top of page

Rüyada yeni araba görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İlk

 • Şans

 • Uğur

 • İlham

 • Bebek

 • Fırsat

 • Geçiş

 • Teklif

 • Nasip

 • Müjde

 • Enerji

 • Yenilik

 • Hareket

 • Değişim

 • İlerleme

 • Hamilelik

 • Başlangıç

 • Yeni bir bakış açısı

Rüyada yeni bir araba ne anlama gelir?

Yeni bir araba gördüğümüz rüyalar genellikle iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza giren yenilikleri ve fırsatları temsil ederler. Araba bizi bir yerden alır başka bir yere götürür. Dolayısıyla, rüyada yeni bir arabanın bizi beklediğini görmemiz aslında yaşamda bir noktadan başka bir noktaya varmamızı sağlayan bir fırsatın belirmesi anlamına gelir.

 

Gördüğümüz rüyada bir arabanın “yeni” olduğunun vurgulanması aslında bilinçaltımızın bize “daha önce kimseye sunulmamış” bir fırsat olduğunu gösterme şeklidir. Yaşamınızda öyle değişiklikler olacak ki daha önce hiç karşılaşmadığınız bir şeyle karşılaşacaksınız ve kendinizi bambaşka bir hayatın içinde bulacaksınız. Arabayla temsil edilen bazen bir teklif hatta tüm fikirlerinizi değiştirmenize sebep olacak bir arkadaş bile olabilir. Çevrenize bakın ve rüyanızdaki bu yeni arabanın sizin yaşamınızda neyi ya da kimi temsil ettiğini anlamaya çalışın.

 

Rüyada yeni araba yepyeni bir şeylerin yaşamımıza girmesi için şartların oluşması metaforudur. Otomobiller aynı zamanda statü sembolüdür ve genel olarak ulaşım araçlarına işaret etmezler. Semboller dilinde yeni bir otomobil bizi yaşam yolculuğumuzda bir noktadan başka bir noktaya taşıyabilecek yeni bir fırsat ya da aracının artık bizim için vardığı müjdesini verir. Rüyada arabanın yeni olmasının vurgulanması ise bu fırsatın yeni ve daha önce hiç karşımıza çıkmamış bir fırsat olmasıyla ilgilidir.

Rüyada yeni bir araba görmek

Rüyada yeni araba aynı zamanda bizi amaçlarımıza ulaştıracak güç ve sağlamlık sembolüdür. Aslında tüm otomobiller bizi amacımıza ulaştıracak sembollerdir fakat aracın yeni olmasının rüyada vurgulanması enerjinin henüz başlangıç aşamasında (kullanılmamış enerji) ve bol miktarda olmasıyla ilgilidir. Eski araba gördüğümüz rüyalarda da aslında amacımıza ulaşacak bir araç seçeriz fakat her iki rüyada da bize getirilen enerji birbirinden oldukça farklıdır. Her nasıl numerolojide her sayının bir karakteristik özelliği ve farklı enerjisi varsa rüyada da eski arabayla yeni arabanın getirdiği değişim enerjisi aynı değildir. Yeni bir araba henüz hiç yorulmadığımız ve enerjimizin sonsuz olduğu bir başlangıç noktasında bulunduğumuzun altını çizer.

 

Otomobiller rüyada bize yaşam yolculuğumuzda mesafe alabileceğimizi hatırlatan sembollerdir. Dolayısıyla, yeni araba rüyaları  da bize gitmek istediğimiz bir noktaya varmamızı kolaylaştıracak güzel bir müjde, aracı ya da fırsatı sunarlar. Bu bazen bir eğitim, bazen bir iş fırsatı hatta gerçek manada yolculuk da olabilir. Herkes için yeni araba rüyası başka bir şeye dokunur. Sizin için neye dokunduğunu da siz yorumlamalısınız. Gitmek istediğiniz yere sizi ulaştıracak olan nedir? Sizin yeni arabanız nerede? Şu anda sizi bekliyor. Fakat bu fırsat sonsuza kadar sizi bekliyor olacak mı? Elbette hayır. Rüyalar genellikle şimdiki zamanda yaşananlara ışık tutarlar. Şimdilik yaşamınızda yepyeni bir fırsat doğmuş ama sizi orada ne kadar bekler onu rüya söylemez.

