top of page

Rüyada yangın görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Haber

 • Tutku

 • İhtiras

 • Öfke

 • Skandal

 • Değişim

 • Yok oluş

 • Yaratıcılık

 • Savaşçı ruh

 • Yıkıcı güçler

 • Cinsel dürtüler

 • Yok edici unsurlar

 • Tehlikeli bir durumun varlığı

Rüyada yangın çıktığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada yangın bilinçaltımızın inşa ettiği “yıkıcı içsel güçler” sembolüdür. Dört element içinde en yıkıcı ve yok edici element olan ateş esasında yaşamımızda bir şeylerin tehlike altında olduğu uyarısını bize getiriyor olabilir. Bilinçaltı tarafından tehlikeli element olarak algılanan ateş elementini rüyada gördüğümüzde bazı konularda dikkatli olmamız gerektiğini anlamalıyız. Ateş, yaktığı her şeyi küle çevirir ve bu yüzden yaşam yolculuğumuzda bizim için bir şeyleri yok edebilecek her tehlikenin sembolü olabilir.

 

Rüyada yangında ateşin neyi yaktığını görürsek yaşam yolculuğumuzda o alanda bir şeylerin yok olma tehlikesi altında olduğunu bilmeliyiz. Evinde yangın çıktığını gören kişinin hanesinde yaşamını olumsuz etkileyen olaylar cereyan edebilir. Evli biri yatak odasında yangın çıktığını görürse evliliğinin sonu gelebilir. İş yerinde yangın çıktığını gören kişi iş hayatında büyük sorunlar yaşayabilir. Kısacası, çıkan yangın yaşamımızda hangi alanı yakıyor ve yok ediyorsa gerçek hayatta o alanla ilgili sorun yaşama olasılığımız oldukça yüksektir.

Rüyada yangın çıktığını görmek

Rüyada yangın çıktığını görmek aynı zamanda ani değişim ve yaşam konforumuzun sarsılmasıyla ilgili bilgi getirir. Yaşam yolculuğumuzda her şey yolunda giderken bir anda hayatımızın bir alanında kayıp verme olasılığımızın altını çizer. Ateşin düştüğü ve yaktığı her şey zarar görür, kullanılmaz hale gelir ya da yok olur. Rüyada gördüğümüz ateş bu yüzden bazen bazı gizli güçlerin bir şeyleri bizden almak için yaşamımıza girişine işaret eder. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için yangının neyi yaktığını ve yanan objenin bilinçaltımızda neyi temsil ettiğini anlamamız gerekir.

 

Ateş sahip olduğumuz malları ya da fiziksel alemimizde bizim için değerli olan her şeyi yok edebilen bir elementtir. İşte bu imha edici özelliğe sahip element rüyada bize göründüğünde aslında yaşamımızda bir şeylerin imha edilme tehlikesi altında olduğunu bize hatırlatır. Rüyasında ateşle oynadığını gören kişi gerçek hayatında kendisine zarar verebilecek bir şeylerle uğraştığını bilmelidir. Ateş gördüğümüz rüyaların olumlu ya da olumsuz olduğu aslında duruma göre değişkendir. Bazen ateşin bu yok ediciliği aslında hayatımıza başka bir şeyin girişi için yer açmaktan başka bir şey değildir.

 

Rüya semboller diliyle aynı dili konuşan Tarotta da ateş elementi küçük arkana serisini yönetir. Bu element tüm elementlerin ilki ve öncüsüdür. Bu yüzden öncülük ve yaratıcılıkla ilişkilendirilir. Aynı zamanda oldukça sıcak, vahşi ve acımasız bir elementtir. Bu element yiyeceklerimizi pişirmek gibi faydalı işlerde kullanılabilir fakat karşımıza yangın gibi kötü olaylarla çıktığında oldukça acımasız ve can yakıcı bir elementtir. Bu yüzden bu elementin temsil ettiği burca mensup kişiler sinirlendiklerinde acımasız olabilirler, ani öfke patlamaları yaşayabilirler ve sinirliyken ve empati yapamayabilirler.

