top of page

Rüyada uçak kullanmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • CEO

 • Öncü

 • Ortak

 • Lider

 • Vesile

 • Değişim

 • Başlatan

 • İş birlikçi

 • Sorumlu kimse

 • Eylem çağrısı

 • Ön ayak olan

 • Çözümü bulan

 • Statükoya meydan okuyan

Rüyada uçak kullandığını görmek ne anlama gelir?

Araç kullandığımız rüyalar zihnimizin durumuna ışık tutan rüyalardır. Bir başka deyişle, rüyada kullandığımız aracın durumu zihnimizin durumudur. Küçük bir araç ya da bir bisikletle bir yere gitmek kendini içinde bulunulan duruma karşı daha güçsüz ve savunmasız hissetmeye işaret eder. Fakat kamyon, uçak ya da tren gibi ağır taşıtları kullandığımız rüyalar daima içinde bulunduğumuz ortamda kendimizi güçlü ve donanımlı hissettiğimize işaret eder. Yaşayacağınız durum ne olursa olsun size deviremeyecek! Her şeye ve her duruma hazırlıklı olun ve yolculuğunuza başlayın.


Uçak kullandığınız rüyalar irade ve güç rüyalarıdır. Hem kendi yaşam yükünüzü hem başkalarının yükünü kaldırabilecek kadar güçlü bir iradeye sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Uçak çok fazla sayıda insanı bir yerden alır ve başka bir yere götürür. Siz de yaşam tarzınız ve verdiğiniz kararlarla yalnızca kendi yaşamınızı değil başka insanların yaşamlarını da etkileyebilecek güce sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Bu tip rüyaları bir cesaret işareti olarak kabul edebilirsiniz. Eğer şu anda yeni bir işe kalkışmak niyetindeyseniz ve kendinize “buna gücüm yeter mi?” diye sorduğunuzda bir uçak kullandığınızü rüyanızda gördüyseniz cevap: evet.

Rüyada uçak kullandığını görmek

Bu rüyalar aynı zamanda bilinçaltının bir gruplara ayırma metodudur. Bir uçak rüyasında yalnızca iki grup insan vardır: uçakdakiler (bizimle hareket edenler, yanımızda taşıdıklarımız) ve uçağın dışında kalan dünya (bu harekete dahil olmayan her şey). Sizin sürdüğünüz bir uçak sizin kontrolünüz altında olan bir dünyayı temsil eder. Yani bir rüya sahibi için kendi sürdüğü uçak onun kendi dünyası ve yanında taşıdığı yaşam yükleri sembolüdür.


Rüyada uçak kullanmak güç ve irade kullanımıyla ilgilidir. Yaşam yolculuğumuzda hedeflere ulaşmak için çabalarken uçak kullandığımız rüyaları görebiliriz. Aslında, araç kullandığımız tüm rüyalarda yaşamda bir noktadan başka bir noktaya hareket söz konusudur. Fakat, toplu taşıma araçlarında bireyselden öte daha kitlesel hareketler söz konusudur. Uçakla taşıdığımız her şey yaşam yüklerimiz, duygularımız, düşüncelerimiz hatta sorumluluklarımızı işaret eder. Bir başka deyişle, uçağı yüklü olan kişinin yaşam yükleri de fazladır.

Uçak kullandığımız bir rüya aynı zamanda değişim sürecinde nelerle karşılaşacağımız konusunda bilgi verici olabilir. Uçağı sürdüğünüz yol geniş ve ferah mıydı? Yoksa virajlar ve dolambaçlarla mı doluydu? Belki de rüyanızda çok karanlık ve kasvetli bir yolda uçak kullandığınızü gördünüz. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar aslında yaşam yolculuğunuzda bir değişim sürecinde neler yaşayacağınızla ilgilidir.


Uçak kullandığınız rüyalar aynı zamanda amaçlarınız uğruna tüm yaşam yüklerinizle beraber harekete ışık tutar. Amacınıza yöneliş arayışınızda ne tür davranışlar sergileyeceğiniz, nelerle karşılaşacağınız hatta tüm bunları nasıl kontrol edeceğiniz bilgileri gizli olabilir. Şimdi direksiyona geçmenin ve hedefe odaklanmanın zamanı. Fakat, uçak rüyalarının diğer araçlardan farkı bir toplu taşıma aracı olmasıdır. Sürüklendiğiniz yolda yalnızca kendinizi sürüklemediğinizi ve sorumluluğunuz altındaki kişilerin de verdiğiniz kararlardan etkilendiğini unutmamalısınız.

Uçak kullandığınız rüyalar aynı zamanda hedeflerinizi belirlediğinize işarettir. Şimdi içsel gücünüzü hedeflerinizi hayata geçirmek için özveri ile kanalize ediyorsunuz. Artık pasif olma zamanı değil. Direksiyonun başına geçip hem kendiniz hem de başka insanları etkileyecek olumlu kararlar vermelisiniz. Ne tür zorluklarla karşılaşırsanız karşılaşın güçlü iradenizle tünelin sonundaki aydınlığa mutlaka varacaksınız.


Uçak kullandığımız rüyalar aynı zamanda kararlılık, odaklanma ve irade yoluyla engellerin üstesinden gelmeyi temsil eder. Şimdi gerçekten istediğiniz şeyi yapma zamanı. Ayrıca, bir uçak sürme rüyası her şeyden önce bir ulaşım şekli olduğu için seyahati edebilir. Fakat rüyalar aleminde seyahat fiziksel alemdeki seyahat gibi değildir. Rüyaların altını çizdiği seyahat daima bir durumdan başka bir duruma geçiş ve yeni uğruna eskiyi terk etmedir. Eğer rüyanızda bir uçak kullandığınızü gördüyseniz kendinize sorun: “neleri terk etmek üzereyim?”

Rüyalar alemindeki “araç sürme” eylemi daima bir hareket ve değişim temsilcisidir. Uçak kullandığımız rüyalar da bu duruma istisna değildir. Yaşamdaki tüm değişimler bize bu rüyalarla anlatılır. Bu değişimler bazen fikir değişiklikleri ya da bir amaç uğruna koşmayı bırakarak daha farklı bir amaca yönelmekle ilgili olabilir. Bu tip rüyalarda rüyanın senaryosuna ve yolculuk esnasında nelerle karşılaştığınıza odaklanın. Rüyanın size vermek istediği mesajı bütünsel yorum yaptığınızda bulacaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page