top of page

Rüyada trafik kazası görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • Şok

 • İflas

 • Bitiş

 • Kayıp

 • Kontrol kaybı

 • Duraksama

 • Ani değişim

 • Askıya almak

 • Alt üst olmak

 • Hata yapmak

 • Duygusal yıkım

 • Radikal değişimler

 • Bir engele takılmak

 • Hazırlıksız yakalanmak

 • Evdeki hesabın çarşıya uymaması

 • Hayatın hızlı akışına mola vermek

Rüyada trafik kazası görmek ne anlama gelir?

Rüyada trafik kazası görmek en genel anlamıyla kontrol kaybı ve hayatın gidişatında ani duraksamaya delalettir. Bu rüya aynı zamanda bir değişimin ılımlı değil ani ve hazırlıksız olduğumuz anda gelip bizi bulması ve yaşam konforumuzu bozmasıyla ilgilidir. “Kaza geliyorum demez” sözünün bize anımsattığı aslında değişimin ani ve izinsiz bir şekilde hayatımıza girmesidir.

 

Birçoğumuzun korktuğu trafik kazası rüyası aslında hayatımızın normal akışı süresinde bir olayın aniden cereyan etmesiyle rahat ve konforumuzu dolayısıyla hayatın hızlı akışını durdurmasıyla ilgilidir. Rüyadaki arabanı gidişi hayatın akışını kaza ve sonrasında arabanın ani bir şekilde durması ise hayatımızın tam anlamıyla duraksaması ve her şeyin askıya alınması ile ilgilidir. Rüya sahibinin yaşadığı olay o kadar şok edicidir ki hayatına giren bu ani değişime hazırlanma fırsatı bile bulamamıştır ve afallamıştır.

 

Rüyada trafik kazasının güven duygumuzu kaybetmemizle de alakası vardır. Bu rüya bazen rahat ve konforu kaybetme korkusu ya da iş kaybetme korkusunun rüyaya yansımasıdır. Rüya sahibi güç kaybı ya da kontrol kaybı korkusu yaşamaktadır ve bu korku ona rüyada trafik kazası olarak görülür. Bazıları için trafik kazası rüyası yaşanan çevreyi ya da içinde bulunan bir ortamı güvensiz hissetmekle alakalıdır. Rüya sahibi içten içe “kaçacak yerim yok” diye düşünür ve kendini içinde bulunduğu bu trafik kazasında “kurbanlardan biri” olarak nitelendirmektedir.

 

Trafik kazası rüyalarında 2 gizli obje bulunur: 1- arabanın içindekiler (olaydan etkilenen insan grubu)  2- kaza (değişim). Rüya sahibi bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için bu iki objeye odaklanmalıdır. Bu rüyada ayrıca etkileyen ve etkilenen olmak üzere 2 unsur bulunur. Bazen hayatımızı derinden etkileyen ve alt üst eden tüm unsurlar bize rüyada kaza olarak görülür. Rüyada görülen trafik kazası aynı zamanda hayatımıza giren ılımlı değişimlerin tam tersine hazır olmadığımız ve yaşam dengemizi bile bozacak kadar etkili olay ya da değişimler temsil eder.

Rüyada trafik kazası olduğunu görmek

Rüyada trafik kazası geçirmek:

Rüyada trafik kazası yapmak kontrol kaybetmek ve dolayısıyla hayatın gidişatının askıya alınmasıyla ilgilidir. Bu rüyanın sahibi rüyadaki birkaç unsura dikkat etmelidir. Arabanın şoförü, yan koltuktakiler, arka koltuktakiler, kazanın oluş şekli ve kazaya neden olan sebep ya da araç. Rüyada ön koltukta oturan gerçek hayatta kontrole en fazla sahip olan kişinin, yan koltuktaki onun partnerinin yada yol arkadaşının, arka koltuktakiler ise yaşanan olaya hiçbir etkisi olmadığı halde bu olaydan dolaylı da olsa etkilenenlerin temsilcisidir. Arka koltukta oturduğu bir aracın trafik kazası yaptığını gören kişi başkasının yaptığı bir hatadan dolayı zarar görür.

Rüyada trafik kazası geçirmek aynı zamanda hayatın gidişatının bir soruna takılması ya da ani sona ermelerin temsilcisidir. Trafik kazasıyla aracın aniden durduğunu gören için bir süreç tam anlamıyla sona erer. Bu rüyayı gören kişinin işten çıkması ya da bir projeyi ani bir karar ya da dışarıdan gelecek bir etkiyle durdurması ihtimali oldukça yüksektir. Ailesiyle birlikte trafik kazası yapanın tüm ailesi yaşadığı olaydan etkilenir. Rüyada aracın içindeki herkes aslında yaşanan olaydan etkilenecek kişilerdir.

Trafik kazası rüyaları bazen bize “çok hızlı gidiyorsun” mesajını gizlice verir ve gidişatın azaltılması uyarısında bulunur. Aracın hızla bir yere çarpması bazen hızlı gidişatın bir an önce durdurulmasına davet edicidir. Bu rüyayı gören hızlı ve çabuk ilerlemeler yerine daha yavaş ama emin adımlar atmayı tercih etmelidir. Trafik kazası aynı zamanda hızı yavaşlatma ve sabırlı olarak bir sürecin sonuna daha yavaş gelmeye davet eder.

​Otobüs ve tren kazası gördüğümüz rüyalar daha büyük insan gruplarını etkileyecek değişimlerle ilgili rüyalardır. Bu tip rüyalarda otobüs ya da trende kimlerin bulunduğuna bakılır. Çünkü rüyada aynı taşıt içinde giden insanlar gerçek hayatta aynı amaç uğruna ilerleyen kişilerdir. Bir toplu taşıt içinde ailesiyle giderken kaza yaptığını gören kişi hem kendisini hem ailesini etkileyecek ve hayatı duraksatacak bir olay yaşar.

Trafik kazası yapıp öldüğümüz rüyalar aslında hayatımızdaki önemli dönüm noktalarıyla ilgili bilgi sunarlar. Bu rüyalarda dikkat çeken 2 temel unsur bulunur: 1- kaza (değişim), 2- kazada ölmek (sürecin sonu). Rüya sahibi için çok önemli bir olay (kaza) bir sürecin sonunu (kazada ölüm) getirebilecek kadar etkili olmuştur. Kazada ölen kişi gerçek hayatta da kendisini bambaşka bir durumda ya da farklı bir konumda bulur. Rüyada iş arkadaşının öldüğünü görenin arkadaşının işten çıkması ya da aralarının açılması ihtimali vardır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page