top of page

Rüyada ünlü birini görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Olaylar

 • Mesajlar

 • İçgüdüler

 • Arketipler

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Duygular

 • Bakış açıları

 • Gizli uyarılar

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

Rüyada ünlü birini görmek ne anlama gelir?

Rüyada gördüğümüz ünlüler insan karakteristik özelliklerinin yükseltilmiş ve vurgulanmış ifadeleridir. Günlük hayatta bu özelliklere sahip kişiler aslında rüyamızda kendileriyle benzer özelliklere sahip ünlüler kılığına girerler. Örneğin, bir filmdeki “esas oğlan” karakteri rüya sahibinin yaşamındaki “esas oğlan” karakterinin yansıması olabilir.

 

Rüyada ünlü görmek aynı zamanda vurgulanan karakteristik özelliklerle ilgilidir. Her ünlünün kişinin bilinçaltında oluşturduğu özellikler farklıdır. Mesela, filmin kötü karakteri genellikle rüya sahibinin en büyük düşmanı ya da o karaktere aşırı derecede benzeyen bir hemcinsini temsil edebilir. Yine buna benzer bir şekilde filmdeki “aşık olunan erkek” rüya sahibi bir kadınsa sevdiği erkeği temsil ediyor olabilir. Bu tip rüyaların yorumu rüya sahibinin o ünlü hakkında ne hissettiğine ve yaşamında kendisine en çok kimi anımsattığına bakılarak yapılır.

 

Rüyada ünlü gören kişi kendine hangi soruları sormalıdır?

 

Rüyamdaki ünlü bana kimi hatırlatıyor?

 

Bu ünlüye ait en belirgin karakteristik özellikler tanıdığım kimde var?

 

Rüyamda gördüğüm ünlü ne iş yapıyor? Futbolcu mu? Siyasetçi mi yoksa bir film oyuncusu mu? Yaşamımda aynı işi yapan kim var?

 

Rüyamdaki ünlüyle aramdaki bağlantı neydi? Aramızda ne geçti?

 

Rüya sahibi kendisine bu tip soruları sorduktan sonra bu ünlünün yaşamında kime işaret ettiği sorusuna cevap bulmalı ve yorumu buna uygun olarak yapmalıdır. Çünkü, bu ünlüler aslında bilinçaltının yarattığı objeler ve arketipsel temalara vurgu yapan modellerdir. Eğer rüyadaki ünlü çok yakışıklı ve arzu edilen bir erkekse bir kadın için çok arzuladığı bir erkeği temsil ediyor olabilir. Rüyada görülen ünlünün imajı, mesleği, davranışları birer özellik olurken sözleri daima bu arketiplerden bize gelen mesajları temsil eder.

 

Peki rüyada görülen ünlü daima bir kişiye ya da bireysel özelliklere mi vurgu yapar? Elbette hayır. Bazen rüyadaki ünlüler yaşanan olaylar, durumlar ya da kaderin bize dayattığı değişimleri temsil eder. Rüyada çok güzel bir film oyuncusunu evimizde görmemiz bazen yaşamımıza çok büyük bir yıldızın doğması ve büyük bir fırsatı temsil edebilir. Yine bu yorumculuk anlayışına göre filmin en kötü ya da çirkin karakterinin evimizde olması yaşamımıza yeni bir sorun ya da belanın girişinin temsilcisi de olabilir. Filmdeki bir bebeği hanede görmek belki de hanede bir hamilelik haberine işarettir. Kısacası, rüyada görülen ünlü ya da ünlüler bazen kişilere bazen de durumlara vurgu yaparlar.

 

Ünlülere bazen sözlük anlamıyla “yıldız” deriz. Bu yüzden ünlüler tıpkı gökyüzündeki yıldızlar gibi ulaşılmaz arzulara ya da ulaşılması zor kişilere de işaret edebilir. Bir ünlünün evimizde olması aslında bu arzunun ya da fırsatın ayağımıza gelmesine işaret edebilir. Örneğin, rüyada Cumhurbaşkanını evde misafir etmek devletten haneye girecek çok büyük bir menfaat ya da teklife işarettir. Fakat Cumhurbaşkanı sert tavırlar sergiliyor ya da hanede kötülük yapıyor ise bu tam tersine devletle ilgili bir işin olmayacağına delalet eder. Cumhurbaşkanına bir şey ikram etmek devlete bazı dokümanları sunmak ya da devletten bir şey istemektir.

 

Rüyada gördüğümüz ünlüler bazen kendi içimizdeki karakteristik özellikleri ya da iç dünyamızdaki farklı yönleri temsil ediyor da olabilirler. Yaşam yolculuğumuzun bir parçası olarak rüyada tanıştığımız ya da karşılaştığımız her ünlü aynı zamanda bu özellikleri sergileyeceğimiz ya da dış dünyaya yansıtacağımız dönemlerin de altını çizebilirler. Örneğin, rüyada bir pop şarkıcısını görmek içimizdeki sanatçı ruhu dışa yansıtacağımız bir sürece girişin temsilcisi olabilirken bir futbolcu sporla vakit geçireceğimiz bazı günlerin arifesinde olduğumuzun altını çiziyor olabilir.

