top of page

Rüyada yabancı bir ülkede olmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arayış

 • Ziyaret

 • Yenilik

 • Değişim

 • Yolculuk

 • Kurtulmak

 • Çağırılmak

 • Başkalaşım

 • Uzaklaşmak

 • Geride bırakmak

 • Gönüllü fedakarlık

 • Konum değiştirmek

 • Geçmişe set çekmek

 • Farklı yönde hareket

 • Yeni bir karar vermek

 • Yeni için eskiyi feda etmek

 • Farklı bir amaca yönelmek

 • Yeni bir arayış içine girmek

 • Daha derin bir yaşam arayışı

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada yabancı bir ülkede olmak ne anlama gelir?

Rüyada yabancı bir ülkeye yapılan yolculuklar manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz. Tüm bu sayılanlar yabancı ülke rüyasının size getirdiği anlamların yalnızca bir kaç olasılığı.


Yabancı bir ülkede olduğumuz rüyalar zihinsel hareket ve konfor alanının dışına çıkma metaforlarıdır. Rüyalar aleminde yapılan tüm seyahatler yaşamda bir A noktasından B noktasına ilerlemeyi sembolize ederler. Fakat, bu hareket her zaman fiziksel yolculuk anlamına gelmez. Rüyalarda bir durumdan başka bir duruma geçiş bize seyahat olarak görünür.

Rüyada yabancı bir ülkede olduğunu görmek

Rüyadaki yabancı ülke aynı zamanda “bize ait olmayan alanlar” metaforudur. Geçici süreliğine konfor alanımızın dışına çıktığımız zamanlarda rüyamızda kendimizi yabancı bir ülkede görebiliriz. Belki bir çözüm arayışı, belki daha iyi bir gelecek arayışı amacıyla bir süreliğina yaşamda alışık olmadığımız farklı bir şeyi denediğimizde genellikle rüyamızda yabancı bir ülkede olduğumuzu görürüz. Bu rüyalar genellikle farklı konumlara ya da durumlara yaptığımız sembolik seyahatlere işaret ederler.


Yabancı bir ülkede olduğumuz rüyalarda gittiğimiz ve gezdiğimiz mekanların durumu rüyanın yorumunu etkiler. Bu mekanlarda karşılaştığımız her negatif arketip ya da engel konfor alanımız dışındaki sorunları sembolize eder. Yabancı bir ülkede güzel şeyler yaşamamız ise zihinsel uzaklaşma ve rahatlama sembolüdür. Örneğin, bir süreliğine iş stresinden kaçarak kafamızı dinlemeden önce rüyamızda yabancı bir ülkede güzel şeyler yaşadığımızı görebiliriz. Bilinçaltımız yabancı ülke senaryosunu bizim için bir “durumdan uzaklaşma” metaforu olarak yaratır.

Yabancı bir ülkede olduğumuz rüyalar geçici süreliğine de olsa içinde bulunduğumuz durumlardan uzaklaşma metaforlarıdır. Belki de sizin için tanıdık ya da alışılmış olanı geride bırakma işareti ya da bir yenilik arayışı sembolü. Yeni bir eve taşınıyor, iş değiştiriyor ya da ilişkiyi bırakıyor da olabilirsiniz. Hatta yabancı ülke rüyaları zihinsel değişimlere bile dokunuyor olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize “nelerden uzaklaşıyorum?” sorusunu sormalısınız.


Yabancı ülke rüyalarının yorumunda rüyanın senaryosu ve ziyaret sebebi de önemlidir. Rüyanızda yabancı bir ülkeye temelli mi gidiyordunuz? O halde geçmişe set çekmeye ve bir şeyleri arkanıza almaya zihinsel olarak hazırsınız. Rüyada yabancı bir ülkeye sadece geçici bir süreliğine gidiyorsanız yalnızca ufak bir değişiklik peşinde olduğunuzu bilmelisiniz. Geçici bir süre belki de her şeyden uzaklaşmaya ihtiyacınız var.

Rüyanızda yabancı bir ülkeye temelli gidiyorsanız amaca odaklı düşünüyorsunuz ve bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun farkındasınız. Evren geride bıraktıklarınızın yerine size yenilerini mutlaka verecek ve siz bunun farkındasınız. Eğer rüyanızda gittiğiniz yabancı bir ülkeden pozitif enerji aldıysanız ve gittiğiniz yerleri çok beğendiyseniz bu rüya sizi hareket etmekten alıkoyan her şeyi bırakmaya davet ediyor. Bir aşamadan diğer aşamaya geçmeye hazırsınız. Duygusal ve zihinsel bagajlarınızı da yanınızda götürüyorsunuz. Eğer rüyada yabancı bir ülkeye giderken yanınızda taşıdığınız bavullar eski ve kullanılmaz haldeyse artık size hizmet etmeyenlerle vedalaşmanız gerekiyor. Çünkü bu bavullar (yükler) size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramazlar.


Yabancı bir ülkede olduğumuz rüyalar aynı zamanda zihinsel bir geçiş ve uzaklaşma sürecine işaret edebilirler. Eski bir ilişkiyi ya da davranış biçimlerini geride bırakıyor ya da bambaşka bir “siz” olmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Belki de bir eğitim almaya ve yeni bir meslek kazanmaya karar verdiniz. Bu eğitim size harika bir gelecek vadediyor. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur. Yeni bir yaşamı kucaklamak için bir şeyleri bırakmak zorunda olduğunuzu çok iyi biliyorsunuz.


Yabancı bir ülkeye gittiğiniz rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bşr kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page