top of page

Rüyada tuvalet temizlemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Bırakmak

 • İyimserlik

 • Kurtulma

 • Vedalaşma

 • Rahatlama

 • Kabullenme

 • İşlerin hallolması

 • Sorunların çözülmesi

 • Zihinsel bagajlardan kurtulmak

Rüyada tuvalet temizlemek ne anlama gelir?

Tuvalet temizlediğimiz rüyalarda kırılganlık duygusu aynı zamanda duygusal sıkıntı gizli olabilir. Rüyadaki temizlenmesi gereken tuvalet ya da her pis ortam sizi rahatsız eden bir sorunun varlığına atıfta bulunabilir. Belki de gereksiz ama çok fazla şey düşünüyorsunuz ya da yaşamınızda çözülmemiş çok fazla sorun var. Ödenmemiş borçlar, halledilmemiş meseleler, tüm bunlar bilinçsiz zihniniz tarafından oluşturulmuş bir tuvalet temizleme rüyasıyla ortaya çıkmış olabilir.


Rüyaların sembolik açıklama tarzı vardır ve rüyalarımız bizim için farklı senaryolar, objeler ve bu senaryonun oyuncuları olarak arketipler yaratır. Bir tuvalet rüyası aslında bizim için “pis bir ortam” metaforu olabilir. Rüyada tuvalet temizlemek bu yüzden yaşamımızda bizi rahatsız eden pis bir ortamdan kurtulma ya da pis ortamdaki kötü durumları sonlandırma alameti olarak karşımıza çıkar. Bu tür rüyaları genellikle zihinsel olarak bizi rahatsız eden bir şeyi kafamızdan çıkardığımız zamanlarda görürüz.

Rüyada tuvalet temizlediğini görmek

Bazen rüyalar zihinsel olarak nasıl hissettiğimizi bize göstermek amacıyla bizim için semboller ve objeler yaratır. Tuvalet temizleme rüyasında da aynı durum söz konusu. Yaşamımızda “pis” ya da kendimiz için olumsuz etki yaratan bir durumu yaşamımızdan temizleme arzusu hissettiğimizde rüyada tuvalet temizlediğimizi görebiliriz. Bilinçsiz zihin burada bizim için pis bir ortam sembolü yaratarak onu temizleme arzumuzu yansıtmaktadır.


Rüya psikologları rüyaların belirli bir hikayesi ve arka planı olmadığını öne sürerler. Temizlediğimiz tuvalet rüyaları da buna bir örnektir. Bu rüyayı genellikle yaşamımızda temizlenmesi gereken bir şeyler olduğunda görürüz. Tuvalet temizleme rüyasına göre zihinsel boyutumuzda içinde bulunduğumuz dünya belki de bizim için çok fazla “pis bir ortam” olarak görünüyor. Fakat, onu temizlemeyi başarıyorsanız bu harika bir haber. Çünkü, hala yaşamınızda bir şeyleri yoluna koymak için şansınız var.

Rüyada pis bir tuvaleti temizlemek

Rüyada tuvalet ya da pis objeler (bazen pis ortamlar) rüyaların sembolik diliyle olumsuz anlam taşırlar ve bizi rahatsız edici durumlara atıfta bulunurlar. Tuvalet temizlediğimiz bir rüyada da aynı durum söz konusudur. Bu tür rüyalar genellikle geçmişten gelen negatif zihinsel bagajların serbest bırakıldığını ve boşluğun temizlenip yaşamda yeni bir dönemin başlangıcını mümkün kıldığını gösterir. Tıpkı günlük yaşamda temizlik yaparken işe yarmayanları atarak yeni geleceklere yer açmamız gibi rüyada tuvalet temizlediğimizi gördüysek artık bize hizmet etmeyenlerle vedalaşma vaktimizin geldiğini anlamalıyız.


Rüyaların sembolik alemi bizim için bir “tuvalet sembolü” yaratırken yaşamımızdaki gereksiz artıklara ve bunlardan kurtulmamız gerektiğine işaret eder. Manevi olarak, rüyadaki tuvalet sembolü iç dünyamızın derinliklerinde bizde kirli olma (ya da hiljenik olmama) duygusu uyandıran, bizi rahatsız eden fakat hiçbir faydası olmayan her şeyin sembolü olabilir. Dolayısıyla, rüyada tuvalet temizlemek daima güzel bir işarettir ve kendi iç "gayretlerimiz" ve "kişisel hedeflerimiz" ile bağlantılıdır. Rüyada tuvalet temizleyen kişi yaşamında kendisine yük olan bazı işlerden ya da zihinsel yüklerden kurtulur.

Rüyada tuvalet temizlemenin anlamı

Tuvalet temizleme rüyası aynı zamanda kişisel ya da ruhsal bakım işaretçisi olabilirler. Belki de zihninizde değil vücudunuzda sağlıksız ya da hiljen eksikliği olan bir şey sizi rahatsız ediyor. Rüyada tuvalet temizliyorsanız belki de bu sorunlardan kurtulmaya karar verdiniz. Rüyadaki “tuvalet temizleme eylemi” aslında sizin için fiziksel bedeninizde olmaması gereken şeylerle uğraşmak ve bazı sorunları ortadan kaldırmaya çalışma sembolüdür.


Rüyada tuvalet temizlemek aynı zamanda değişim arzusu sembolü olarak karşımıza çıkabilir. Rüyada tuvalet temizliyor ve rüyanın sonunda ortamı temiz bir hale getiriyorsanız bu sizin için harika bir alamet olabilir. Yaşamınıza çeki düzen veriyor ve bir şeyleri artık kontrol altına alıyor olabilirsiniz. Bu rüya bazen yaşamınızdaki sıkıntılı bir dönemin bitip sıkıntısız bir dönemin başlangıcını ifade eden bir kutlamayı sembolize ediyor olabilir. Bazı sorunları ortadan kaldırıyor ve yaşamınıza girecek değişimlere yol açıyorsunuz.


Rüyada tuvalet temizlemek bazen “kötü ortamda bulunmak” ya da “kötü yaşam sürmek” metaforudur. Bu rüyayı gören içinde bulunduğu ortamlara dikkat etmeli. Bir ortamda yasadışı işler mi oluyor? Ya da ahlak kurallarına ve sizin yaşam felsefenize göre “kötü” olarak algıladığınız bazı olaylar mı yaşanıyor. Bir durum değerlendirmesi yaparak belki de neden rüyanızdaki ortamın kötü bir ortam olduğunu ve orayı temizlediğinizi anlayabilirsiniz. Bu rüya belki de size bir ortamdan uzaklaşmak için uyarı getirmiş de olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page