top of page

Rüyada yabancı ülke görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • Özgürlük

 • Uzaklaşmak

 • Yeni kurallar

 • Misafir olmak

 • Gurbete gitmek

 • Mekan değişikliği

 • Radikal değişimler

 • Kabuğundan çıkmak

 • Farklı olanı denemek

 • Farklı bir mekana gitmek

 • Alışılmışın dışına çıkmak

 • Kendini yabancı hissetmek

 • Engellerin ortadan kalkması

 • İş ya da sektör değiştirmek

 • Başka bir şirkette işe girmek

 • Konfor alanının dışına çıkmak

 • Kendi sularının dışına çıkmak

 • Yeni yeteneklerin farkına varmak

Rüyada yabancı ülkede bulunduğunu görmek ne anlama gelir?

Rüyada yabancı ülke görmek özgürleşmek, engellerin ortadan kalkması ve alışılmışın dışına çıkmayla tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi bir süreliğine de olsa farklı olanı dener ya da farklı bir ortamda bulunur. Yabancı ülke bize ait olmayan bir mekanın temsilcisidir ve rüya sahibi ertesi gün kendine ait olmayan bir mekana ziyarete bulunur. Rüyada yabancı bir ülkeye gitmek aynı zamanda hareket ya da faaliyet alanının genişlemesi, işleri bir aşama ilerletmek ya da kendi sularının dışına çıkarak farklı bir şeyleri denemekle ilgilidir.

Rüyada yabancı ülke aynı zamanda bize ait olan konfor alanının dışını temsil eder. Yabancı ülkede olduğunu gören kendi otoritesi ya da mıntıkasının dışında ya da kendine ait olmayan bir yere ziyarette bulunur. Mesela, bu rüyayı gören kişinin ertesi gün başka bir şirkette çalışan bir arkadaşına ziyarette bulunması olasıdır. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için yabancı ülkede tam anlamıyla ne olduğunu hesaba katmak gerekir.

 

Rüyada yabancı ülke bazen daha büyük düşünmeye başlamak, faaliyet alanını genişletmek ya da daha farklı sektörlere el atmakla alakalıdır. Rüya sahibi yabancı ülkede turist ise belki de gerçek hayatta bir fizibilite çalışması yapmakta ya da daha önce alışık olmadığı ya da denemediği bir sektöre bir göz atmaktadır. Rüya sahibi orada ne yaptığına ve tam olarak nasıl insanlarla neler yaşadığına bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır.

 

Rüyada yabancı ülke aynı zamanda bir üst otoritenin hakimiyetinin ya da denetiminin olmadığı ve kişinin kendini daha özgür hissettiği bir alanı temsil eder. Bu yüzden bu rüyayı gören kişinin ailesinden uzak bir mekana gitmesi ya da hayatında karar vermesinde etkili olan herkesten bir süreliğine uzaklaşması mümkündür. Rüyasında yabancı ülkede olduğunu görenin üzerindeki baskı ve otorite bir süreliğine zayıflar.

 

Rüyada yabancı ülke her zaman fiziksel olarak seyahat etmek anlamına gelmeyebilir. Bu rüya bazen içsel yolculuklar, kendi kendini keşfetmek, kendini aşmak ya da yeteneklerin farkına varmakla alakalı olabilir. Rüya sahibi belki de kendisi ile ilgili yepyeni bir şey keşfeder ve bu keşiften sonra hayatı değişir. Fakat yine de daha iyi yorum için o ülkede ne olduğun bakılır. Yabancı bir ülkede kaybolan ya da karanlıkta kalan kişi bu yeni içsel yolculuğunda çok fazla bilinmezlikle mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada yabancı ülkeye gitmek

Bazıları için rüyada yabancı ülkeye gitmek yeni bir karar vermektir. Fakat bu karar daha önce yapılan hiçbir şeyle aynı olmayan, farklı kuralların ve farklı bir sistemin işlemesini gerektiren bir karardır. Rüya sahibi kararı verip seçimini yaptıktan sonra kendini bambaşka bir gerçeklikte, farklı bir mekanda ya da yeni bir sektörde başka bir şey yaparken bulur. Bu sektörde kurallar ve işleyiş rüya sahibi için bir önceki sektöründen çok farklı olacaktır.

