top of page

Rüyada yarasa görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Engel

 • Hırsız

 • Keder

 • Üzüntü

 • Kayıplar

 • Sorunlar

 • Korkular

 • Karanlık

 • Şanssızlık

 • Kötü haber

 • Depresyon

 • Uğursuz bir vaka

 • Negatif durumlar

 • Gece vakti olayları

Rüyada yarasa görmek ne anlama gelir?

Yarasa rüyaları genellikle gece vakti, korkular, karanlık ve negatif düşüncelerle ilişkilendirilen rüyalardır. En popüler rüya yorumculuğunda tüm siyah renkli hayvanlar ya da objeler gibi yarasa da negatif unsur içeren rüyalardandır. Bu rüyanın nasıl görüldüğüne ve yarasanın rüya sahibinde ne kadar olumsuz etki uyandırdığına bakarak yaşamımıza girecek bu olumsuz enerjinin boyutu ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

 

Yarasalarla ilgili rüyalar eski dinlerde ve batıl inançlarda güçlü uğursuzluk alameti ve negatif enerji sembolü olarak görülmüşlerdir. Gece ve karanlıkla ilişkilendirilen yarasalar tüm bu olumsuz anlamlarıyla ün kazanmış sembollerdir. Ayrıca yarasalar tüm vampir hikayeleri ve diğer şeytani varlıklarla ilişkili olarak görüldüklerinde korku filmlerinin de vazgeçilmez parçaları olmuşlardır. Bu yüzden rüyadaki yarasa sembolü içsel (zihinsel, duygusal ve ruhsal) olarak kirli olmayı ya da olumsuz düşüncelerle kuşatılmış olmayı temsil edebilirler.

 

Yarasa rüyaları tüm bunların yanı sıra yaklaşan kişisel felaketlerden ya da belalardan bahsediyor da olabilirler. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için kendinize sorun: yarasa bana zarar veriyor muydu? Rüyamda yarasa saldırısına mı uğradım? Yoksa bir yarasa sadece bana bakıyor muydu? Rüyamızda bize sadece bakan yarasalar büyük bir ihtimalle yaşamımızda var olan fakat henüz harekete geçmemiş tehdit ya da unsurlar, bazen sessiz ve kendini göstermeyen düşmanları temsil eder. Ayrıca rüyada yarasayı gördüğümüz alanlar yaşamımızda negatif enerji temizliği yapmamız gereken alanlardır. İş yerinde yarasalar mı vardı? O zaman işle ilgili negatif düşüncelerden kurtulma zamanınız belki de geçmiş. Rüyada yarasayı ya da yarasaları yatak odanızda mı gördünüz? Belki de evliliğiniz ya da cinsel yaşamınızla ilgili gereksiz korkularınız var ve bu korkuları iç dünyanızdan def etmeniz gerekiyor.

 

Yarasa rüyaları aynı zamanda enerji vampiri rüyalardır. Yarasa, yaşamınızdaki tüm pozitif enerjiyi yok ederek bunun yerine size negatif enerji getiren bir semboldür. Bu rüyayı gördüyseniz rüyadan bir ders çıkarmalısınız. Çevrenizde yaşamınızı olumsuz etkileyen arkadaşlarınız mı var? Bu arkadaşlar sizi finansal, duygusal ya da zihinsel anlamda sömürüyorlar mı? Belki de bu zararlı arkadaşlar yüzünden geleceğiniz ve hayalleriniz tehlike altında. Belki de vaktinizi faydalı ve kendinizi geliştirmeniz gereken işlerle harcamanız gerekirken saçma sapan ve size faydasız işlerle harcayarak enerjinizi yok etmektesiniz. Yarasanın sizin için ne anlama geldiğini bulmaya çalışmalısınız.

 

Rüyada yarasa görmek aynı zamanda zorluklarla yüzleşmeye işarettir. Rüyada eve giren her yarasa haneye giren olumsuz enerji ya da problemin simgesidir. Bununla beraber evden çıkan ya da çıkartılan yarasalar sorun çözmek ya da negatif enerjiyi def etmektir. Bazıları için yarasalardan temizlenen bir ev rüyası belki de olumsuz düşüncelerin zihinsen çıkarılması ve geleceğe daha olumlu bakmanın işaretidir. Yarasanın yorumu her birey için ve görülen rüyaya göre farklı yapılır.

 

Rüya tabirciliğinde asla unutulmaması gereken bir husus da yorumu yapılacak hayvanın fiziksel ve karakteristik özellikleri olmalıdır. Yarasalar gündüz görme yeteneği düşük hayvanlardır. Bu yüzden bize göremediğimiz bazı durumlardan haber getiriyor olabilirler. Gece her zaman gizliliğin ve üstü örtülü durumların temsilcisidir. Bu yüzden yarasa görülen rüyalar üstü örtülmüş bazı konularla ilgili bilgi edinme çabası rüyaları olabilirler.

