Rüyada vapurdan inmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ayrılık

 • Değişim

 • Bırakmak

 • Vazgeçmek

 • Vedalaşmak

 • İşten çıkmak

 • “Hayır” demek

 • Gönül geçmesi

 • Yön değiştirmek

 • Hevesin kaçması

 • Karar değiştirmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Yeni için eskiyi terk etmek

 • Statükoya meydan okumak

Rüyada vapurdan inmek ne anlama gelir?

Vapur rüyaları manevi yolculuk rüyalarıdır ve yaşamda bir noktadan başka bir noktaya gidişat hakkında bilgi getirirler. Rüyasında vapurdan inen kişi daha iyi bir gelecek umuduyla geçmişiyle vedalaşan kişidir. Rüya sahibinin vapurla yaptığı yolculuk aslında manevi bir yolculuk ve değişimi sembolize eder. Vapurdan inen kişi yeni bir şeyi elde etmek amacıyla eskiyle vedalaşmaya karar vermiş kişidir. Bu vedalaşma bazen bir gruptan ayrılma şeklinde de olabilir.


Vapurdan indiğimiz rüyalar yeni bir amaç uğruna eskiyi terk etme metaforlarıdır. İndiğimiz araç aslında terk ettiklerimize yönelik bilgi sunar. Bu tip rüyalarda indiğimiz aracın durumu, aracın içindeki arketipler ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Rüyasında bir vapurdan indiğini gören kişi kendisine şu soruyu sormalı: “ben neyi terk ettim?” Bazıları için bu tip rüyalar bir ilişkinin sonu anlamına geleceği gibi bazıları için işten çıkma ya da bir gruptan ayrılma alametidir.

Rüyadaki vapur ya da içinde bulunduğumuz herhangi bir ulaşım aracı çok sembolik bir anlam içeriyor olabilir. Ulaşım araçları genellikle bizi A noktasından B noktasına götüren her şeyi sembolize ediyor olabilirler. İçinden indiğimiz vapur ise daima yarıda bıraktıklarımız, vazgeçtiklerimiz ve artık istemediklerimizle ilgilidir. Tıpkı bir amaç uğruna ilerlerken yeni bir amaca gözümüzü dikip eski amacı terk etmek gibi yaşam yolculuğumuzda da artık varmak istemediğimiz bir noktaya gidiş arzumuzu kaybettiğimizde bir araçtan indiğimizi rüyamızda görebiliriz.


Vapurdan indiğimiz rüyalar daima ayrılık ve vedalaşma rüyalarıdır. İndiğimiz vapur vedalaştığımız bir şeyin ya da artık içinde olmadığımız bir durumu sembolize eder. Bazen vapurdan inmek bir durumdan çıkış sinyalidir. Peki bu tip rüyalar hangi anlamlara gelebilir? Evlilik durumundan boşanmaya geçiş? Evet. Çalışan birinin bu statüyü bırakarak işsizler kategorisine geçmesi? Evet buna da işaret edebilir. Bir başka deyişle içinde bulunduğumuz vapur içinde bulunduğumuz bir durumdur, vapurdan inersek bu durumu da terk etmiş oluruz. Biriyle yolculuk yaptığımız bir vapurdan indiğimiz rüyalar da genellikle o kişiyle ortak amaca ilerlemeyi bırakma ya da yolları ayırma rüyalarıdır.

Bu tip rüyalarda içinde bulunduğumuz vapurun durumu ve tam olarak araçta ne yaşandığına da bakmalıyız. Bir vapur içinde kavga var ve siz bu vapurdan mı ayrıldınız? O halde kaostan çıkacaksınız. Hiçbir sorun yaşanmayan bir vapurda güzel bir yolculuk yaparken mi indiniz? O halde ani bir fikir değişikliği yaşayabilir ve kendinizi bambaşka bir amacın peşinde koşarken bulabilirsiniz. Hatta bu vapurun içindeki herkes bir arketiptir ve bir durumu temsil ederler. İçinden indiğiniz vapur da bu arketiplerden (durumlardan) uzaklaşma alametidir.


Vapurdan indiğimiz rüyalar aynı zamanda bir gidişatı beğenmeyerek ona “hayır” dediğimiz zamanları sembolize ederler. Belki de rüya sahibi için sürüden ayrılan kuzu olma vakti gelmiştir. Ya da içinde bulunduğu sistemi beğenmeyerek bu sistemden çıkış zamanı gelmiştir. Bu tip rüyaları yorumlarken içinden indiğimiz vapurun durumu ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Eski bir vapurdan mı iniyordunuz? O halde demode olmuş bir sistemden uzaklaşarak daha güncel bir gerçekliğin içinde kendinizi bulacaksınız. İndiğiniz vapur çok lüks bir vapur muydu? Belki de zenginlik hayalleriniz konusunda daha gerçekçi olmanın zamanı gelmiştir.

Vapurdan inme rüyaları tüm bunların yanı sıra tanıdık ve bildiğimiz ortamlardan zihinsel olarak uzaklaşma rüyalarıdır. Nasıl bir sistem ya da yapının içindesiniz? Zihinsel anlamda bir şeye veda mı ediyorsunuz? Belki de ait olmadığınızı hissettiğiniz bir sistem ya da yapıyla vedalaştınız fakat onun yerine daha yeni ve size uyan bir sisteme giriş yapmaya hazırlanıyorsunuz. Bir şeyler fiziksel anlamda hala yaşamınızda olabilir fakat ruhsal ya da zihinsel olarak siz artık kendinizi o sistemin dışında hissediyor olabilirsiniz. Bu vedalaşmayı yapmanıza sebep olan şey size sunulan yeni bir teklif miydi? Yoksa kimsenin size bir teklif sunmamış olmasına rağmen siz kendi sisteminizi kurmaya mı karar verdiniz? Rüyada içinden indiğiniz vapurun durumuna bakarak yorumu kendiniz yapmalısınız.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.