top of page

Rüyada terk edilmiş ev görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bırakmak

 • Güncelleme

 • Vazgeçmek

 • Yenilik arzusu

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Güncelleme arzusu

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

 • Geçmişteki bir konunun tekrar gündeme gelmesi

Rüyada terk edilmiş ev görmek ne anlama gelir?

Terk edilmiş ev zihinsel değişimin ve terk edilmiş inançların, duyguların ve durumların işaretidir. Bizim için daha önce var olanların ya da içinde bulunduğumuz bir durumun şu anda terk edilmiş olduğunu ve geçmişle artık vedalaşmaya hazır olduğumuzu ifade eder. Bu tür rüyalar aslında rüyadaki terk edilmiş evin durumuna bakarak yorumlanmalı, çünkü rüyadaki evin durumu geçmişte yaşadıklarımız hakkında bilgi vericidir.


Terk edilmiş ev rüyaları geçmişi çoktan bıraktığınızı ve geleceğe ilerlemeye karar verdiğinizi gösterir. Fakat, bu rüyalar geçmişi bırakmış olsak da tekrar geçmişteki bir meseleye geçici bir süreliğine dönüşü temsil edebilir. Rüyasında kendini terk edilmiş bir evin içinde gören kişi eski bir meseleyi tekrar karıştırabilir, eskiyi hatırlayabilir ya da eski bir arkadaşıyla karşılaşabilir. Rüyada terk edilmiş bir evin içinde ve dışında olmak farklı yorumculuk getirebilir. Evin içine giren bu geçmiş kökenli meselenin derinliklerine dalar, eve dışarıdan bakan ise geçici olarak bu meseleyle ilgili bir konuda uğraşır.

Rüyada terk edilmiş bir ev görmenin anlamı

Rüyada terk edilmiş bir evin kirli, pis ya çöplerle dolu olması (bazen ceset ya da hayvan ölüleri bulunması) geçmişteki bir pişmanlığınızı ya da daha önce yapmış olduğunuz kötü bir şeyi bir türlü unutamadığınızı ve bu konunun sürekli bugününüzü rahatsız etmesine işaret eder. Amacınız bugünü yaşamaksa bunu geçmişteki kötü anılara sürekli dönerek ya da geçmişin negatif enerjisinizi bugüne taşıyarak yaşayamazsınız. Geçmişinizle ilgili zihinsel temizlik yaparak bazı konularda kendinizi affetmeyi öğrenmelisiniz.


Rüyada terk edilmiş bir evin çöplerle dolu ve pis olması aynı zamanda geçmiş kaynaklı bazı çözülmemiş sorunların hala zihninizi kirlettiğini gösterir. Bir şeyler geçmişte kalmış ya da kapanmış bir sayfa olabilir fakat bu sayfalar zihinsel ve duygusal boyutta kapatılmamış. Hala sizi zihinsel olarak meşgul etmeye ve yormaya devam ediyorlar. Bu rüyayı gören kişi geçmişe geri dönmeli ve bu meseleleri tam anlamıyla kapatmalıdır. Birileriyle helalleşmeniz mi gerekiyor? Gidin bunu yapın. Birine borcunuz varsa ödeyin ya da birinden özür dilemeniz gerekiyorsa dileyin.

Rüyada terk edilmiş bir eve girmek

Rüyada terk edilmiş bir eve girmek rüya sahibinin zihinsel durumu hakkında çok fazla bilgi içerebilir. Rüyada çok eski, terk edilmiş bir ev rüya sahibinin hala eskiye bağlı olduğu, yenilikçi düşünemediği ya da eski çalışma sistemlerinin içinde kendini hapsettiği anlamına gelebilir. Yeni dünya düzeni içinde fakat eski dünyada hapsolmak, 20 sene öncesi gibi düşünmek ya da içinde bulunulan yenilikçi ortamı algılayamamak bazen bu tür rüyaları görmemize sebep olabilir. Bilinçsiz zihin aslında rüyamızda bize eski ve terk edilmiş bir ev inşa ederek dünyaya bakış açımızın içinde yaşadığımız dünya için “çok fazla eski” olduğunu göstermeye çalışmaktadır.


Rüyada gördüğümüz evler aynı zamanda ruhumuzu, benliğimizi ve zihnimizi temsil eder. Terk edilmiş bir ev rüyası aslında zihinsel olarak bir durumu terk etmiş olma (bir durumdan başka bir duruma geçiş sürecini tamamlamış olma) işaretidir. Örneğin, artık eskisi gibi düşünmüyor ya da bir konuda daha farklı bir bakış açısına sahip olabilirsiniz ve terk edilmiş eve rüyanızda yaptığınız ziyaretle bir süreliğine de olsa “eskisi gibi düşünme” eylemini gerçekleştirdiniz.

Rüyada terk edilmiş bir evde bulunmak

Bazen rüyada terk edilmiş bir evde bulunmak eski inançlarınızı, tutumlarınızı ya da düşünce tarzlarınızı sembolize eder. Fakat bunun mevcut durumunuzla ne alakası olduğunu da düşünebilirsiniz. Bu rüya aslında geçmiş tutumlarınızın bugününüzü etkilediğini hatta oluşturduğunu göstermek için görülmüş olabilir. Alternatif olarak, rüyada terk edilmiş ev düşünme tarzınızı güncelleme ihtiyacınızı sembolize edebilir. Belki de şu anda yaşadığınız herşey aslında gelenekçi yapınızın yenilikçi olmanıza izin vermemesinden dolayı.


Rüyalar aleminde evler arketipler “ne” sorusuna, evler ise “nerede” sorularına ışık tutarlar. Bununla beraber rüyadaki evler yaşamımızın farklı yönlerini temsil eder. Rüyadaki evlerin yaşamımızda tam olarak neye dokunduğunu anlamak için rüyayı çok iyi analiz etmeliyiz. Yeni evler daima değişim ve geleceğimizi, terk edilmiş ya da eski evler geçmişimizi sembolize eder. Bu rüyanın senaryosuna baktığınızda evin içinde ne yaşıyorsanız aslında geçmişte bu yaşananları anımsatan bir şeyler olduğunu fark edersiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page