Taksi ya da bir araç sürme ve özellikle araba sürerek adres ararken kaybolma rüyaları da bilinçaltından gelen “iç güdüsel doğadan ayrılma” metaforudur. Yaşam tarzınızla gerçek benliğiniz uyuşmuyor olabilir. Örneğin, mesleğiniz sizin doğanızla örtüşmüyor mu? Bu durumda rüyanızda araba sürerken kaybolduğunuzu görebilirsiniz. Ya da siz aslında öğretmen olmak için yaratıldığınıza inanıyordunuz fakat kendinizi elinizde paspasla bir yerleri temizlerken buldunuz ya da yaşam sizi bir şekilde bu noktaya sürükledi ve hayal ettiğiniz işi yapamıyorsunuz. Bu durumda da rüyada araba sürdüğünüzü görebilirsiniz. Aslında taksi sürmek sizin için yeni bir yaşam arayışı sembolüdür.

Rüyada taksi sürdüğünü görmek

Taksi sürdüğümüz bir rüya aynı zamanda değişim sürecinde nelerle karşılaşacağımız konusunda bilgi verici olabilir. Taksiyi sürdüğünüz yol geniş ve ferah mıydı? Yoksa virajlar ve dolambaçlarla mı doluydu? Belki de rüyanızda çok karanlık ve kasvetli bir yolda taksi sürdüğünüzü gördünüz. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar aslında yaşam yolculuğunuzda bir değişim sürecinde neler yaşayacağınızla ilgilidir.


Taksi sürdüğünüz rüyalar aynı zamanda amaçlarınız uğruna tüm yaşam yüklerinizle beraber harekete ışık tutar. Amacınıza yöneliş arayışınızda ne tür davranışlar sergileyeceğiniz, nelerle karşılaşacağınız hatta tüm bunları nasıl kontrol edeceğiniz bilgileri gizli olabilir. Şimdi direksiyona geçmenin ve hedefe odaklanmanın zamanı. Fakat, taksi rüyalarının diğer araçlardan farkı bir toplu taşıma aracı olmasıdır. Sürüklendiğiniz yolda yalnızca kendinizi sürüklemediğinizi ve sorumluluğunuz altındaki kişilerin de verdiğiniz kararlardan etkilendiğini unutmamalısınız.

Taksi sürdüğümüz rüyalardaki duygu tonu ve neler yaşadığımız aslında yaşamımızdaki bir çözüm sürecinde yaşayacaklarımızla örtüşür. Rüyada nerede taksi sürüyordunuz? Daha önce hiç bulunmadığınız bir yerde taksi sürdüğünüzü görmek aşina olmadığınız bir durumda çıkış yolu ya da çözüm aramak zorunda kalacağınız alametidir. Belki de yaşamınızda bir değişim olmakta ve bu değişime uyum sağlama zorluğu çekiyorsunuz. Belki de istemediğiniz halde bir değişime çekiliyorsunuz ve yaşam sizi kaçınılmaz sona doğru sürüklüyor.


Rüyalar alemindeki “araç sürme” eylemi daima bir hareket ve değişim temsilcisidir. Taksi sürdüğümüz rüyalar da bu duruma istisna değildir. Yaşamdaki tüm değişimler bize bu rüyalarla anlatılır. Bu değişimler bazen fikir değişiklikleri ya da bir amaç uğruna koşmayı bırakarak daha farklı bir amaca yönelmekle ilgili olabilir. Bu tip rüyalarda rüyanın senaryosuna ve yolculuk esnasında nelerle karşılaştığınıza odaklanın. Rüyanın size vermek istediği mesajı bütünsel yorum yaptığınızda bulacaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page