Rüyada uçağa binmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

Rüyada uçağa binmek ne anlama gelir?

Rüyada uçağa binmek yaşamda amacımıza doğru varış noktamızın artık belirlendiğini sembolize eder. Diğer taşıt araçlarının aksine rüyada uçakla yaptığımız yolculuklar genellikle engellerin üzerinden gidiş, daha hızlı amaca ulaşma ve hedefe kısa yoldan varmak için bir fırsat elde etmenin sembolüdür. Fakat bu yorum yalnızca güzel bir uçak yolculuğu için geçerli. Rüyada bindiğimiz uçağın düşmesi genellikle planların suya düşmesi alametidir.


Uçağa bindiğimiz rüyalar iç deneyimlerimiz ve zihinsel durumumuz hakkında bilgi getiren rüyalardır. Bu tip rüyalarda uçağın durumu, nasıl havalandığı, yolculuğun gidişatı hatta yolcuların durumu dikkate alınarak yorum yapılmalı. Sorunsuz havalanan bir uçak daima güzel başlangıçların alametidir. Havalanamayan ya da sorunlu havalanan bir uçak bir işin başlangıcında bir engele takılacağımızın mesajını bize getirir. Uçağın kırık dökük ya da eski olması bize zihinsel anlamda bazı şeyleri onarmamız gerektiğinin işaretini veriyor olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz belki de değişen ve yenilenen dünyada gelenekçi tutumunuz yüzünden uyum sorunu yaşamaktasınız.

Rüyadaki uçak rüya sahibinin zihnini ve amaca ulaşma şeklini de temsil eder. Sorunsuz kalkan ve hızla gideceği yere inen kişi uyandığında bir amaca tek hamlede ulaşır. Uçağın içindeki yolcular ise rüya sahibinin zihninden gelen seslerdir. Bu yolcuların durumu, hareketleri hatta söyledikleri sözlerin her biri zihinsel mesajlar olarak ele alınmalıdır. Uçak içinde bir kavga ya da tartışma rüya sahibinin iç dünyasındaki kaos ya da ikileme işaret eder. Rüyayı gören kişi bir gidişattan hem memnundur hem de bir yanı o gidişata hayır der.


Rüyada uçağa binmek aynı zamanda zihinsel ileri-geri hareketlenmeler, fikir değişiklikleri ya da duygu ve düşüncelerdeki değişiklikler metaforudur. Bir başka deyişle uçağa bindiğimiz rüyalar bize yaşamda bir A noktasından B noktasına gidiş için “başla” butonuna artık basıldığını hatırlatan rüyalardır. Bu rüyayı gören kişi okun yaydan artık çıktığını bilmeli ve yalnızca sonuca (uçağın varış noktasına) odaklanmalıdır. Rüyada bir uçağa bindiyseniz “nereye gidiyordum” sorusunu kendinize sormalısınız.

Uçağa bindiğimiz rüyalar daima durumsal değişimlerin alametidir. Uçağın altını çizdiği A noktasından B noktasına yapılan duraksız yolculuk aslında tek hamlede bizi bir durumdan başka bir duruma geçirecek bir olay ya da vesileyi temsil ediyor olabilir. Rüya sahibi belki de bekarlığa veda edecektir (bekarlıktan evliliğe geçiş), hatta iş bulmuş bile olabilir (işsizler statüsünden çalışanlar statüsüne geçiş). Aslında rüyadaki uçak onu bir durumdan başka bir duruma tek hamlede geçirecek bir araçtır.


Uçağa bindiğimiz rüyalar tüm bunların yanı sıra fikir ya da amaç değişiklikleri metaforu da olabilir. Eski bir amacı yeni bir amaç uğruna terk ettiğimiz ya da istikamet değiştirdiğimiz zamanlarda rüyamızda uçağa bindiğimizi görebiliriz. Her uçağa binme rüyası aslında yenş bir başlangıç noktasına atıfta bulunur. Uçağa binen kişi bir istikamete doğru yol alacak kişidir. Bu yolculuğun seyri ya da rüyanın senasyosu değişim süreci hakkında bilgi vericidir.


Rüyalar alemi ve semboller dilinde hayat bir yolculuktur. Rüyalarda yaptığımız uçak yolculuğu ya da diğer yolculuklar ise daime değişim süreçleri ya da zihinsel değişimlere işaret ederler. Yaşam yolculuğumuz boyunca sürekli farklı sesler ve farklı renklerle karşılaşırız. Rüyada bir uçaktaki yolcular ve yolculuğun seyri de bize yaşamdaki bu farklı sesler ve renkler hakkında bilgi getirir. Uyum içerisinde uçakta seyahat eden yolcular daima ılımlı değişimlere işaret eder. Uçakta yolcular arasındaki kavga ya da tartışmalar bu değişim esnasında farklı seslerin yükseleceğinin haberini getirir.

Uçağa bindiğimiz rüyalar aynı zamanda bilinçaltımızın kendi çapında yaptığı bir gruplandırma metodudur. Rüyayı gören için 2 farklı dünya vardır: uçaktakiler (aynı amaca doğru hareket edenler) ve uçağın dışında kalan dünya (bu harekete dahil olmayan herkes ya da her şey). Bu yüzden uçağa bindiğimiz rüyalarda yanımızda kimin ya da kimlerin var olduğuna da bakmalıyız. Yanımızda tanıdığımız biri ya da bir aktör mü vardı? Bu kişiler genellikle bilinçaltının oluşturduğu arketip ya da arketiplerdir. Mesela, bir kötü karakter oyuncusuyla uçak yolculuğu yapmak bir amaca doğru ilerlerken bir düşman ya da rakibin bizi rahatsız edeceğini bilmeliyiz. Yine, bu yolculuk esnasında zihnin oluşturduğu her sembol, örneğin akrep ya da bizi sokabilecek zehirli bir hayvan aslında yolculukta karşılaşacağımız negatif ya da pozitif durumlar hakkında bilgi verir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

tarot3.png

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.