top of page

Rüyada yemek yemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Para

 • Rızk

 • Ödül

 • Refah

 • Sürpriz

 • Hediye

 • Haber

 • Müjde

 • Kazanç

 • Kaynaklar

 • Kazanımlar

 • Elde etmek

 • Tatmin olmak

 • Bolluk bereket

 • Alacak verecek işleri

 • Eksiklerin giderilmesi

 • İhtiyaçların karşılanması

 • Haneye para giriş çıkışı

Rüyada yemek yediğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada yemek yemek bilinçaltımız tarafından inşa edilen “yaşamımıza giren nimetler, kazanımlar” metaforudur. Fakat bu tip rüyaların iki tip yorumlanma şekli vardır. Yediklerimizin içinde güzel görünen gıdalar, şey tatlı, pasta ya da hoşumuza giden gözümüze hoş görünen nimetler ise bu rüya hediye, jest ya da alınacak güzel haberlere işarettir. Fakat yediklerimiz tadı ya da görüntüsü kötü olan, acı ya da ekşi şeyler ise bu rüya yaşamımıza giren yeni sorunlar, belalar ya da duyacağımız kötü sözlere işarettir.

 

Yemek yediğimiz rüyalar aynı zamanda eksiklerin karşılanmasının simgesidir. Rüyada vücuda giren her şey aslında yaşamımıza giren nasipler, yeni fikirler, değişen düşünceler ya da kendimize kattıklarımızın sembolüdür. Tıpkı vücudumuzun fiziksel açlığını doyurduğumuz gibi rüya sahibi de yaşamında ihtiyaç duyduğu bazı  şeylere kavuşur ve doyuma ulaşır. Fakat yediği şeylerin kötü ya da zararlı şeyler olduğunu gören kişi yaşamına yeni bir sorun katar.

Rüyada yemek yemeni anlamı

Rüyada yemek yemek, özellikle de nefis yemekler görmek ve bunlardan yemek daima güzel haberlere, haneye para girişine ya da bazı eksiklerin tamamlanmasına delalettir. Bu rüyanın sahibi için eksik olan her ne ise yakın zamanda tamamlanacaktır. Bazen bu tip rüyaların  sahipleri ihtiyaç duydukları alışverişi yapar ve almayı çok istediği bir malı alırlar.  Bir başka deyişle, vücuda giren her şey sahip olmayı isteyip sonunda sahip olacağımız şeyleri temsil ediyor da olabilir.

Rüyada yemek yediğini görmek:

Rüyada yemek yemek aynı zamanda beslenme temalı rüyalardan olduğu için ruhumuzda aç kalan dürtüleri, duygusal açlık çeken yönlerimizi ve ihmal ettiklerimizi tekrar gözden geçirip tüm bu aç kalmış yönlerimizi doyurmanın da simgesi olabilir. Yemek yeme rüyalarında özellikle tatlı yiyecekler daima mutluluk ve aşkta güzellik olarak yorumlanmıştır. Özellikle kırmızı ve tatlı meyvelerden yiyen kişi aşk hayatında güzel haberler alır ve mutlu olur.

 

Yemek yediğimiz rüyaların yorumlanması aynı zamanda yediğimiz yiyecekle olan ilişkimize bakılarak yapılmalıdır. Muz alerjisi olan birinin rüyasında muz yediğini görmesiyle en sevdiği meyve muz olan birinin bu rüyayı görmesi aynı değildir. Aynı zamanda bu rüyalar yorumlarken açlık durumumuza ve o yiyeceği yedikten sonra nasıl tepki verdiğimize de bakmalıyız. Rüyasında açken yemek yiyerek doyduğunu gören kişi ihtiyacı olan bir şeye kavuşur ve rahatlar

 

Yemek yeme rüyaları ile kusma ve dışkı rüyaları birbirileriyle sembolik olarak tam zıt rüyalardır. Yemek yediğimiz rüyalar daima yaşamımıza ve kendimize kattıklarımızı temsil ederken kustuğumuz ya da dışkı gördüğümüz rüyalar yaşamımızdan çıkardıklarımızı, vedalaştıklarımızı, bize faydasız olan şeylerle artık ilgilenmediğimizi gösteren rüyalardır. Buna bağlı olarak rüyasında yediğini tekrar kusan kişi bir başarıdan sonra mutlu olur fakat bu başarının hiçbir faydasını görmez.

 

Tüm bunlara ilaveten yemek yediğimiz rüyalar fiziksel ya da ruhsal anlamda açlık duyduğumuz şeylere kavuşarak rahatlama rüyalarıdır. Dolayısıyla, bazen bu rüyalar ihtiyaç duyduğumuz paraya kavuşma anlamına gelebileceği gibi bazen cinsel ilişkiye ihtiyaç duyan birinin cinsel ilişki yaşamasına işaret de olabilir. Rüya sahibi yaşam yolculuğunda açlık hissettiği şeyin ne olduğunu anlayarak bu rüyayı yorumlamalıdır.

Rüyada görülen güzel ve nefis yemekler ve bu yemeklerden yenmesi yaşamın bize sunduğu fırsatlar, kaynaklar, hediyeler, rızklar, güzel haberler ve kazanımların göstergesidir. Bazen bu tip rüyalar elimizin altında göremediğimiz fırsatlarla ilgili bilgi vericidir. Bu tip rüyaların daha iyi yorumlanabilmesi için yemeğin nasıl göründüğüne, ne kadar çok olduklarına ve tatlarına dikkat etmemiz gerekir.

 

Rüyada görülen nefis ve güzel yemekler aynı zamanda ihtiyaçların karşılanması, eksiklerin giderilmesi ile ilgilidir. Bazıları için rüyada görülen yemekler ihtiyaç duyulan para ya da kaynakları elde etmeyle ilgilidir. Çok güzel yemekler görene çok güzel bir teklif, fırsat ya da para sunulur. Yemeklerin fazla miktarda olması sunulan teklif ya da paranın fazla olması, çok az ya da yetersiz olması kaynak ya da para eksikliğine işaret eder. Rüyada gördüğümüz yemekler kendimize kattığımız, kazandıklarımız ve elde ettiklerimizi temsil eder.

 

Rüyada görülen yemekler bazen hasret duyduklarımız, istek ve arzularımız ya da giderilmesi gereken ihtiyaçları temsil eder. Çok güzel kurulmuş bir sofraya bakmak fakat bu yemeklerden yiyememek hala amaçlarımıza ulaşacak seviyeye gelmediğimizi bize hatırlatır. Masanın yakınında olup yemeklerden yiyemeyen fakat yemeyi isteyen kişi arzularına çok yakındır fakat bir sebepten dolayı arzusuna kavuşamamaktadır. Uzakta güzel kurulmuş bir masa gören kişinin hayallerinin gerçekleşmesine hala zaman vardır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page