top of page

Rüyada yarasa öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Atlatmak

 • Rahatlamak

 • Galip çıkmak

 • Engel aşmak

 • Elimine etmek

 • Sorun çözmek

 • Rafa kaldırmak

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Düşmanı yenmek

 • Gerilimi azaltmak

 • Çatışmayı önlemek

 • Büyük iş başarmak

 • Yetenekleri sergilemek

 • Zorlukların üstesinden gelmek

Rüyada yarasa öldürmek ne anlama gelir?

Rüyalar aleminde yarasa ve diğer negatif enerji varlıkları (kara kedi, gölge, şeytan, zombi vs) öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki yarasanın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir yarasa daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir. Eğer yarasa yaralı ya da güçsüzse siz yine de rakiplere karşı dikkatli olun falan onların sizin potansiyelinizi zorlayamayacak kadar güçsüz olduğunu da bilin.


Yarasa öldürdüğümüz rüyaların tavsiyesi kötü olanla ve kötülükle savaşı seçmektir. Çünkü, yarasa ya da benzeri siyah ya da negatif enerji varlıkları daima davetsiz misafirlerdir ve bizi yenme kapasitesine sahip düşmanlar ya da yaşamımızı zora sokacak sorunları sembolize eder. Bu tip metaforlar bize yaşamımızdaki tamam-devam savaşları hakkında bilgi getirirler. Kaderde öyle bir noktaya varmışsınız ki burada ya tamam diyeceksiniz (yarasa tarafından öldürülmek) ya da gücünüzü ve yeteneklerinizi kullanarak önünüze çıkan engeli ortadan kaldıracaksınız (yarasayı öldürmek). Bu çatışmada ya yenen ya da yenilen olacaksınız fakat yarasayı öldürüyorsanız yenecek potansiyele sahip olduğunuzu da bilmelisiniz.

Rüyada yarasa öldürdüğünü görmek

Yarasa öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda kötüye ve kötülüğe karşı yapılan mücadelede kazanmak ve yaşamımızın kontrolünü elimize almanın müjdecisidir ve bu rüyalar daima hayırlıdır. Yarasa ve benzeri negatif enerji varlıkları, semboller aleminde kötünün ve kötüye dair her şeyin temsilcileridir. Dolayısıyla yarasayı öldüren kişi kötü bir işe hayır der ve kazanan olur. Bu yüzden yarasayı öldürmek daima iyiye alamettir. Rüyasında yarasayı öldüren kişi negatif güçlere, olumsuz alışkanlıklarına ve düşünce kalıplarına galip gelir.


Rüyamızdaki yarasa ve benzeri yaratıklar gölge benliğimiz ve olumsuz güçlere işaret eder. Bu yüzden yarasayı öldürme rüyaları kötülüklerden arınma rüyalarıdır ve daima pozitif işaretlerdir. Rüyasında yarasayı öldüren kişi bir kötülükten ya da musibetten kendini kurtaran kişidir. Yarasa rüyada ortaya çıktığında, bu olumsuz etkileri bilinçli farkındalığınıza getirmek için bir fırsat olarak görün, böylece kendinizi bu negatif güçlerin elinden kurtarmak için harekete geçebilirsiniz.

Yarasa rüyalar aleminde “korkunç bir şeyle karşılaşma” metaforodur. Yarasa öldürdüğümüz rüyalar ise yaşamımıza bu korkunç şeyin girmesine izin vermeme alametidir. Bir başka deyişle, rüyasında yarasayı öldüren kişi çok kötü ya da hayırsız bir gidişata hayır der ve iyi bir karar vermiş olur. Fakat, bize saldıran ve bizi yok etmeye çalışan bir yarasa daima acımasız ya da kötü niyetli bir düşman sembolüdür. Saldıran bir yarasayı öldürmek ise bu düşmanı yenmektir.


