top of page

Rüyada yol ayrımı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • İlerleme

 • Değişim

 • Hareket

 • Ayrılık

 • Boşanma

 • Fikir ayrılığı

 • Yön sapması

 • Terk etmek

 • Yön belirlemek

 • Dönüm noktası

 • 2 farklı seçenek

 • 2 farklı istikamet

 • Ortaklığın bozulması

 • Karar değiştirmek

Rüyada bir yol ayrımına geldiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada bir yol ayrımına varmak aslında yaşam yolculuğumuzda karar vermek zorunda kalacağımız bir noktaya vardığımıza işaret eder. Bu karar büyük bir ihtimale 2 seçenekten sadece birini seçmek, evet-hayır arasında kalmak ya da yola devam ya da tamam ile ilgilidir. İkiye ayrılan yollar bazen ayrılıklar, farklı yönlerde ilerlemeler ya da boşanma süreçleriyle ilgili bilgi de içerebilir.


Rüyada yol ayrımı aynı zamanda kararsızlık ve 2 farklı seçenek arasında bocalamakla ilgilidir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için kişinin her iki yolun özelliklerine ve durumuna odaklanması gerekir. Bir yolun birbirine benzer iki farklı yolla ayrıldığını görmek benzer seçenekler arasında seçim yapmak zorunda kalacağımız bir noktaya vardığımıza işaret eder. Yollardan birinin yeşillik ya da güzel görünüyor olması diğerinin ise daha kötü olması hayırlı-hayırsız iki seçeneğin var olduğuna işaret eder.

Rüyada yol ayrımına varmak

Yol ayrımı bazen gerçek hayatta yaşayacağımız her türlü ayrılık, boşanma ya da uzaklaşmalara işaret edebilir. Rüyasında bir yolun ikiye ayrıldığı noktaya varan kişi gerçek hayatta biri ya da birileriyle vedalaşacaktır. Bu rüya bazıları için boşanma-ayrılık işaretçisi olabilirken bazen bu ayrılma iş arkadaşlarından ya da bir şehirden ayrılma da olabilir. Hatta nadiren de olsa yol ayrımları yaşamımızda bizim için önemli olan birinin vefatı ve ona veda etme zamanının geldiğini de bize söylüyor olabilir.


Yol ayrımı rüyaları tüm bunların yanı sıra değişimin kaçınılmaz olduğunu hatırlatan rüyalardır. Hayatımızın gidişatının bir anda değişeceğini ve kendimizi bir amacın peşinde koşarken birden başka bir amaca doğru ilerlemeye başlarken bulacağımızın altını çizer. