top of page

Rüyada Tayland'ı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • Boşanmak

 • Bağımsızlık

 • Uzaklaşmak

 • İş değiştirmek

 • Yeni bir ortam

 • Gurbete gitmek

 • Sürüden ayrılmak

 • Büyük düşünmek

 • Özünden kopmak

 • Mekan değiştirmek

 • Yurt dışına çıkmak

 • Çok uzaklara gitmek

 • Keşfedilmemişi keşfetmek

Rüyada Tayland’ı görmek ne anlama gelir?

Rüyaların metaforik diliyle yolculukta kesinlikle değişim ve hareket vardır. Yaşamda bir yerden başka bir yere doğru adeta çekiliyorsunuz. Evrenin yardımıyla yaşamda yeni kıyılara doğru ilerliyorsunuz. Bu tür rüyalarda yanınızda taşıdıklarınıza dikkat etmelisiniz. Ağır yükler hız yavaşlatıcı faktörler, yanınızda gelen bir bebek ya da çocuk yeni başlangıçlar ve çok büyük bir kalabalıkla yolculuk yapmak ise zihin karmaşası alametidir. Rüyalarda gördüğümüz her birey bizim için bir arketiptir ve bu bireylerin davranışları yoruma dahil edilmeli. Rüyada yolculukta iki kişi kavga mı ediyordu? Bu sizin için bir zihin çatışması olabilir. İç dünyanızda bir kararsızlık söz konusu, bir yanınız bir şeye “evet” darken diğer yanınız “hayır” diyor.


Rüyada Tayland’ı görmek özgürlük, daha büyük düşünmek, sınırların dışına çıkmak ve daha önce denenmemişi denemenin simgesidir. Tayland’ı görmek “uzaklarda bir şey aramak” ya da özünden uzaklaşma teması da içerir. Rüyasında Tayland’a gidip dolaştığını gören kişi için değişim ve kendini aşma sinyalleri verilmektedir. Bu rüyanın sahibi daha önce denenmemiş olanı dener ve başarılı olur. Fakat rüyasında Tayland’da sıkıldığını, bunaldığını ya da kendini rahat hissetmediğini gören kişi yabancı bir ortamda bazı durumlardan rahatsız olur.

 

Rüyada Tayland ya da Tayland’da olmak bilinçaltımız tarafından inşa edilen “konfor alanının dışına çıkma” metaforudur. Bu tip rüyaları genellikle içinde bulunduğumuz sistem ya da yapıyı bir süreliğine terk edeceğimiz zamanlarda, farklı iş alanlarına fizibilite çalışmaları yapmadan önce ya da yurt dışı seyahatlerinden önce görürüz. Bir başka deyişle, rüyasında Tayland’a gittiğini gören kişi bir süreliğine alışılmışın dışına çıkar.

 

Bir rüyada Tayland ya da başka bir ülkenin vurgulanıyor olması daima o ülkeyle olan bağlarımız, orada yaşayan tanıdıklarımız ya da iş bağlantılarımızla ilgili bilgi getiriyor olabilir. Bazen Tayland’da yaşayan bir akrabamız ya da tanıdığımızla ilgili bilgi içerebilecekleri gibi Tayland markası bir ürün ile ilgili bilgi de içerebilirler. Dolayısıyla, rüyada gördüğümüz Tayland aslında bir nevi bize birini ya da bir şeyi hatırlatıcı sıfat görevi yapmaktadır. Rüyasında, evine Tayland’dan bir misafir geldiğini görenin uyandığı zaman o ülkenin markası bir bulaşık makinesi alması olasılığı da her zaman vardır. Burada bilinçaltımız bize eve girenin aslında Tayland’dan geldiğini anlatmaya çalışmaktadır. Bu yüzden rüya yorumculuğunda ülkeleri yorumlamak için o ülkeyle tam olarak nasıl bir bağımız olduğuna bakmalıyız.

 

Rüyada Tayland’a gittiğini gören kişi kendini rüyada nasıl hissettiğine odaklanmalıdır. Huzursuz ya da sıkıntılı olan kişi konfor alanının dışına çıkar fakat amacına nasıl ulaşacağını bilemez. Tayland’da yolları dar gören sıkıntılı ve acemisi olduğu bir süreçten geçer. Yollar geniş ise sıkıntılı süreci rahat ve çabuk atlatır. Gittiği Tayland’dan büyülenmek, etkilenmek ya da orayı çok sevmiş olmak ise başka bir ülkeye seyahati çok istemek ya da yeni bir iş alanını yapmış olduğu işten daha çok sevmekle ilgilidir.