 

Rüyada yeni araba aynı zamanda enerjiyi ve seyahat özgürlüğünü temsil eder. Fakat rüyalar alemindeki seyahat her zaman fiziksel boyuttaki seyahat değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş, bir evden bir eve taşınmak, iş değiştirmek hatta eski düşünce sistemlerini terk edip yeni düşünce sistemlerine geçiş bile olabilir. Herkesin yeni araba rüyası o kişi için farklı bir yere atıfta bulunur. Fakat yeni araba rüyalarındaki tek ortak nokta getirdikleri değişim ve enerjidir. Yaşamınıza yeni bir şeyler girmek üzere. Ya bu değişimi kabul edeceksiniz ya da eskiyle kalmaya karar vereceksiniz. Seçim sizin.

Rüyada yeni araba ve arabanın kasası bazen vücudun durumu, yenilenen enerji, hastalıkların iyileşmesi hatta hanede yeni bir bebeğin doğumuna bile işaret edebilir. Bu rüyayı gören için bedensel anlamda ya sıfırdan başlamak teması vardır ya da bir bebeğin haneye girmesi kendisi için her şeyin başlangıcı olacaktır. Doğum yapacak bir kadın rüyasında çok güzel, pahalı ya da gıcır gıcır yeni bir araba görürse evlat hayırlı ve sağlıklı olur.

 

Rüyada yeni araba satın almak yaşamı kontrol etme gücüne sahip olmakla ilişkilidir. Yeni bir araba satın alan aynı zamanda bağımsızlaşır, kendi yolunu çizer ya da yeni bir karar verir. Çok ilginç olsa da yeni araba alma rüyaları evlenme hatta boşanma ile ilgili de olabilirler. Buradaki tema kişinin yaşam yolculuğunda ya yeni bir kişiyle yola devam etmesi ya da bir kişiyi bırakarak yoluna yalnız devam etmesidir.

 

Yeni araba ya da yeni araba satın alınan rüyalarda bazen gizli numerolojik bilgiler gizlidir. Örneğin, rüyada 2 kişilik ya da 2 koltuklu bir yeni araba yalnızca iki kişiyi ilgilendiren bir süreçte ilerleme, bazen evlilik ya da bir partnerle bir işe girişmeye  işarettir. Arabada yine 3 koltuk varsa bu durum 3 kişi için geçerlidir. Tek koltuklu yeni araba görülen rüyaların boşanmaya ya da yalnızlığa işaret etme olasılığı oldukça yüksek.

 

Yeni araba gördüğümüz rüyalarda arabanın durumu da yorumculukta oldukça etkilidir. Kırık dökük ama yeni olduğunu düşündüğünüz bir araba belki de sağlıksız ya da bağışıklık sistemi kötü bir bedene işarettir ve rüya sahibine uyarıdır. Gıcır gıcır ya da çok saplam bir araba da yine bu yorumculuğa göre sağlam vücut veya güçlü bağışıklık sistemi alametidir. Aslında semboller dilinde araba ve bina rüyaları bu konuda birbirine benzer rüyalardır. Binaların da sağlamlığı insan vücudunun sağlamlığı hakkında bilgi vericidir.

 

Bazıları için rüyada yeni araba satın almak yeni bir yeteneğe ya da fırsata sahip olmaktır. Belki de yepyeni bir şey öğrenmeye karar verdiniz ve bu bilgiden büyük menfaat elde edeceksiniz. Yine buna benzer bir şekilde yeni araba satın almak yalnızca yeni bir karar vermektir. Fakat bu kararı verdikten sonra rüya sahibinin yaşamında her şey yavaş yavaş değişmeye başlar ve rüya sahibi kendini bambaşka bir yaşamın içinde bulacaktır. Özellikle yeni araba rüyalarında arabanın pahalı bir araba olmasının vurgulanması genellikle bir zenginlik fırsatı yakalamak olarak yorumlanır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page