top of page

Rüyada uzaylı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yabancı

 • İletişim

 • Uzaklık

 • Farklılık

 • Dışlanmak

 • Kavuşmak

 • Gruplaşma

 • Yabancı öğe

 • Dışarıdan gelen

 • Bize ait olmayan

 • Farklı bir karakter

 • Uzaklardan gelen

 • Yabancı uyruklu kimse

 • Kendini farklı hissetmek

Rüyada uzaylıları görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen uzaylı, bilinçaltımız tarafından inşa edilen “bizim dünyamıza ait olmayan öğe” metaforudur. Bu tip rüyaları genellikle alışık olmadığımız daha önce hiç karşılaşmadığımız durumlarla karşılaştığımızda görürüz. Rüya sahibi büyük bir ihtimalle yabancısı olduğu bir ortama girmiş ya da kendisine uzak bir durumla karşı karşıya kalmıştır.

Rüyada gördüğümüz uzaylı ya da uzaylılar aynı zamanda bilinçaltımız tarafından yaratılan “bizden olmayanlar” metaforudur. Bu tip rüyalar sembolik olarak yabancı uyruklu insanlar, düşman askerleri ya da karşı takımın oyuncuları rüyalarına benzerlik gösterir. Bilinçaltımızın yapmaya çalıştığı aslında sadece bir gruplandırmadır. Kendimizi içinde hissettiğimiz grubun dışında kalan bireyler, rakiplerimiz, düşmanlarımız ya da karşımızda duran kişiler rüyamıza uzaylı, yabancı askerler ya da karşı takım oyuncuları kılığında girebilir.

Rüyada gördüğümüz uzaylı aynı zamanda bizim için bir “yabancı” sembolüdür. Fakat rüyadaki uzaylının temsil ettiği bu yabancı her zaman bir insan olmak zorunda değildir. Bazen daha önce hiç karşılaşmadığımız ve yabancısı olduğumuz bir durum, bir engel ya da tehlikedir. Rüya sahibi için uzaylı kılığında gelen bu durum öyle bir durumdur ki kişinin kendi dünyasına ait olmadığı gibi daha önce karşılaştıklarından çok farklı bir durumdur.

Rüyada gördüğümüz tüm bireyler aslında birer arketiptir. Uzaylı rüyalarında da aslında durum bundan farksızdır. Dolayısıyla uzaylı gördüğümüz rüyaları yorumlarken bu uzaylının kişiliğine, davranışlarına ve rüyada tam olarak neler yaptığına bakmalıyız. Eğer uzaylı, yaşamımıza yeni giren bir yabancı gibi hareket ediyorsa belki de onu temsil etmektedir.

Rüyadaki obje bazıları için bir “yabancı” ya da “bizim gibi olmayan” sembolüdür. Bu rüyayı gören kişinin hayatına anlaşamadığı ya da uyum sorunu çektiği bir partnerin girme olasılığı olduğu gibi kendini uygun hissetmediği bir kariyerde bulma olasılığı da vardır. Bilinçaltımızın burada bize söylemek istediği bu kişiyle aynı dünyaların insanı olmadığımız ya da bize sunulan kariyerin bizim dünyamıza ya da yeteneklerimize uygun olmadığıdır.

Rüyada uzaylıları görmek

Rüyada uzaylıları görmek:

Rüyada görülen uzaylılar aynı zamanda “uzaktan gelenler” sembolüdür. Bize ait olan bir mekana uzaktan gelerek ziyarette bulunacak her birey rüyamıza uzaylı kılığında görülebilir. Dolayısıyla rüyadaki uzaylı gerçek hayatta yaşamımıza girecek bir misafiri temsil eder. Bu misafir bazen evimize gelen biri olabileceği gibi bazen çok uzaklardan bir yerlerden girerek yaşamımıza dokunacak ya da etki yapacak bir bireydir.

Uzaylı gördüğümüz rüyaların yorumunda uzaylı ya da uzaylıların hareketlerine, bize zarar verip vermediklerine ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Bizi kaçırmaya kalkan uzaylılar genellikle özgürlüğümüzü ya da yaşamımızı tehlikeye sokacak bazı engellerin bir anda gelip hayatımıza girmesine işarettir. Bize zarar vermeden dolanan uzaylılar sadece yaşamımızdaki ufak tefek değişimlere delalettir.

Rüyada uzaylılar tarafından kaçırılmak en genel anlamı itibariyle isteksiz olarak farklı bir yöne sapmaya işaret eder. Rüya sahibi ya bir yerde kalmayı istemekte fakat birinin ya da birilerinin zoruyla yönlendirilmektedir ya da yaşamak istediği hayatı yaşamasına izin verilmemektedir. Rüyasında uzaylılar tarafından kaçırılıp başka bir gezegene ya da mekana götürülen kişi kendi arzusunun dışında yaşamında bazı değişiklikler yapmak zorunda kalır. Uzaylılar tarafından rüyasında rehin alınan ve bir yerde tutulan kişi bir süre boyunca kararsızlık çıkmazında takılı kalır ve yaşamına bir yön veremez. Bazen rüyada bizi kaçırmaya çalışan uzaylılar hakkı olmadığı halde yaşamımıza müdahale eden kişilerin temsilcileridir.

Bazen, uzaylı bilinçaltının bize göstermek istediği çok farklı kişilik, uzaklardan gelmiş biri ya da kendi kültürümüze çok uzak farklı kültürde yetişmiş bir birey sembolüdür. Uzaylıların bazı kişiler için yabancı uyruklu kişileri temsil etme olasılığı da vardır. Bir uzaylının rüyasında dünyayı ele geçirmeye çalıştığını gören kişi aslında yaşam yolculuğunda bir “dağdan gelip bağdakini kovma” durumu yaşamaktadır. Kendisinden dünyasını almaya çalışan uzaylı, rüya sahibinin yaşamında bir şeyleri ele geçirmeye çalışan bir yabancının sembolüdür. Bu tip rüyaları iş hayatımızda koltuğumuzu kapmaya çalışan yeni bir elemanla çatışmadan önce görebileceğimiz gibi partnerimizi elimizden almaya çalışan birinin ortaya çıkmasından önce de görebiliriz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page