top of page

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Umut

 • Enerji

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Sürpriz

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada yeni doğmuş bir bebek görmek ne anlama gelir?

Bilinçsiz zihnimiz bize bazı olaylar hakkında bilgi getirmek için genellikle rüyalarımıza arketipler (karakterler) davet eder. Bu arketipler bazen doktor, hemşire, polis, krallar ve kraliçeler olabileceği gibi yeni bir başlangıcın sembolü yeni doğmuş bir bebek de olabilir. Rüyamıza bebek arketipini davet eden bilinçsiz zihnimiz aslında bizim için yaşamımızda “yeni doğan bir şeyin” varlığını vurgulamaya çalışmaktadır.


Yeni doğmuş bebekler rüyaların zengin sembolizminde her zaman yeni bir başlangıç için ihtiyaç duyulan güç, ilham, potansiyel ve eylem metaforudur. Bu konuda hemen hemen tüm yorumcular hemfikir. Fakat bu rüyaların yorumu bebeğin durumu dikkate alınarak yapılırsa yorum çok daha isabetli olacaktır. Rüyadaki yeni doğmuş bebeğin güzel olması her zaman güzel bir başlangıca işaret edeceği gibi çirkin, hasta ya da mutsuz olması yaşamımızda başlayan yeni bir sorunun işareti olabilir.

Rüyada yeni doğmuş bir bebeği olduğunu görmek

Rüyada yeni doğmuş bir bebek sahibi olmak kendi kendimize yeteceğimiz ve kendi doğal enerjimizden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacağımız bir döneme girişi müjdeler. Rüyanızda yeni doğmuş bir bebek gördüyseniz kendinizi geliştirmek için kendinizden başka bir şeye ihtiyacınız yok fırsatların ortaya çıkmasıyla gerekli adımların atılması durumunda yaşamda çok büyük kapıların açılacağı bir dönem sizi bekliyor. Rüyada yeni doğmuş bir bebek aynı zamanda bağımsız olmak, tek başına gitmek ve sürüden ayrılan kuzu olmakla ilgili olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz şans sizinle birlikte, ne yapacaksanız bunu kendi başınıza yapabilecek durumdasınız.


Rüyada yeni doğmuş bir bebek daima (eğer bebek çirkin, hasta ya da mutsuz değilse) olumlu işarettir ve hedeflerinizin peşinden gitmeniz konusunda mükemmel bir habercidir. Bu rüyayı gördüyseniz daha yenilikçi, engellerin ortadan kalktığı ve kabuğunuzdan çıktığınız bir sürece girmeye hazır olun. Aklınıza gelen tüm fikir ve projeleri ilk başta önemli ya da önemsiz olmalarına bakmazsızın dikkate alın. Aklınızdaki bir fikir ya da ilham belki yaşamınızda kocaman bir şeye dönüşecek.

Rüyada bir bebek doğurduğunu görmek

Rüyada bir bebek doğurduğunu görmek sembolik olarak yurt dışı rüyalarına da oldukça benzer. Her ikisinde de merkezden uzaklaşma, ana temadan ayrılma, açılma ve konfor alanının dışına çıkma teması vardır. Bu rüya bir işe girişme konusunda derin bir duygu ve motivasyon barındırır. Çünkü yeni doğan bir bebek aslında sizin için “yeni bir şeyin doğumu” metaforudur. Belki yaşamınızda aniden beliren bir ilham, yeni bir rota, bir fikir ya da fırsat, bu öyle bir şey ki yepyeni bir şeyin doğumu ve şu andan itibaren her şey sizin için çok farklı olacak.


Yeni doğan bir bebek rüyasında aynı zamanda güçlü bir enerji ve titreşim var. Bu rüya 4 maddeyle özetlenecek olsaydı onlar şunlar olurdu. Yenilik, yaratıcılık, daha farklı bir bakış açısı kazanmak, kabuğundan çıkmak. Rüyasında yeni doğmuş bir bebek gören kişi ilk başta “küçük bir proje” olarak adandıracağı bir projeye başlar, daha sonra bu proje büyür. Dünyanın en büyük şirketlerini düşünün: Facebook, Amazon ve daha niceleri, hepsi aslında bir bebek gibi küçük başlamışlardı. Hatta bu dev şirketler bir zamanlar birinin zihninde yalnızca bir düşünce tohumu olarak şekilsiz bir boyutta (zihinsel enerji) bekletiliyolardı. Belki sizin de bir fikrini şu anda bu şekilde bekletiliyor.

Rüyada yeni doğmuş bir bebeği emzirmek

Manevi bir perspektiften bakılırsa rüyada yeni doğmuş bir bebeği emzirmek eski devirlerden beri “yaratıcı enerji” alameti olarak görülmüştür. Bu rüyalar tıpkı numerolojik olarak “bir” sayısı gibi davranırlar. Bütün sayıların ortaya çıktığı temel kuvvet, her şeyin başladığı esas nokta, Hazreti Adem ile insanlığın başlaması gibi. Yeni doğmuş bir bebeği rüyamızda gördüğümüzde de yaşamımızda bir şeyin başlamasına hazır olmalıyız.


Yeni doğmuş bir bebek gördüğümüz rüyada diğer ayrıntılara da dikkat etmeliyiz. Çünkü, bu tip rüyalar bebeğin durumuna göre bu başlangıcı nasıl olacağı hakkında bilgi verici olabilirler. Güzel ve mutlu bir bebek güzel bir başlangıç, hasta, mutsuz ya da ağlayan bebek yeni bir sorunun başlangıcı alameti olabilir. Yeni doğmuş bir bebeğin rüyada önce güzel olması sonra bambaşka bir şeye dönüşmesi, çirkinleşmesi ya da hastalanması yorumu ters çevirebilir. Ya da bazen yaşamımızda “ufak bir mesele” olarak gördüğümüz bir şeyin zamanla büyük bir mesele haline gelmesi potansiyeli vardır. Bu rüyayı gören kişi ufak bir sağlık şikayeti varsa bile ciddiye alıp erken teşhis için doktora görülmelidir. Aksi taktirde gelecekte bu sorunun daha büyümüş olarak rüya sahibinin karşısına çıkma olasılığı oldukça yüksek.


Rüyada yeni doğmuş bir bebek genellikle yaşamımızda bir “yaratıcılık” evresine değinir fakat yarattığımız şeyin sonuç üretip üretmeyeceğiyle ilgilenmez. Bu tür rüyalar genellikle bir fikir ya da projeden büyük sonuçlar üretilebileceğini vadederler fakat yine de rüya sahibi sonucun kendisine bağlı olduğunu anlamalıdır. Rüyadaki yeni doğmuş bebek belki de aklınıza gelen ve sizi zengin edecek bir fikirdir. Yine de, bu fikrin gerçeğe dönüşmesi konusunda hiçbir şey yapmazsanız sadece aklınızda fikir olarak kalmaya devam edecek ve size hiçbir menfaat getirmeyecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page