 

Ateş elementi Tarotta her ne kadar karşımıza birçok kartta çıksa da gözle görünür bir şekilde tarotun en ürkütücü kartı olan Yıkılan Kule kartında belirmektedir. Yıkılan Kule kartında bir kuleye şimşek çarpar ve kule yanarken görülmektedir. Bu şimşeği tanrılar tanrısı Zeus’un gönderdiğine inanılmaktadır. Yıkılan Kule kartındaki bu yanış ve yok oluş aslında yeni bir başlangıcın yapılabilmesi için eski olanın yok edilmesidir. Bu kart acılı bir değişimin simgesi de olsa aynı zamanda gelecekteki bir hediyenin de müjdecisidir.

Rüyada yangın çıkarmak:

Rüyada yangın çıkaran kişi yaşamında yeni bir başlangıç içi kolları sıvar. Ateş elementi aslında yaşamdaki yarat, devam ettir, yok et döngüsüyle ilgilidir. Bu yüzden rüyasında yangın çıkaran kişi aslında yaşamında yeni bir başlangıç yapmak için ya ihtiyaç duyduğu ilhama kavuşur ya da yaşamına yeni bir şey sokmak için eski olanı yok etmeye karar vermiştir. Bu rüyayı saha iyi yorumlayabilmek için yangının nerede çıktığına ve tam olarak neyi yaktığına odaklanmalıyız. Hiçbir şeyi yakmayan ya da hiçbir şeye zarar vermeyen ateş rüya sahibi için yeni bir fikir, ilham ya da enerjiyi temsil eder. Ateş yakarak bir şeyi kül eden kişi ise yaşamında bir süreci sonlandırır.

Rüyada yangın söndürmek:

Rüyada yangın söndürmek bir tehlikeyi bertaraf etmeye delalettir. Yangını söndüren kişi kendisi için yok olma tehlikesi altında olan bir şeyleri kurtarır. Bazen yangın söndürmek gizli bir düşmandan emin olmaya ya da düşmanı yenmeye işarettir. Ateş rüya sahibinin yaşamında önemli olan bir şeyi yakmakta iken söndürülüyor ise rüya sahibi büyük bir beladan emin olur. Bazen de yangın söndürmek öfke dindirmek ve bir olayı kontrol altına almakla ilgilidir. Bir şey yanarken ateşi söndüren kişi ya birinin öfkesini dindirir ya da kontrolden çıkmış bir durumu kontrol altına alır.

Rüyada evinde yangın çıktığını ve evinde bir yerin yanıp zarar gördüğünü gören kişinin hanesine bir düşman girer ya da dışarıdan gelecek bir zarar rüya sahibinin hanesini rahatsız eder. Evde yangın çıktığını görmek bazen ara bozucu kişilerin, dedikoducu birinin ya da haneyi içeriden karıştırmaya çalışan birilerinin olumsuz etkilerinin temsilcisidir. Evine ateş düşen kişinin hanesinde kavga ya da tartışma yaşanabilir. Bazen rüyada evde yangın çıkması ya da evin bir bölümünün yanması haneyi üzen ya da rahatsız eden bazı olumsuz gelişmelere işaret eder.

 

Rüyada bir yangında evin yanması ve kül olması rüya sahibinin yaşamında bir şeylerin bir daha asla eskisi gibi olmayacağının haberini getirir. Bu rüyayı görenin yaşamında bir şeyler öyle değişir ki eskiye dönmek asla mümkün olmayacaktır. Rüyada ateşin evin sadece yatak odasını yakması evli biri için evlilik hayatında çok büyük değişimlerin cereyan etmesi ve bir daha eskiye dönüşün mümkün olmamasına işaret eder. Ateşin yatak odasında sadece yatağı yakıyor olması çiftler arasında cinsel uyumsuzluğa ya da cinsel yaşamı olumsuz etkileyecek her şeye işaret edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page