top of page

Rüyada tavuk görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arketip

 • Hareket

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Medeniyetsizlik

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

 • Hayatımızdaki önemsiz kişiler

Rüyada tavuk görmek ne anlama gelir?

Rüyada tavuk fikirlerin, düşüncelerin ve yaşamımızdaki ufak tefek ayrıntıların ve olayların temsilcisidir. Hayvan rüyaları hayvanın yırtıcılığı, büyüklüğü ve davranışları göz önünde bulundurularak bize olayların ve kişilerin arketipsel özellikleri ile ilgili ipuçları getirir. Rüyadaki tavuk yorumlamaya tavuğun tüm özellikleri ve yaşamımızdaki olaylar hakkında bağlantı kurarak başlamalıyız.


Rüyada sakin ve sessiz bir şekilde ortalıkta dolanan bir tavuk ufak tefek bir ayrıntı ile ilgili bilgi getirir. Rüyada haneye giren her hayvan yaşamımıza giren olay ya da kişilerle ilgili bilgi getirirken haneden çıkan hayvanlar ise bizden çıkanları temsil eder. Haneye giren tavuk ufak tefek kazanımlarımız hatta bazen elimize bir miktar para geçeceği anlamına bile gelebilir.  Bir tavuk ne kadar büyükse kazanımlarımız da o kadar büyük olacaktır. Fakat, rüyada görülen tavuk yaralı, siyah renkli ya da çirkin bir tavuksa genellikle yaşamımıza girecek yeni bir sorunun habercisidir.

Rüyada tavuk görmek ne anlama gelir?

Rüyada tavuk ya da küçük hayvanlar bazen zihnimizdeki çekirdek düşünceleri ya da fikirleri temsil ederler. Bu fikirler tıpkı uyuyan hücreler gibidirler ve faaliyete sokmadığımız sürece bize fayda sağlamazlar. Tavuk rüyaları da bize henüz harekete geçmediğimiz ya da somut adım atmadığımız bazı fikir ve düşüncelerin iç dünyamızda sadece kalabalık yaptığını söyler. Rüyada bir tavuk büyüyorsa belki de büyüme potansiyeli olan bir fikri temsil etmektedir. Öylece ortalıkta etkisiz eleman gibi dolanan bir tavuk şimdilik somutlaşma imkanı olmayan bir fikir ya da projenin temsilcisidir.


Bir rüyada görülen hayvanın yorumlanmasında o hayvanın karakteristik özellikleri çok önemlidir. Rüyanızdaki tavuk hangi özelliklere sahip ve hangi davranışları sergiliyordu? Bu davranışlar size kimi ya da neyi anımsatıyor? Belki de ortalığı yıkan küçük bir tavuk iş hayatınızda bir gün içinde her şeyi berbat edebilecek bir durum ya da ufak bir sorunun temsilcisi. Ortalığı dağıtan bir tavuk belki de bir çözülmemek için inat eden bir sorunu temsil ediyor. Bu tip rüyalarda yorumu yapabilmek için mutlaka tavuğun hal ve hareketlerine, davranışlarına odaklanmalısınız.


Rüyada tavuk ya da diğer küçük hayvanlar yaşamımızdaki çocuklar ya da bizim için önemsiz kişileri de temsil edebilirler. Bu durumda siyah tavuk bir erkek çocuğu ya da bir erkek, beyaz tavuk kız çocuğu ya da kadındır. Genellikle yaşamımızda ast-üst ilişkisi içinde bulunduğumuz kişilerden kendimizden daha aşağı seviyede gördüğümüz kişiler rüyamızda küçük bir hayvan kılığında belirebilir. Örneğin, kendi emrimizde çalışanlar ya da alt kademe işçileri rüyalar ve semboller dilinde boyut olarak bizden küçük bir hayvan kılığında belirebilir. Eğer bir tavuk ortalığı karıştırıyorsa bu kişilerden birinin de sizin yaşamınızı zorlaştırması olasılığı var.

Rüyada tavuklar görmenin anlamı:

Rüyadaki tavuklar yaşamımızdaki gelip geçici olayların ya da önemsiz ayrıntıların sembolü olabilir. Rüyada evimize giren her hayvan aslında yaşamımıza girenler ya da kazanımlarımızdır. Evimizden çıkanlar ise elimizden çıkanlardır. Dolayısıyla rüyada bir tavuk görmek bazen elimize geçecek küçük bir para ya da fırsatı temsil ederken evden çıkan ya da bizden uzaklaşan bir tavuk ödememiz gereken bir miktar parayı ya da reddettiğimiz fırsatları temsil eder. Çok sayıda tavuğu evimizde görmemiz bazen çok paraya ya da çok sayıda misafire işaret edebilir. Küçük hayvanların daima çocukları temsil etme olasılığı vardır. Evinizde çocuklarla ilgili bir parti ya da toplantı yapmadan önce tavuk ya da diğer küçük hayvanları bir arada görmeniz normaldir.

Rüyada görülen tavukların sağlıklı ya da hasta olması da rüya yorumculuğunda önemli. Hasta bir tavuk hayırsız işlere ya da ufak çaplı zarar ziyana işarettir. Sağlıklı bir tavuk ise kazanım ya da faydaya işaret eder. Siyah tavuk daha olumsuz anlam içerir. Beyaz tavuk ya da tavuklar genellikle şans ya da küçük fırsatların işaretidir. Rüyada çok sayıda beyaz tavuğu evinizde gördüyseniz bir iş fırsatıyla karşılaşma olasılığınız var. Fakat bu tavuklardan aldığınız enerjiye dikkat edin. Onları evinizde görmekten mutlu muydunuz? Yoksa onlardan kurtulmaya mı çalışıyordunuz?

Rüyanızı yazın:

bottom of page