Rüyada görülen ünlünün ismi

Rüyada görülen ünlünün ismi bazen bize gerçek hayatta yaşayacaklarımız veya bu olaylardaki kişilerin isimleri hakkında tüyo verebilir. Rüyadaki Murat belki de gerçek hayattaki muradımızı temsil edebilir ya da gerçek hayatımızda Murat isminde birinin yansımasıdır. Rüyada Murat isminde birine sarılan muradına erebilir veya Murat ismindeki kişiyle buluşur. Rüyadaki Sıla gurbetteki biri için daima memleketin, temsil eder. Rüyasında Sıla isminde biriyle buluşan memleketine gider. Bazen rüyadaki insanların isimleri uyandığımızda yaşayacağımız bazı olaylarla ilgili ipuçları da verebilir. Örneğin rüyada Ali isminde birini gören uyandığı gün Ali isminde biriyle bir olay yaşayabilir. Hatta rüyada bir isimdeki kişi kendisiyle adaş başka birini de temsil edebilir. Örneğin, rüyada Ali ismindeki ünlüyle kavga ettiğini gören uyandığı gün Ali ismindeki patronuyla çatışma yaşayabilir. Kısacası, rüyada görülen ünlü kişilerin isimleri o ismin bizim için ne ifade ettiğini anlayarak yorumlanabilir.

Rüyadaki ünlülerin sözleri ve konuşmaları:

Rüya tabirciliğinin en zor yanlarından biri rüyadaki ünlülerin cümleleri ve kelimeleri yorumlamak ve tüm bu sözlerin içerdiği mesajları çözmektir. Çünkü rüyada ünlü bir kişiden gelen söz aslında gizli mesajlardır. Rüyada “gel” kelimesi gerçek hayatta daima bir davetiyedir. Birinin rüyada bize gel demesi aslında fırsat kapısının hala bizim için açık olduğuna ve bir ricada bulunmamız durumunda bu ricanın kabul olacağına işarettir. Rüyasında “gel” kelimesini duyan için mutlaka bir yerlerden bir davetiye olacaktır. Yine buna benzer bir şekilde rüyadaki “git” kelimesi daima kapının yüze kapatılması, kabul etmemek ve reddetmektir.

Rüyada görülen ünlülerin vücut dilleri ve davranışları:

Rüyadaki ünlülerin davranışları ve vücut dilleri de gerçekte yaşananlarla ilgili ipuçları verirler. Rüyada ünlü biriyle savaşmak ya da kavga etmek gerçek hayatta fikir ayrılıklarına, rüyada ünlü birini öldürmek o kişiyi anımsatan birini tamamen hayatımızdan çıkarmaya, rüyada ünlü birine sırtımızı dönmek ise birini geçmişte bırakarak hayatımıza onsuz devam etmeye işarettir. Bazen rüyada sırtı dönük olmak kabul etmemek ve reddetmenin simgesidir. Rüyada ünlü biriyle aynı arabada ya da otobüste yolculuk yapmak daima kader arkadaşlığı ya da aynı amaca (aynı istikamete) doğru ilerlemenin simgesidir. Kısacası, rüyada görülen kişileri yorumlamak için bu kişilerin davranışları, bulundukları yer ve vücut dilleri de dikkate alınmalıdır.

Rüyada ünlü biriyle konuşmak en genel anlamı itibariyle fiziksel temas ve bir amaca hiç olmadığı kadar yaklaşmaya delalet eder. Fakat bu tabir sadece sevdiğimiz bir ünlüyü gördüğümüzde geçerlidir. Kötü karakter oyuncusuyla konuşmak bu yorumun tam tersine bir belaya yaklaşmak ya da bulaşmaktır. Bu tip rüyaların yorumu daima görülen ünlünün karakteristik özelliklerine ve konumuna bağlı yapılır. Örneğin, rüyada cumhurbaşkanıyla konuşmak bazen devletten büyük menfaat almak bazen çok yüksek mevkide oturan bir zatla birebir temas kurmanın altını çizer.

Rüyada ünlü olmak yücelmek, yükselmek ve mevki arttırmaya işarettir. Ünlü bir film oyuncusu, başbakan ya da Cumhurbaşkanı olduğunu gören seviyesini arttırır, terfi eder. Fakat kötü karakter oyuncusu olduğunu gören bunun tam tersine mevki kaybeder. Rüyasında ünlü olduğunu gören aynı zamanda bu ünlünün karakteristik özellikleri, konumu ya da filmdeki rolüyle ilgili bazı püf noktalara dikkat etmelidir. Çünkü bu ünlüye dair bazı özellikler aslında ya kendisinde bulunmaktadır ya da daha sonra sahip olacaklarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page