Rüyada tırmanmak

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Umutlar

 • Potansiyel

 • Yükselmek

 • Uzaktakiler

 • Gurbete gidiş

 • Ufuktaki zafer

 • Kürsüye çıkmak

 • Uzun vadeli planlar

 • Geleceğe dair umutlar

 • Güç kazanmak

 • Zirveye çıkmak

 • İtibar kazanmak

 • Amaçlara doğru ilerleme

 • İsteklerin yakınlaşması

 • Arzuların gerçekleşmesi

 • Hayallerin gerçeğe dönmesi

 • Mesafenin kısalması

Rüyada tırmanmak:

Rüyada tırmanmak ulaşmak istediğimiz zirve noktalara yakınlaşmanın ve kariyerde yükselmenin temsilcisidir. Rüyada yükseklere tırmanan aslında amaçlarına, hayallerine ve ulaşmak istediği doruğa yakınlaşır. Tırmanmak ayrıca rüya sahibinin geleceğe dair umutları, hayalleri ve arzularına dair adım atmasının temsilcisidir.

Rüyada tırmanmak bazen yükselmek, göze çarpmak, kürsüye çıkmak ya da doruğa yaklaşma anlamı içerirler. Tırmanan biri aslında şu anki bulunduğu seviyenin yukarısında bir noktaya odaklanmış bakmaktadır. Bu kişinin bir grup insan içinde yükselmesi, kürsüye çıkıp bir konuşma yapması ya da kariyerinde ufak ama emin adımlarla ilerlemesi mümkündür. Doruklar bize hemen olacaklardan haber vermeyebilirler ve bahsettikleri bu yükseliş gelecekte bize sunulacak bir yükseliş olabilir.

Rüyada tırmanmak bilinçaltındaki birincilik dürtüsü ile ilgilidir. Tırmanan kişi aslında en iyi olmak istemekte ve çıktığı zirve kendisi için birinciliği temsil eden yer olmaktadır. Bu rüyayı gören kişiliğini, öz güvenini ya da kariyerini daha yükseğe çıkarma arzusu içindedir. Rüyasında tırmandığını gören kişi bilmelidir ki çok arzu ettiği o birincilik kendisi için mümkündür fakat rüyada zirve ile kişi arasındaki her obje aslında rüya sahibinin aşması gereken bir engeli temsil eder. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için zirvenin rüya sahibinden ne kadar uzakta olduğuna ve arada kaç obje olduğuna ayrıca bu objelerin (engellerin) ne kadar büyük olduğuna dikkat etmek gerekir. Çünkü büyük objeler aşılması gereken büyük engelleri, küçük objeler ise ufak engelleri temsil eder.

 

Rüyada zirveye tırmanmak bazen toprak elementinden yani dünyevi olandan kaçmak, bazıları için gerçek hayattan uzaklaşma ve maneviyata yakınlaşma isteğidir. Bu tip rüyayı gören kişi belli bir süreliğine dünyevi olandan uzaklaşıp manevi olana yakınlaşabilir. Çünkü rüyada yer gerçekliği ve fiziksel alemi gösteren toprak elementiyle temsil edilir ve topraktan uzaklaşan fiziksel alemden yani yerden uzaklaşır.

Rüyada tırmanmak aynı zamanda güç, kudret, ufuktaki zafer ve amaçları temsil eder. Bu rüyayı gören “arzu ettiğim doruğu görüyorum, o halde oraya gidebilirim” demelidir. Rüyasında doruğa ve dağlara bakan aslında gelecekte sahip olacağı başarılara bakar. Bu rüyanın ayrıca kişinin sahip olduğu potansiyel ve yeteneklerle de alakası vardır. Kişi sahip olduğu tüm bu yetenekleri ve potansiyelini birleştirirse çok büyük başarılar elde edebilecektir. Kısacası rüyadaki doruk gerçek hayatta ne kadar doruğa tırmanabilecek kudrete sahip olduğumuzdan haber verirler.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyada doruğa tırmanmak:

Rüyada doruğa tırmanmak, dağa çıkmak ya da bir dağın veya gökdelenin doruğuna tırmanmak gerçek hayatta yükselmek ve doruğa tırmanmakla alakalıdır. Bu rüya bazen iş arkadaşları arasında sivrilmek ya da bir sınavda herkes sollayarak birinci olmakla da tabir edilebilir. Rüyasında doruğa tırmanan herkesin önüne geçecek bir hamle yapar ve diğerleri içinde yükselir, yücelir. Rüyada doruğa tırmanmak bazen yüksek mevkide bulunan kişi ya da kişilere yapılan ziyaretleri de temsil edebilir. Bir dağın doruğuna tırmanan bazen amirinin, şirket sahibinin ya da yüksek rütbedeki bir siyasetçinin yanına giderek bir ricada bulunabilir.

Rüyada doruğa tırmanmak ya da yukarı istikamette bir yere gitmek aslında gerçek hayatta karşılaşılan zorluklar ve hayatın engebeleriyle ilgilidir. Bu rüyayı gören kişi bu tırmanma yolculuğunun ne kadar sürdüğüne dikkat ederek rüyayı yorumlamalıdır. Bazen bu tırmanışlar kişinin çektiği zahmetleri ve bu zahmetlerin ne kadar süre boyunca çekileceği konusunda bilgi sunarlar. Rüyasında bir dağa tırmanıp doruğun çok yakında olduğunu gören bir işin yüzüp kuyruğuna gelmiştir.

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.