Rüyada Tayland'a gittiğini görmek

Rüyada Tayland’a gidip kaybolmak:

Rüyada Tayland’da kaybolmak, özünden kopmak, kendinden uzaklaşmak, gurbete gitmek fakat tüm bunların bir hayrını görememekle ilgilidir. Bu rüyayı yaşam yolculuğunda yönünü kaybetmiş ya da gurbette ne yapacağını bilmeyen biri görüyor ise bir an önce özüne ya da yurduna dönmelidir. Farklı bir iş alanına girmek isteyen kişi rüyasında Tayland’da kaybolduğunu görüyor ise o iş alanında umduğunu bulamaz ve daha önce yapmakta olduğu işle tekrar ilgilenmelidir.


Rüyada Tayland’a yolculuk yapmak alışılmışın dışına çıkmak, sınırları aşmak, özgürleşmek, evden ya da yaşadığı ülkeden ayrılmak gibi anlamlar içerir. Rüya sahibi içinde bulunduğu sisteminden ya da kendini sınırlandıran tüm inanç ya da engellerden arınır. Bu rüya farklı düşünmeye başlamak, daha fazlasını istemek ya da yurt dışına açılmak gibi durumlara işaret edebilir. Rüyamızda gördüğümüz Tayland aslında bilinçaltımızın inşa ettiği bir “henüz keşfedilmemiş alanlar” metaforudur. Bu rüyanın sahibi yaptığı işi çok daha büyütmeye ve uzaklara götürmeye çalışabilir.

 

Rüyada Tayland’a yolculuk yapmak aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki radikal değişimler, iş ya da mekan değişiklikleri veya mevcut kariyerimizi değiştirmemizle ilgili bilgiler sunarlar. Bu tip rüyaların yorumlanmasında rüya sahibi Tayland’dan nasıl bir etki aldığına bakmalıdır. Rahat ettiğini ve kendini mutlu gören kişi için değişim hayırlıdır ve sonu mutlu olacaktır. Bir kişi rüyasında zor nefes aldığı ya da kendini mutsuz olduğu bir ortamda görür ise değişim o kişi için hayırsız olacaktır.

Rüyada gördüğümüz Taylandlılar ya da yabancı uyruklu insanlar bilinçaltımız tarafından yaratılan “bizden olmayanlar” metaforudur. Sembolik olarak bu tip rüyalarla karşı takım oyuncuları ya da düşman askerleri rüyaları birbirine benzerlik gösterir. Bilinçaltımız rüyamızda bize kendimizi içinde bulunduğumuz gruba ait olmayan insanları gösterirken bu taktiği kullanır. Aslında rüyadaki Taylandlılar yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan rakipler, düşmanlar ya da bizim grubumuzun dışında kalan kişilerdir. Dolayısıyla, Taylandlıların gerçek hayatta kendi şirketimizde çalışmayan diğer şirket elemanlarını temsil etme ihtimalleri olduğu gibi tanıdığımız yabancı uyruklu insanları ya da yaşam yolculuğumuzda kendi takımımızın dışında kalan kişileri temsil etme olasılığı da vardır.

 

Rüyada Tayland’a yapılan yolculuk rüyaları bazen değişim ve adaptasyon süreçleri ya da yabancısı olunan yeni bir ortama ayak uydurma çabasıyla ilgilidir. Rüyada gördüğümüz Taylandlılar genellikle yeni iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizle, Rüyada Tayland’daki atmosfer ya da ortamın görüntüsü de yeni iş ortamıyla ilgili bilgi sunar. Rüyada Taylandlıların kendine iyi davrandığını gören kişi büyük ihtimalle yeni girdiği işte iş arkadaşlarıyla çabuk uyum sağlar. Rüyada Taylandlılardan kötülük gören işe girer girmez zorlu bir rakiple karşılaşır hatta bu rekabette yenik düşme ihtimali vardır. Bazen rüyada gördüğümüz Taylandlılar girdiğimiz yeni ortamda karşılaşacağımız engelleri temsil eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page