Rüyada tekne kaptanı görmek

© Copyright
bisikletle kaza yapmak.png

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • CEO

 • Öncü

 • Ortak

 • Lider

 • Vesile

 • Değişim

 • Başlatan

 • Sorumlu kimse

 • Eylem çağrısı

 • Ön ayak olan

 • Çözümü bulan

 • Statükoya meydan okuyan

Rüyada tekne kaptanı görmek ne anlama gelir?

Rüyada tekne kaptanı arketipi yaşamımızda A noktasından B noktasına ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeye işaret ediyor olabilirler. Fakat tekne kaptanı arketipinin olumlu yanı olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Tekne kaptanının olumlu yanı bizi bir yöne götürecek enerjiyi temsil etmesidir. Olumsuz yanı ise kontrol gücümüzü elimizden alacak bir şeye işaret etmeleri olabilir. Bazen işlerin kontrolümüzden çıktığını bilinçaltımız rüyamıza kötü karakter bir tekne kaptanı yaratarak anlatmaya çalışmaktadır. Burada bilinçaltımız aslında yaşamımızın kendi istediğimiz istikamete değil kendi yarattığı “kötü karakter” kaptanın istediği yönde ilerlediğini bize söyler.


Yaşam yolculuğumuzda kaptan figürü değişim ya da vesile olarak karşımıza bir çok kez çıkar. Rüyadaki tekne kaptanı bu değişimin oluş biçimiyle ilgili bilgi sunar. Tekne kaptanının bizi götürdüğü yönde harcadığımız süre, yolculuğun nasıl yapıldığı hatta rüyada yanımızdaki arketipler farkında olmasak da bize bu değişim hakkında bilgi getiren ipuçlarıdır. Aslında tekne kaptanının yanı sıra içinde bulunduğumuz taşıt aracı bilinçaltımızın bir grup insanı aynı konteynır içine alma çabasıdır. Bu rüyada insanlar 2 çeşittir: teknenin içindekiler (bizimle hareket edenler) ve teknenin dışındakiler (bu harekete katılmayanlar). Tekne kaptanı ise bu hareketi belli kurallar çerçevesinde sağlayan kişi ya da mekanizmadır.

Rüyada tekne kaptanı olduğunu görmek

Rüyada karşımıza çıkan kişilik türleri gerçek yaşama dair mutlaka bir şeylere dokunurlar. Tekne kaptanı arketipi ise A noktasından B noktasına gitmek için şartların oluştuğuna değinir ve bizim için eylem çağrısıdır. Eğer tekne kaptanı teknede bir grup insanı taşıyor ise bu rüyada “hepimiz beraberiz” mesajı bulunur. Tekne kaptanı aynı amaca doğru ilerleyen kişilerin amaçlarına ulaşmalarını sağlayıcı ya da kolaylaştırıcı bir mekanizmayı temsil eder. Aslında rüyadaki tekne kaptanı her zaman bir birey değil bazen bir olay ya da vesiledir. Dolayısıyla tekne kaptanıın kişiliği, karakteri ve davranışları bu olayın oluş biçimiyle örtüşecektir.


Rüyadaki tekne kaptanı aynı zamanda değişimi sembolize eder ve sembolik olarak köprü rüyasına benzerler. Tekne kaptanı köprü gibi stabil değildir. Köprü bizim için bir noktadan diğer noktaya geçiş için şartların oluştuğundan haber verirken tekne kaptanı hareketli bir sürece işaret eder ve bir noktadan diğer noktaya bizi götüren enerjidir. Köprü rüyalarında değişim için daha çok efor sarfetmemiz gerekir. Tekne kaptanına kendimizi teslim etmemiz yeter. Değişim kendimizi akışa bıraksak da bizim için olacaktır.

