top of page

Rüyada yıldırım düşmesi

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Ses

 • İflas

 • Yıkım

 • Tahrip

 • Saldırı

 • Duyum

 • Sarsıntı

 • Tehlike

 • Sarsılmak

 • Ani değişim

 • Dış etmenler

 • Kontrol kaybı

 • Düşman saldırısı

 • Sonun başlangıcı

 • Radikal değişimler

 • İstikrarın sarsılması

 • Dışarıdan içeriye gelecek hamle

Rüyada yıldırım düştüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada yıldırım rüya sahibinin hayatında her şey yolunda giderken birden rahatını bozucu ve konforunu sarsıcı bir olayın yaşanmasına ya da duyumun alınmasına delalettir. Bir başka deyişle yıldırım sesi ürkütücü ve kişinin hayatını etkileyici bir ses yani gerçek hayatta alınan bir duyumdur. Bu rüya kişini kontrolünün dışında ve dışarıdan gelecek bazı etkilerin yaşam konforunu sarsacak derecede büyük ve etkileyici olmasıyla ilgilidir.

 

Rüyada yıldırım gökyüzünden gelen ruhani güçlerin yeryüzündeki hayatı yani fiziksel olanı etkilemesiyle ilgilidir. Bu rüya aynı zamanda kişinin hayatında düzen ve istikrar varken bu düzeni ve istikrarı bir anda bozabilecek kadar güçlü bir değişim ya da duyumun alınmasına işaret edebilir. Bu duyum ya da dış etkiler bazen o kadar şiddetlidir ki rüya sahibinin yaşam konforunu etkileyecek kadar şiddetli olabilir. Bu rüyayı yorumlamak isteyen yıldırımın ne derece güçlü olduğuna ve sesinin ne kadar fazla duyulduğuna da dikkat etmelidir. Çünkü rüyada görülen yıldırımın sesi aslında gerçek hayatta karşılaşılacak bu dış etkinin şiddetiyle doğru orantılıdır.

Rüyada yıldırım çarpması

Rüyada görülen yıldırım bazen hazırlıksız yakalandığımız şok haberlerin ve değişimlerin temsilcisidir. Kişi birden bir şey duymuş ya da ani bir dış etkiyle istikrarı o kadar hızlı etkilenmiştir ki bu değişime hazırlanmaya ya da adapte olmaya fırsat bile bulamaz. Bazıları için yıldırım ani bir şok ya da kendisini çok şaşırtan bir şey duymaya delalettir. Fakat bu yıldırımdan sonra kişinin hayatı asla eskisi gibi olmayacaktır. Bu rüyayı yorumlamak isteyen yıldırımın fiziksel aleme ne kadar zarar verdiğine de dikkat etmelidir. Hiçbir zarar vermeyen, hiçbir yerde yıkıma sebep olmayan bir yıldırım sadece kuru gürültü ve şaşırtıcı dedikoduların temsilcisidir. Ortalığı yıkan, takrip eden ya da ateş çıkaran bir yıldırım ise bizi daha derinden ve istikrarımızı bozan etkileyen değişimlere işaret eder.

 

Rüyada çok büyük yıkıma sebep olan ve kişinin evini ya da değer verdiği bir şeyleri yıkan yıldırım bazen yeni bir şeylerin hayatımıza girmesi için eskiyi temizleyerek ortadan kaldırma çabasının simgesidir. Kainatta bir düzen vardır ve uzaydaki bir boşluğun yerine o cisim kaldırılmadan yenisi koyulamaz. Bu rüyada anlatılan tema da tam anlamıyla budur. Yıldırım bize “yenisini istiyorsan eskisini yok et” mesajını getirir. Yok edilmesi gereken bazen eski ilişkimiz, bazen ayrılmamız gereken işyerimiz ya da başka bir şeydir. Rüyadaki yıldırım aslında yeni olana yer açılması gerektiği uyarısıdır.

 

Tarotta yıldırım büyük arkananın ürkütücü kartlarından yıkılan kule kartında oldukça belirgin bir şekilde ele alınmıştır. Mars tarafından yönetilen bu kartta bir kuleye yıldırım düşmüş ve yanan kuleden aşağıya iki kişinin düştüğü resmedilmiştir. Bu şimşeği tanrılar tanrısı Zeus’un gönderdiğine inanılır ve kartta resmedilen kule aslında tanrının evidir. Yıkılan kule kartında resmedilen yıldırım yıkıcı dış güçlerin, yıkılan kule ise kişinin hayatında yıkımı başlamış olanların simgesidir. Bu kart tarotçuları en çok ürküten karttır çünkü kişinin hayatındaki bu yıldırım aslında onun için bir sonun başlangıcıdır.

Rüyada yıldırım düşmesi:

Rüyada yıldırım düşmesi hayatımızda beliren ani değişimler ve şok edici olaylar ve bu olayların bıraktığı etkilerin temsilcisidir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için şimşeğin tam olarak nereye düştüğüne, rüya sahibine ne adar yakın olduğuna, rüya sahibini ne derecede etkilediğine ve rüya sahibinin ne hissettiğine bakmak gerekir. Çünkü bu sorulara verilecek cevaplarla gerçek hayatta yaşananlar arasında bağlantı vardır. Rüyasında yıldırımın kendi evine düştüğünü gören kimse bir olaydan birinci derecede etkilenir. Şimşeğin uzakta bir yere düştüğünü gören ise bazı olaylardan daha az etkilenir.

 

Rüyada yıldırım düşmesi bazı durumlarda fiziksel olanın değil zihinsel olanın yıkımı ile ilgili de olabilir. Sahip olduğumuz değer, inanç ve davranış kalıplarını tamamen alt üst edebilecek ve bizi sil baştan yapmak zorunda bırakacak bir olay ya da durumun yaşanmasının işaretidir. Yıldırım düşen rüyalarda yaşanan durum kişinin hayatında milat olarak nitelendirilebilecek kadar güçlüdür. Kişi için adeta yıldırım düşmeden öncesi ve sonrası olmak üzere zaman artık ikiye bölünmüştür. Elden çıkan ve kaybedilen her ne ise bu kaybı kabullenmekten başka çare bulunmamaktadır.

Rüyada yıldırım sonrası yağmur yağması hayırsız gibi görülen bir olayın aslında hayırlara vesile olması, sonrasında bolluk bereket getirmesi, kişinin hayatını değiştirmesi ve rızkını arttırmasına delalettir. Rüyada düşen yıldırım aslında kişi hayatında bir şok ve hazırlıksız yakalandığı bir değişimdir. Kişinin her ne kadar ilk başta konforu bozulsa ve bu değişimden rahatsız olsa da biraz bekledikten sonra aslında her şerde bir hayır olduğunu anlar. Bu zoraki değişim ve bir şeylerin yok olması esasında gökyüzünden gelen enerjinin ve ruhani güçlerin kişinin hayatında yeni bir sayfa açmak için eski olanı tamamen yok etmesiyle alakalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page