Yarasa öldürdüğümüz rüyalar negatif duygular, düşmanlık, saldırganlık ve rekabet içerikli rüyalardır ve tüm bu duygulara karşı üstünlük kazanmanın müjdecisidir. Kötü bir şeyin yaşamımıza girmesine izin vermektense onu reddettiğimiz zamanlarda rüyamızda yarasa öldürebiliriz. Rüyada bize saldıran yarasa karşı taraftan gelecek saldırılar ya da yaşam yolculuğundaki ilerleyişimizi durdurma amaçlı yapılan atakları sembolize eder. Yarasayı öldüren bu engeli aşar.

Rüyada saldıran ya da bize karşı bir hamle yapan yarasa bazen kötü niyetli düşmanlar, rakipler ve ya da yaşamımızı derinden etkileyecek sorunların habercisidir. Bilinçaltımız sorunun yaşamımıza girecek “kötü bir şey” olduğunu anlatmak amacıyla bizim için rüyamızda yarasayı yaratır. Bu yüzden rüyada bize saldıran yarasa kırmızı çizgilerimize dayanan düşmanlar, rakipler ya da durumlara işaret eder. Yaşanan durum aşk, iş ya da duygular aleminde olabilir. Yarasa belki de partnerimize göz diken bir rakiptir. Yaşamda öyle bir aşamaya varırsınız ki burası ya bir çıkmaz sokak ya da kör düğümdür. Yarasayı öldüren bu kör düğümü açar. Aksi taktirde tekrar başa dönmeli a da farklı bir amaç peşinde koşmalıdır. Bu yüzden yarasayı öldürmek daima iyiye alamettir.


Rüyadaki yarasa bazen çok büyük bir sorun ya da bize karşı hamle yapan ya da puan kazanmak isteyen kapasitemizi zorlayan kişilerin simgesidir. Bu kişiler ya da durumlar bazen yaşamdaki sınırlarımızı zorlar ve bize onları elimine etmekten başka bir seçenek bırakmazlar. Bir şeyleri koruma altına almayı hissettiğimizde genellikle rüyamızda bir yarasanın ya da kötü bir karakterin bize saldırdığını görürüz. Yarasayı öldürürsek koruma altına almak istediklerimizi korumayı ve tehlikeyi bertaraf etmeyi başarırız.


Yarasa öldürdüğümüz rüyalarda zorlu düşmanlarla çatışma, yenme ve yenilme duyguları hakimdir. Her ne pahasına olursa olsun kazanma arzumuzu yansıtırlar. Bu bazen yaşamdaki sağlıksız bir rerkabet ya da kişisel saldırı alameti olabilir. Belki de güçlü düşmanlar zorbalık ya da güç kullanarak biri ya da birileri bizden bir şey elde etmeye çalışabilir. İşte bu noktada kendimizi savunma adına yaptığımız her şey aslında rüyalar alemindeki “yarasayı öldürme” eylemidir. Kendinizi savunma dürtüsüyle hareket edecek ve bunu başaracaksınız.

Yarasa öldürdüğümüz rüyalar bir çatışma zamanını sembolize eder. Yaşamda öyle bir noktaya geliriz ki uzlaşma umutları tamamen tükenmiş ve bir şeyi elde etmek için tüm gücümüzü ve yeteneklerimizi kullanmak zorunda kalırız. Bize saldıran yarasa bazen düşman ve rakiplere işaret etse de her zaman bu durum geçerli değildir. Bazen istikrarımızı tehlikeye sokacak ya da bizi zorlayacak bir durum rüyamıza bize saldıran bir yarasa kılığında girebilir. Örneğin, işsizlik sorununuz. İşini kaybetme tehlikesi yaşayan biri de rüyasında bir yarasanın kendisine saldırdığını görebilir. Yarasayı öldürürse sorun ortadan kalkar.


Bazen yarasa öldürdüğümüz bir rüya sağlıksız rekabet ve aldatıcı durumların bertaraf edilmesine işarettir. Bize saldıran yarasa ihanet, çatışma ve sağlıksız rekabeti gösterir. Kelimeler incitir, yalanlar söylenir ve zayıflıklarınız size karşı kullanılır. Birileri yalan ya da suçlamalarla önünüze engel olarak çıkabilir. Kendinizi kanıtlamanız adına büyük bir mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz. Eğer rüyadaki yarasayı öldürürseniz bu mücadeleyi kazanırsınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page