Rüyada tekne kaptanı aynı zamanda yaşamımızdaki aktif yönlendirici unsurları temsil eder. Bazen bu unsurlar fikir değişiklikleri ve yaşama dair verdiğimiz kararlar da olabilirler. Yaşamımız bir yöne doğru ilerlerken rüyamızda tekne kaptanı gördüğümüzda ani bir karar değişikliğiyle kendimizi başka bir amacın peşinde koşarken bulabiliriz. Burada tekne kaptanı aslında bizim için yeni bir yönün açık olduğunu göstermeye çalışmaktadır.


Tüm bunların yanı sıra tekne kaptanı arketipinde yüksek liderlik vasıfları bulunmaktadır. Bu arketip bize bir gidişata nasıl öncülük edildiğine dair bilgi sunuyor da olabilir. Bu tip rüyaların yorumlanmasında kaptanın hareketlerine ve yolculuğun seyrine odaklanmalıyız. Sinirli bir tekne kaptanı, hızlı tekne kaptanı ya da yavaş tekne kaptanı gibi rüyada karşımıza çıkan tekne kaptanının özellikleri aslında yaşamımızda değişim içerisinde olan bir süreç hakkında bilgi getirir. Hatta bu tip rüyalarda tekne kaptanının karakteristik özelliklerine de odaklanmalıyız.

Rüyadaki tekne kaptanı hem kendinin hem de yolcuların kaderini ve gidiş yönünü kontrolü altında tutan kişidir. Tekne kaptanının imajı kaderin denetleyicisi olduğu ya da olmadığı konusunda bilgi getirir. Bir rüyada tekne kaptanıın karakterinden çok bizi nereye götürdüğüne odaklanmalıyız. Tekne kaptanının bizi götürdüğü yer gitmek istediğimiz bir yer mi yoksa korktuğumuz bir yer mi? Eğer tekne kaptanı bizi istediğimiz bir yere götürüyorsa belki de bizim için hayallere kavuşma fırsatını temsil etmektedir. Eğer gitmek istemediğimiz bir yere götürüyorsa artık işler kontrolden çıkmış ve kendi kontrol etmediğimiz bir sürece (tekne kaptanının kontrol ettiği sürece) gitmeye başlamışızdır.


Rüyada tekne kaptanı bir olayın olmasını kolaylaştırıcı ve sorumluluğu eline alan mekanizmadır. Dolayısıyla, rüyadaki tekne kaptanının tavırları, hal ve hareketleri bu süreç hakkında ipuçları verir. Bizi bir yere zorla götüren tekne kaptanı aslında kaçınılmaz sona ilerleyiş korkusunu yansıtır. İstemediğimiz halde bir tekne kaptanının bizi bir yere götürdüğünü gördüğümüz rüyalar genellikle arzu etmediğimiz sonuçların yaklaştığına ışık tutarlar.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Tekne kaptanı gördüğünüz rüyalarda hedeflerinize varıyor musunuz yoksa kayboluyor ya da istemediğiniz bir yere mi gidiyorsunuz? Rüyanın yorumunu bu soruya verdiğiniz cevaba göre yapmalısınız. Tekne kaptanının kullandığı tekneyle bir yere mi çarptınız? O halde sonuca ulaşmadan anden sona eren bir şeyler olacak ya da kontrolden çıkmış hissediyorsunuz. Bu tip rüyaların yalnızca bilinçaltınızın yansıması olduğunu da unutmayın. Rüyada kaybolmak bazen hatekneınızın yönünü belirleyememek ya da yaşam amacınızı bulamamakla ilgili olabilir. Kariyer seçimlerinize bir göz atın. Hayallerinizin işini mi yapıyorsunuz yoksa babanızın arzu ettiği mesleği yaparken mi kendinizi buldunuz?

En çok görülen rüyalar

yolculuk

Wedding Dress

ölmüş anne

Wedding Dress

mezarlık

Wedding Dress

otobüs

Wedding Dress

öldürmek

Wedding Dress

eski sevgili

Wedding Dress

örümcek

Wedding Dress

hamile

Wedding Dress

yurtdışı

Wedding Dress

Rüyanızı yazın: