top of page

Rüyada yeni ev görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Veda

 • Umut

 • Yenilik

 • İstikrar

 • Gelecek

 • Yeni bir iş

 • Yeni bir şey

 • Güncelleme

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Güncelleme arzusu

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada yeni bir ev görmek ne anlama gelir?

Rüyada yeni bir ev görmek “yeni bir şeyin içine girmek” metaforudur. Fakat, bu rüyalar evin içinde ya da dışında bulunma durumuna göre farklı yorumculuk gerektirir. Rüyasında yeni bir evin içinde bulunan kişi kendini yeni bir yaşamın içinde bulur, yeni bir evi görüp içine giremeyen ya da eve dışarıdan bakan kişi için yenilik ve değişim şimdilik mümkün değildir.


Rüyada yeni bir ev aynı zamanda inançların ve tutumların değişime uğraması ve yeni bir bakış açısı kazanmanın işaretidir. Muhafazakarlıktan uzaklaşmak, yenilenmek, güncellenmek ya da değişime uğramak bu rüyanın size getirdiği anlamlardan bazılarıdır. Yeni dünya düzenine geçmek için eskiyle vedalaştığımız ve tüm bu yenilikleri kucakladığımız zamanlarda rüyada kendimizi yeni bir evde görebiliri. Bu rüya geleceğe emin adımlarla ilerlemek için bir şeyleri geçmişte bırakmaya kararlın olduğumuzun işaretidir.

Rüyada yeni bir ev görmenin anlamı

Yeni bir ev gördüğümüz bir rüya aynı zamanda eski metodları ya da çalışma sistemlerini terk edip yeni bir sisteme geçişi de sembolize edebilir. Daha önce test edilip denenmiş metodlar olsa bile yeni bir şeyi denemeye oldukça kararlı olabilirsiniz. Belki de özünde “eski kafalı”olarak nitelendirilebilecek düşünce sistemini ya da iş anlayışını nihayet bırakıp daha teknolojiye ya da zamana uygun bir şeyi iş yaşamınıza entegre etmeye karar verdiniz. Özellikle, rüyada gördüğünüz ev gıcır gıcır parlayan bir evse bu kesinlikle daha önce kimsenin aklına gelmemiş bir iş fikrini sembolize ediyor da olabilir.


Rüyada yeni bir ev aynı zamanda yeni bir aşamaya geçişin artık kabul edildiğine işarettir. Fakat bunu yapabilmek için eski olanla bağınızı tam anlamıyla koparacak ve onunla vedalaşacaksınız. Fakat, rüyada yeni bir evin içine girmişseniz büyük ihtimalle bunu zaten yapmışsınızdır. Bu tür rüyalar genellikle “yeni için eskiyi terk etme” metaforlarıdır. Yeni bir işe, yeni bir ilişkiye ya da yeni bir yaşama ilk adımı atmış da olabilirsiniz. Bu yüzden rüyanızda eski evinizde değil yeni bir evdesiniz. Fakat, bu rüya sizin için ilginç mesajlar içeriyor olabilir. Örneğin, rüyada yeni bir evde kendinizi nasıl hissediyordunuz? Orası harika bir yer miydi? Yoksa sizde bazı korkuları mı uyandırdı? Eğer harika bir yerse değişim sizin için mükemmel şeyleri başlatacak. Korkunç bir yerde bu değişim sizin için tam anlamıyla bilinmezlikler alanı.

Rüyada yeni bir evin içine girmek

Rüyada yeni bir evin içine girmek ve dışında bulunmak farklı yorumculuk gerektirir. Rüyada yeni bir evin dışında durum ona bakıyorsanız bu rüya çok farklı yorumlanabilir. Bu rüyayı gören belki de değişim ve güncellenme arzusuyla yanıp tutuşmakta fakat bir türlü bunu yaşamına getirememektedir. Kendinizi eski sistem içinde öyle hapsetmişsiniz ki değişime ilk adımı nasıl atacağınızı bilemiyorsunuz. Ya da yaşamınızda yeni bir şey istiyorsunuz fakat şimdilik ona uzaktan bakmakla yetineceksiniz. Rüyanın sonuna kadar yeni bir evin içine girmek isteyip de giremeyen kişi yaşamında açmak istediği o yeni sayfayı en azından şimdilik açamaz ve biraz daha beklemesi gerekebilir.


Rüyada yeni ev bazen bir duruma karşı yeni bir bakış açısı ya da yaşam görüşü kazanmakla ilgilidir. Bir şey hakkında yeni bir düşünme şekli, bir fikir değişikliği hatta daha önce fark edemediğiniz bir şeyin farkına varmaktan dolayı artık olaya eskisi gibi bakmadığınız durumlarda rüyanızda yeni bir ev görebilirsiniz. Bu rüya belki de sizin için yeni bir yaşam tarzı ya da çok yeni bir fikrini sembolize ediyor da olabilir. Kimsenin aklına gelmemiş yeni bir projeyi bulduğunuzda da böyle bir rüya görebilirsiniz.

Rüyada yeni bir ev yapmak

Rüyada yeni bir ev yapmak geleceğe plan yapmaktır. Bazı psikanalistlere göre ev kişinin kendisini sembolize ettiğinden rüyada yeni bir ev yaptırdığını görmek yeniden doğmuş gibi hissetmekle ilişkilendirilebilir. Belki de yaşamınızda öyle bir değişiklik olacak ki kendinizi yepyeni bir hayatın içinde bulacaksınız, bu yüzden rüyanızda yeni bir evdeydiniz. Bu belki de bir ilişkinin sonu ve yeni bir ilişkinin başlangıcı ve sizin için açılacak yeni bir sayfa. Bilinçsiz zihniniz yeni bir ev rüyasıyla aslında farkında olmasanız da bu değişimin nasıl olacağı konusunda size mesaj veriyor olabilir. Ev güzel ve sizde hoş duygular uyandırdıysa değişim çok iyi olacak.

Rüyanızı yazın:

bottom of page