top of page

Rüyada uçakla yurt dışına gitmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arayış

 • Ziyaret

 • Yenilik

 • Değişim

 • Yolculuk

 • Kurtulmak

 • Çağırılmak

 • Başkalaşım

 • Uzaklaşmak

 • Geride bırakmak

 • Gönüllü fedakarlık

 • Konum değiştirmek

 • Geçmişe set çekmek

 • Farklı yönde hareket

 • Yeni bir karar vermek

 • Yeni için eskiyi feda etmek

 • Farklı bir amaca yönelmek

 • Yeni bir arayış içine girmek

 • Daha derin bir yaşam arayışı

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada uçakla yurt dışına çıkmak ne anlama gelir?

Uçakla yurt dışına çıktığımız rüyalar zihinsel hareket ve konfor alanının dışına çıkma metaforlarıdır. Rüyalar aleminde yapılan tüm seyahatler yaşamda bir A noktasından B noktasına ilerlemeyi sembolize ederler. Fakat, bu hareket her zaman fiziksel yolculuk anlamına gelmez. Rüyalarımızda bir durumdan başka bir duruma geçiş bize seyahat olarak görünür.


Rüyada yurt dışı “bize ait olmayan alanlar” metaforudur. Geçici süreliğine konfor alanımızın dışına çıktığımız zamanlarda rüyamızda kendimizi yurt dışında görebiliriz. Belki bir çözüm arayışı, belki daha iyi bir gelecek arayışı amacıyla bir süreliğina yaşamda alışık olmadığımız farklı bir şeyi denediğimizde genellikle rüyamızda yurt dışına çıktığımızı görürüz. Bu rüyalar farklı konumlara ya da durumlara yaptığımız sembolik seyahatlere işaret ederler.

Rüyada uçakla yurt dışına gittiğini görmek

Uçakla yurt dışına çıktığımız rüyalarda gittiğimiz ve gezdiğimiz mekanların durumu rüyanın yorumunu etkiler. Bu mekanlarda karşılaştığımız her negatif arketip ya da engel konfor alanımız dışındaki sorunları sembolize eder. Yurt dışında güzel şeyler yaşamamız ise zihinsel uzaklaşma ve rahatlama sembolüdür. Örneğin, bir süreliğine iş stresinden kaçarak kafamızı dinlemeden önce rüyamızda yurt dışında güzel şeyler yaşadığımızı görebiliriz. Bilinçaltımız yurtdışı senaryosunu bizim için bir “durumdan uzaklaşma” metaforu olarak yaratır.


Uçakla yurt dışına çıktığımız rüyalar geçici süreliğine de olsa içinde bulunduğumuz durumlardan uzaklaşma metaforlarıdır. Belki de sizin için tanıdık ya da alışılmış olanı geride bırakma işareti ya da bir yenilik arayışı sembolü. Yeni bir eve taşınıyor, iş değiştiriyor ya da ilişkiyi bırakıyor da olabilirsiniz. Hatta yurt dışı rüyaları zihinsel değişimlere bile dokunuyor olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize “nelerden uzaklaşıyorum?” sorusunu sormalısınız.

Uçakla yurt dışına çıktığımız rüyaların yorumunda rüyanın senaryosu ve ziyaret sebebi de önemlidir. Rüyanızda yurt dışına temelli mi gidiyordunuz? O halde geçmişe set çekmeye ve bir şeyleri arkanıza almaya zihinsel olarak hazırsınız. Rüyada yurt dışına sadece geçici bir süreliğine gidiyorsanız yalnızca ufak bir değişiklik peşinde olduğunuzu bilmelisiniz. Geçici bir süre belki de her şeyden uzaklaşmaya ihtiyacınız var.


Rüyanızda uçakla yurt dışına temelli gidiyorsanız amaca odaklı düşünüyorsunuz ve bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun farkındasınız. Evren geride bıraktıklarınızın yerine size yenilerini mutlaka verecek ve siz bunun farkındasınız. Eğer rüyanızda yurt dışından pozitif enerji aldıysanız ve gittiğiniz yerleri çok beğendiyseniz bu rüya sizi hareket etmekten alıkoyan her şeyi bırakmaya davet ediyor. Bir aşamadan diğer aşamaya geçmeye hazırsınız. Duygusal ve zihinsel bagajlarınızı da yanınızda götürüyorsunuz. Eğer rüyada yurt dışına çıkarken yanınızda taşıdığınız bavullar eski ve kullanılmaz haldeyse artık size hizmet etmeyenlerle vedalaşmanız gerekiyor. Çünkü bu bavullar (yükler) size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramazlar.

Uçakla yurt dışına çıktığımız rüyalar aynı zamanda zihinsel bir geçiş ve uzaklaşma sürecine işaret edebilirler. Eski bir ilişkiyi ya da davranış biçimlerini geride bırakıyor ya da bambaşka bir “siz” olmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Belki de bir eğitim almaya ve yeni bir meslek kazanmaya karar verdiniz. Bu eğitim size harika bir gelecek vadediyor. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur. Yeni bir yaşamı kucaklamak için bir şeyleri bırakmak zorunda olduğunuzu çok iyi biliyorsunuz.


Uçakla yurt dışına çıktığınız rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bir kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.


Uçakla yurt dışına yapılan yolculuklar bazen manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz. Tüm bu sayılanlar yurt dışı rüyasının size getirdiği anlamların yalnızca bir kaç olasılığı.

Rüyanızı yazın:

bottom of page