 

Tüm bunların yanı sıra yarasa rüyaları bazen bize “farklı bir bakış açısı” getiren rüyalar olabilir. Baş aşağı durmasıyla ün kazanmış bu hayvanlar belki de size içinde bulunduğunuz duruma karşı bakış açınızı tam tersine çevirmeniz gerektiğini önermekte. Kim bilir, belki de şu anda yapmakta olduğunuz şeyin tam tersini yapmanız gerekiyor ve bu tavsiyeyi dinlerseniz bu işten menfaat elde edeceksiniz.

 

Özel not: Yarasalarla ilgili tüm rüyalar negatif içerikli rüyalar değildir. Rüyadaki diğer faktörlere bağlı kalarak bu rüyalar yorumlanmalıdır. Yarasa rüyaları sizin bilinçaltınız ve yüksek benliğinizle ilgili “yarasa gibi” davranıyor olduğunuzun altını çizebilir. Belki de açık olamıyor, saklanıyor ya da bazı şeyleri gizli yapmayı tercih ediyorsunuz.

Rüyada yarasa

Rüyada yarasalar görmek:

Yarasalarla ilgili rüyalar sizi alacakaranlığa götürür ve içsel yöneliş teması içerirler. Bu rüyalar aynı zamanda görülenin değil gizemli olanın altını çizerler. Güneş ve aydınlık gördüğümüz rüyalar daima açıkta kalan gerçeklerin ve üstü örtülmemiş ve netlik kazanmış durumların temsilcisidir. Fakat yarasalar, gecenin karanlığı ya da ay gördüğümüz rüyalar gizliliğin ve üstü kapalı durumların temsilcisi rüyalardır. Mağara sakinleri olarak dünyada yaşayan ve karanlığı seven yarasalar belki de size bazı şeylerin bir süreliğine daha üstü örtülü kalmasını önermekte. Fakat bu yorum her zaman geçerli değildir. Eğer yarasaların rüyada sizi rahatsız ettiğini ya da size saldırdığını görüyorsanız bu “üstü kapalı durum” belki de üstü kapalı olmaktan çıkarılmalıdır.

 

Tüm bunların yanı sıra siyah renkli ve ürkütücü olan bu hayvanlar bazen sizin için korkuların ya da sorunların temsilcisidir ve iç dünyanızda temizlik yapma zamanının geldiğinin habercisidir. Size saldıran yarasalar gördüğünüz her rüya aslında kurtulmanız gereken negatif unsurların altını çizer. Hiçbir şey yapmadan yalnızca size bakan yarasalar potansiyel tehlikelerin ya da negatif düşüncelerin temsilcisidir. Bu düşünceler belki henüz size zarar vermediler. Fakat onları iç dünyanızda tutmaya devam ettiğiniz sürece bugün olmasa da yarın mutlaka zarar göreceksiniz.

 

Yarasaları gördüğünüz rüyalar ayrıca bilinçaltındaki kirlilik temasıyla yüklü rüyalardır. Bu kirlilik bazen olumsuz düşüncelerin oluşturduğu kirliliktir. Negatif düşünceler bazen bilinçaltımızda o kadar güçlü hale gelirler ki bizim için bir kehanet oluştururlar. Örneğin, sürekli “ben şanssızım” diyen biri kendisi için şanssızlık büyüsü yapacak kadar büyük bir kehanet oluşturmaktadır. Bu gibi negatif düşüncelerden ve bu düşünceleri sürekli doğrulamaktan vaz geçerseniz yaşamınızın güzelleşmeye başladığını göreceksiniz.

Rüyada uçan yarasa görmek eli kulağında bazı sorunların ya da negatif enerjinin size doğru yol aldığının göstergesidir. Uçmakla ilgili rüyaların nadiren de olsa hayırsız hava yolculuklarına ya da hava yoluyla gelecek bir misafirden kaynaklanan sorunlara işaret etme olasılığı da bulunur. Yarasayı havada gören kişiye bir olumsuzluk ya da olumsuz enerji yaklaşmaktadır. Fakat bu rüya 2 farklı şekilde yorumlanır. Yarasayı kendisinden uzaklaşırken gören kişi bir sorunun bertaraf edildiğini de bilmelidir. Bir başka deyişle, yaklaşan yarasayı havada görmek hayırsız fakat uzaklaşan yarasayı havada görmek hayırlıdır.

Rüyada yarasa öldürmek genellikle negatif enerji ya da durumlardan kurtulmanın işaretidir. Uğursuzluk ve yaşamımızdaki negatif güçler sembolü olan yarasaları öldürmek bu güçlerden kurtuluşu müjdeler. Bazen yarasa öldürmek bir düşmanı yenmek, bir sınavı kazanmak ya da bir rakibi alt etmeyle ilişkilidir. Şu ana kadar yarasa rüyalarının olumsuzluğundan bahsettim fakat yarasaların öldürülmesi rüyaları tüm bunların aksine tüm bu olumsuz anlamların bertaraf edilmesi işaretidir. Rüyasında yarasayı öldüren bir dertten kurtulur. Yarasa öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda bizi uzun süredir rahatsız eden bazı sorunların artık kafamızdan çıkacağını müjdeler.

Rüyanızı yazın:

bottom of page