top of page

Rüyada uçak beklemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Engel

 • Deşarj

 • Bekleyiş

 • Dinlenme

 • Hareketsizlik

 • Ertelenmeler

 • Geçiş süreci

 • Hareketsizlik

 • Dönüm noktası

 • Bekleme noktası

 • Düşünüp taşınma

 • Yön belirleme süreci

 • Planları askıya almak

 • İstikamet değiştirmek

 • Fırtına öncesi sessizlik

 • Şartların henüz oluşmaması

Rüyada uçak beklemek ne anlama gelir?

Rüyada uçak beklemek yaşamda bir sonraki adıma geçmeden önce her şeyi beklemeye aldığımıza işaret eder. Eğer siz bir şeyleri beklemeye almasanız bile evren bunu sizin adınıza şimdilik yapmaktadır. Bu rüya aynı zamanda geçici bir duraksama sürecine işaret eder ve size buraya getiren şeyin oradan götüreceğinin haberini verir. Şu anda yaşadığınız şey tıpkı bir uçak beklemek gibidir ve geçicidir.


Uçak beklediğimiz rüyalar projelerimiz ve faliyetlerimizin şimdilik beklemede olmak zorunda olduğu mesajını getirebilir. Rüyada bir uçak yoksa bilmelisiniz ki hala boz yapın eksik bir taşı var. Onu bulmadan ilerleyemezsiniz. Rüyada beklediğiniz uçak aslında size yaşamda bir A noktasından B noktasına götürecek bir araçtır. Eğer ortalıkta bir uçak yoksa henüz bu aracı elde etmemiş olabilirsiniz.

Rüyada uçak beklediğini görmek

Uçak beklediğimiz rüyalar bize ruhsal düzeyde “seyahatin arifesinde olmak” haberini getirirler. Fakat, rüyalar aleminin altını çizdiği seyahat fiziksel alemdekinden oldukça farklıdır. Bir durumdan başka bir duruma geçmek rüyalar aleminde daima bir yolculuktur. Örneğin, bekar birinin bekarlığa veda ederek evli durumuna geçmesi rüyalar alemine göre bir seyahattir. Ya da işsiz birinin iş bularak çalışanlar statüsünde yer alması. O halde, rüyada beklediğiniz uçak belki de sizin için bir durumdan başka bir duruma geçiş haberini getiriyor olabilir. Uçak bekleyen bekar biri için yeni bir ilişki yolda olabilir mi? Cevap: evet. İş bekleyen için bir ufukta bir iş teklifi var mı? Cevap yine evet. Bir başka deyişle, rüyada beklediğiniz uçak gerçek yaşamda beklediğiniz her şeyi temsil ediyor olabilir.


Uçak beklediğimiz rüyaları gördüğümüzde başka bir düzeyde farklı bir bakış açısına çağırılıyor da olabiliriz. Belki de tek ihtiyacımız olan biraz değişim ya da olaylara farklı bir açıdan bakmak. Farklı bir perspektiften bakmaya başladığımızda bizim için yaşamda büyük değişimler olabilir. Tıpkı, beklediğimiz uçağın bizi bir noktadan alıp başka bir noktaya götürecek olması gibi.

Uçak beklediğimiz rüyaların altını çizdiği duraksamalar gönüllü ya da istemsiz olabilir. Bir şeyin olması başka bir şeyin olmasına (uçağın gelmesine) bağlı. Daha iyi bir rüya analizi için uçağı ne kadar beklediğinize, uçakla nereye gittiğinize ve yolcularla aranızda ne geçtiğine odaklanın. Rüyada uçak beklerken sizinle bu bekleyişe ortak olan her yolcu zihninizin yarattığı bir arketiptir ve size bu duraksama hakkında ipuçları getirir.


Uçak beklediğimiz rüyaların getirdiği bekleyişi açık kollarla karşılamalısınız. Uçak sizi buna davet eder. Eğer biraz sabırlı olup beklemeyi bilirseniz yaşamınızda yeni bir şeyler üreyecek ve size şu anda bulunduğunuz durumdan alıp bambaşka bir duruma götürecek (uçağın size götürdüğü yer). Elbette bu bekleyiş esnasında projelerinizi ve faliyetlerinizi de beklemeye almak zorunda kalabilirsiniz. Fakat buna değip değmeyeceğini size uçak rüyası söyler.

Bununla beraber uçak beklediğimiz rüyalar bazen bizim için çok gizli ilahi mesajlar içerirler. Bir bekleyişin sonunda mutlaka içinde bulunduğumuz durumdan kurtulacağımızı müjdelerler. Eninde sonunda her durağa bir uçak gelecektir. Dolayısıyla, rüyasında uçak beklediğini gören kişi bu bekleyişin bir sonu olduğunu da bilmelidir.


Yaşam yolculuğumuzda bazen kendimizi “sıkışmış” konumda hissettiğimiz zamanlarda uçak beklediğimiz rüyaları görürüz. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormanız gereken şudur: Sizi bu "sıkışmış" konumda tutan nedir? Belirli sonuçlara yatırım yapmak veya mevcut koşullarınıza direnmek yerine, bunları kabul edin ve yaşamla akmasına izin verin.

Uçak beklediğimiz rüyalar bazen zihnimizin irade ve gücüne işaret ederler. Yaşamda gerçek yerimizi bulmak için bir şeyleri beklemek zorunda kaldığımız zamanlarda rüyamızda bir uçak beklediğimizi görebiliriz. Bazen bu arayış bir yolculuğa çıkmayı gerektirir. Bu yolculuk her zaman fiziksel boyutta olmak zorunda değildir. Konfor alanınızın dışına doğru hareket ederek zihninizin “öteki taraf” olarak algıladığı alana da ziyarette bulunmalısınız. Uçak rüyaları bizi bu alanlara götüren araçlar olarak karşımıza çıkar. O halde, beklediğimiz uçak bizi konfor alanımızın dışına çıkaracak bir aracı temsil ediyor olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page