Rüyada yabancı ülkelere yapılan ziyaretler gerçek hayatta da farklı mekanlara yapılan ziyaretlerdir. Bazen yabancı ülkeye giden kişi komşusuna ya da başka bir eve ziyarete gidebilir. Hatta bu rüyayı görenin gerçekten yabancı bir ülkeye gitmesi ya da başka bir memlekete gitmesi ihtimali de bulunur. Yabancı ülkeye giden kişi rüyasında kendini nasıl hissettiğine ve ortamın nasıl olduğuna da bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır. Rüyasında yabancı bir ülkede kendini huzur ve güvende hisseden kişi geçici süreliğine tatile gider ya da iş stresinden ve sorunlardan bir süre uzaklaşır. Yabancı ülkede kötü durumda ya da karanlıkta kaldığını gören kişi bilmediği bir sistem ya da sorunun çözümüyle uğraşır ve bocalar. Bazen bu tip bir rüya daha önce hiç deneyim edilmeyen ve tecrübesiz olunan bir alanda bir soruna takılıp kalmaya delalet eder.

Bazıları için rüyada yabancı bir ülkeye gitmek yeni bir bakış açısı kazanmak ya da olaylara içeriden değil dışarıdan bakmakla alakalıdır. Ya da bu rüyayı gören bir olaydan dolayı bir şeyin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlar ve yepyeni bir bakış açısı kazanır. Bu rüyadan sonra rüya sahibinin duruma dair yeni bir karar alması ve bazı radikal değişimler yapması mümkündür.

Rüyada yabancı bir ülkede kaybolmak:

Rüyada yabancı ülke kişinin kendini ait olmadığı bir ortamda hissetmesidir. Yabancı ülkede kaybolmak ise yine buna bağlı olarak kendi konfor alanının dışında ya da bilmediği bir sektöre bazı bilinmezlikler ya da sorunlarla uğraşmaya delalettir. Bu rüyayı gören kişi bir konuda çıkış yolu aramaktadır fakat bu konu acemi olduğu ya da henüz yeni girdiği bir sektörle alakalı olabilir. Rüyanın sonunda yolunu bulan ya da gitmek istediği adrese ulaşan çözümü bulur fakat adrese ulaşamayan bir süre daha bu soru işaretleriyle yaşamak zorunda kalır.

Rüyada yabancı bir ülkede turist olmak:

Rüyada yabancı bir ülkede turist olmak kendi konfor alanımızın dışına geçici süreliğine yapılan ziyaretlerin simgesidir. Bu ziyaretler bazen fiziksel olarak yapılan yolculuklar bazen içsel yolculuklardır. Rüya sahibi geçici bir süreliğine de olsa konfor alanının dışına çıkabilir, kendi mekanının haricinde bir mekana ziyarette bulunabilir. Fakat bu yolculuklar bazen sadece içsel yolculuklardır ve rüya sahibinin kendi kendini keşfetmesi, bazı yeteneklerinin farkına varması ve bu yetenekleri kullanmakla ilgili bazı kararlar vermesi olasılığı vardır. Fakat rüyasında turist olup evine dönen sadece bir fizibilite çalışması yapar ve verdiği karardan vazgeçer.

Rüyada yabancı bir ülkeye tatile gitmek bir süreliğine sorunlardan uzaklaşmak, kendini özgür hissetmek ya da inzivaya çekilmeye delalettir. Bu rüya bazıları için farklı olanı denemek ya da kendi sularının dışına çıkmakla alakalı olabilir. Rüyasında yabancı ülkeye tatile gittiğini gören belki de gerçek hayatta kendi çalıştığı sektörün dışında bir sektöre el atar. Yabancı ülkeden geri dönüyor ise bu kararı kalıcı değildir. Bazıları için yabancı ülkede tatil değişim ve farklı olanı denemektir.

Rüyada yabancı ülkeden gelmek öze dönmek, anormal olanın normalleşmesi, kontrolden çıkanın tekrar rüya sahibinin kontrolü altına girmesi ya da kişinin tekrar konfor alanına dönmesiyle alakalıdır. Bu rüyayı gören bulunduğu mekandan ya da sektörden uzaklaşmışsa tekrar geri döner, anormal durumlar yaşamışsa rüya sahibi için her şey tekrar normale döner. Bu rüya eve gelecek bir eşya ya da para bekleyenler için beklenenin tez zamanda varmasına delalettir. Rüyayı gören kişi birine borç vermiş ise o borç yakın zamanda ödenecektir.

Rüyada yabancı ülkeden evimize gelen her insan, hayvan ya da obje aslında hayatımıza ya da evimize gelen yeniliklerin simgesidir. Bazen bu haneye bir bebek ya da gelin gelmesine işarettir. Aslında rüyada yabancı ülkeden gelenler hayatımıza kattıklarımız, yabancı ülkeye gidenler ise hayatımızdan uzaklaştırdıklarımızın simgesidir. Fakat rüya sahibi yabancı ülkeden gelenin kendinde bıraktığı izlenime de dikkat ederek bu yorumu yapmalıdır. Gelen kişi ya da obje rüya sahibini mutlu ediyor ise eve giren hayırlıdır. Rüya sahibinin sevmediği biri ya da kötü bir obje eve girerse kişinin hayatına yeni bir dert ya da sorun girer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page