top of page

Rüyada yeni bir eve taşınmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bitiş

 • Geçiş

 • Yenilik

 • Değişim

 • Yenilik

 • Güncelleme

 • Dönüşüm

 • Vedalaşma

 • Ruhsal geçiş

 • Çıkmaz sokak

 • Kapanmış sayfa

 • İş değiştirmek

 • Fikir değiştirmek

 • Takım değiştirmek

 • Diğer tarafa geçmek

Rüyada yeni bir eve taşınmanın anlamı

Yeni bir eve taşındığımız rüyalar ilahi, ruhsal dönüşüm ve geçiş süreçlerini sembolize eder. Bu rüyalar şimdiki benliğimizle gelecekteki “biz” i köprüleyen sembollerdir. Yeni bir eve taşındığımız rüyalar genellikle bu geçişi yapmaya karar verdiğimiz zamanlarda göreceğimiz rüyalardır. Bir başka deyişle, değişimi kucakladığımızda ve artık değişim için hareket etmeye karar verdiğimizde yeni bir eve taşındığımızı rüyamızda görürüz. Aslında rüyada gördüğümüz “eski evimiz” terk ettiklerimiz ve bıraktıklarımızı sembolize ederken taşınacağımız “yeni evimiz” bu değişimde karşımıza çıkacakları temsil eder.


Bazen rüyada yeni eve taşınmak geçmişin çalkantılı sularından uzaklaşarak yeni bir geleceğe adım atmayı sembolize eder. Bir başka deyişle, bu rüyalar yeni için eskiyi terk etme ve geçmiş set çekme rüyalarıdır. Yeni eve taşınma rüyaları aynı zamanda çoğu zorluğun aşılabileceğini gösterir. Bu tip rüyaları genellikle geçmişte kalarak bazı sorunları halletmeyi değil, her şeyi bırakıp yeni bir şeyi kucaklamayı seçtiğimiz zamanlarda görürüz. Fakat bu rüyaların yorumlanması için rüyadan aldığımız etki ve enerjiye de bakmalıyız. Yeni taşındığınız ev sizde güzel duygular mı uyandırdı yoksa kasvetli miydi?

Rüyada yeni bir eve taşındığını görmek

Bilinçaltımız genellikle iki durumu ya da iki süreci birbirine bağlamak için rüyamızda bir taşınma senaryosu yaratır. Buradaki “taşınma” eylemi aslında eskiden yeniye geçiş mesajıdır. Bazen bir engeli aşma, bazen iki bağlantı noktası arasında bulunma ya da ruhsal olarak bir durumdan başka bir duruma geçiş yaptığımızda karşımıza çıkarlar. Bu tip rüyalarda gördüğümüz her birey aslında günlük yaşamımızdaki bir arketipi ya da olayı temsil eder.


Rüyada taşınmak bazıları için manevi anlamda “diğer tarafa geçme” sembolüdür. Takım değiştirmek, farklı bir şirkette işe başlamak hatta fikir ya da siyasi partimizi değiştirmek bile bu rüyayı gördükten sonra yaşayacaklarımız arasında sıralanabilir. Bunun hayatınızda bir geçiş anlamına gelebileceğini unutmamalısınız. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için rüyadaki arketiplere ve rüyanın senaryosuna odaklanın. Taşınırken kimler yanınızdaydı? Bu kişiler günlük yaşamda sizler için kimi ya da neyi temsil ediyor? Taşınırken neler yaşadınız?

İyi tasarlanmış bir taşınma rüyası bu geçişim sağlam yapılacağına işarettir. Rüyanızda profesyonel ve organize bir şekilde sorunsuzca taşınıyor muydunuz? O halde çok kolay bir geçiş yapacaksınız. Bir durumdan başka bir duruma adım atacaksınız. Belki de fikrinizi ya da statünüzü değiştireceksiniz. Peki rüyanızda nereden nereye taşınıyorsunuz? Belki de yeni eviniz eski evinizden güzeldi ya da kötüydü. O halde eski durumla yeni durumunuz arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz.


Yeni bir eve taşınma rüyalarında “eski ev” ve “yeni ev” aslında birer uç semboller olarak geçiş yaptığımız iki durum arasındaki bağlantıyı gösterirler. Bu rüyalarda eski evin ve yeni evin nasıl olduğuna bakarak yorum yapmalıyız. Eğer rüyanızda kötü bir evden çok güzel bir eve taşınıyorsanız bilin ki her şey sizin için çok güzel olacak. Güzel bir evden kötü eve ya da daha alt seviyede veya bodrum katında bir eve taşınmak genellikle hayra alamet değildir ve kötüye gidişat olarak yorumlanır.

İyi tasarlanmış bir köprü, geçişin düzgün ve net olacağını gösterir. Bir ip köprü ya tehlikeli ya da kolay bir geçit olacaktır. Köprü bir nehir veya derenin karşısındaki miydi? Su üzerinde köprü hayal etmek, yaratıcı ve gevşek olduğunuz anlamına gelir; Çalışkan, iyi organize olmuş ve meşgul olmak önemlidir. Su sert olsaydı (okyanus gibi), bir şey için endişelenebilirdiniz. Ve eğer köprü dengesizse, bir arkadaşlık veya romantik ilişkide sorunların habercisi olabilir. Bir köprü tarafından ezilmek veya neredeyse öldürülmek, işle ilgili bir durumla ilgili duygularınızı ifade etmeniz gerektiğini gösterir.


Bir evden başka bir eve taşındığınız rüyalar bazen yaşamda kritik bir kavşağa vardığınıza işarettir. Bir öğrenci için belki bir tercih zamanı, ya da yaşamında değişiklik isteyen biri için eski alışkanlıkları terk ederek yeni bir yaşam tarzına geçişin zamanı gelmiş. Bu rüya herkes için farklı bir anlam taşır. Eğer rüyada çok fazla su gördüyseniz geçişinizin duygusal bir geçiş olacağını gösterir. Çok fazla maddi değeri yüksek sembol rüyanızda varsa bu kesinlikle parayla ilgili bir değişim.


Bazen taşınma rüyalarında “bir durumdan uzaklaşma” teması vardır. Bu rüyalar bir şeylerin geride kalacağına ve yaşamınızda bazı değişimleri olacağına işaret eder. Rüyada bazı sembolik ya da numerolojik mesajlar da olabilir. Örneğin, ikinci kattaki bir evden dördüncü kattaki bir eve taşınmak daima yaşamda terfi etme ve daha iyiye geçiş sembolüdür. Buna benzer şekilde, bir bodrum katına taşınmak genellikle iflasa ya da eskisinden kötü olan bir yaşam tarzına geçiştir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page