top of page

Rüyada yeni bir ev almak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Veda

 • Umut

 • Yenilik

 • İstikrar

 • Gelecek

 • Yeni bir iş

 • Yeni bir şey

 • Güncelleme

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Güncelleme arzusu

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada yeni bir ev almak ne anlama gelir?

Yeni bir ev aldığınız rüyalar benliğinizi ve zaman içindeki evriminizi nasıl evri geçirdiğinizi aşama aşama gösteren rüyalar olabilir. Bu rüya aracılığıyla bilinçsiz zihniniz kim olduğunuzu ya da nasıl bir insana dönüştüğünüzü size göstermeye çalışıyor olabilir. Belki de eski benliğinizi bırakıyor ya da büyük değişimlere uğruyor ya da yeni bir şeyin içine giriyor ve başkalaşıyorsunuz. Bu kimi zaman yeni bir kariyer, yeni bir iş ya da yeni bir ülkeye giriş olabilir. Fakat, bu sizin için o kadar büyük bir değişim ki benliğinizde de değişime yol açacak.


Yeni bir ev aldığımız bir rüya aynı zamanda “yeni bir şeyin içine girmek” metaforudur. Fakat bu rüyaları yorumlamak için iki farklı bakış açısı sergilemeliyiz: evin içinde olmak ve evin dışında olmak. Rüyada yeni bir eve taşınan ve evin içinde bulunan kişi kendini yeni bir yaşamın içinde bulur, yeni bir evi görüp içine giremeyen ya da eve dışarıdan bakan kişi için yenilik ve değişim şimdilik mümkün değildir.

Rüyada yeni ev aldığını görmek

Yeni bir ev alma rüyası ayrıca inanç ve tutumların değişime uğraması ve yeni bir bakış açısına sahip olma rüyasıdır. Yenilenmek, güncellenmek ya da değişime uğramak bu rüyanın size getirdiği anlamlardan bazılarıdır. Yeni dünya düzenine geçmek için eskiyle vedalaştığımız ve tüm bu yenilikleri kucakladığımız zamanlarda rüyada kendimizi yeni bir evde görebiliri. Bu rüya geleceğe emin adımlarla ilerlemek için bir şeyleri geçmişte bırakmaya kararlın olduğumuzun işaretidir.


Rüyada yeni bir ev almak aynı zamanda eski metodlardan uzaklaşmak ve bunların yerine yeni çalışma sistemlerini getirmek işareti de olabilir. Belki de özünde “demode” ya da “zamanı geçmiş” olarak nitelendirilebilecek düşünce sistemini ya da iş anlayışını nihayet bırakıp daha teknolojiye ya da zamana uygun bir şeyi iş yaşamınıza entegre etmeye karar verdiniz. Özellikle, rüyada gördüğünüz ev gıcır gıcır parlayan bir evse bu kesinlikle daha önce kimsenin aklına gelmemiş bir iş fikrini sembolize ediyor da olabilir.

Rüyada yeni ev alıp taşınmak

Rüyada yeni bir ev alıp taşınmak yaşamda yeni bir aşamaya geçiş sembolüdür. Fakat bu geçişin yapılabilmesi için eskiyle olan bağların koparılması gerekli. Bu tür rüyalar genellikle “yeni için eskiyi terk etme” metaforlarıdır. Yeni bir işe, yeni bir ilişkiye ya da yeni bir yaşama ilk adımı atmış da olabilirsiniz. Bu yüzden rüyanızda eski evinizde değil yeni bir evdesiniz. Fakat, bu rüya sizin için ilginç mesajlar içeriyor olabilir. Örneğin, rüyada yeni bir evde kendinizi nasıl hissediyordunuz? Orası harika bir yer miydi? Yoksa sizde bazı korkuları mı uyandırdı? Eğer harika bir yerse değişim sizin için mükemmel şeyleri başlatacak. Korkunç bir yerde bu değişim sizin için tam anlamıyla bilinmezlikler alanı.


Yeni bir ev aldığımız bir rüya bazen yeni bir yaşam görüşü kazanmak ya da yeni bir bakış açısı kazanma işaretidir. Bir şey hakkında fikir değişikliği, yeni bir düşünme şekli hatta daha önce fark edemediğiniz bir şeyin farkına varmaktan dolayı artık olaya eskisi gibi bakmadığınız durumlarda rüyanızda yeni bir ev görebilirsiniz. Bu rüya sizin için yeni bir yaşam tarzı ya da çok yeni bir fikrini sembolize ediyor da olabilir. Kimsenin aklına gelmemiş yeni bir projeyi bulduğunuzda da böyle bir rüya görebilirsiniz.

Rüyada yeni bir ev aramak - rüyada yeni bir ev bakmak

Bazı psikologlar rüyadaki ev arama eyleminin kişinin kendi benliğine atıfta bulunduğuna inanmışlardır. Belki de yaşamınızda öyle bir değişiklik olacak ki yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz ya da kendinizi yepyeni bir yaşamın içinde bulacaksınız, bu yüzden rüyanızda yeni bir ev aldığınızı (değişim geçirdiğinizi) gördünüz. Bu belki de bir ilişkinin sonu ve yeni bir ilişkinin başlangıcı ve sizin için açılacak yeni bir sayfa. Bilinçsiz zihniniz yeni bir ev rüyasıyla aslında farkında olmasanız da bu değişimin nasıl olacağı konusunda size mesaj veriyor olabilir. Ev güzel ve sizde hoş duygular uyandırdıysa değişim çok iyi olacak.

Rüyanızı yazın:

bottom of page