top of page

Rüyada unlu kurabiye görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada unlu kurabiye görmek ne anlama gelir?

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Unlu kurabiye gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada unlu kurabiye görmekten çok unlu kurabiyeyi nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Unlu kurabiye ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir unlu kurabiyeyi rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

 

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. Unlu kurabiye ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada unlu kurabiyeyi yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz unlu kurabiye ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyada gördüğümüz unlu kurabiye içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, bir erkek için aşırı teşhir edici bir kadın. Ya da çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz unlu kurabiye kadar yakındır. Fakat unlu kurabiyeyi yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki unlu kurabiye bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir unlu kurabiye görebilirsiniz.

Rüyada unlu kurabiye yemek

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Unlu kurabiye sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için unlu kurabiye ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Unlu kurabiye sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

 

Unlu kurabiye gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı unlu kurabiye yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade unlu kurabiye rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

 

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Unlu kurabiye gördüğümüz rüyalarda da mutlaka unlu kurabiye ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber unlu kurabiyeyi nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer unlu kurabiyeyi yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir unlu kurabiyeye uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

Unlu kurabiye metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir unlu kurabiyeye baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki unlu kurabiye arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir unlu kurabiye bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek unlu kurabiyeyi yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta unlu kurabiye sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın unlu kurabiyeyi yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

 

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada unlu kurabiye yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir unlu kurabiyeye uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir unlu kurabiye daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir unlu kurabiye duruyor ve siz o unlu kurabiyeye uzaktan bakıyorsunuz. Unlu kurabiyeyle aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page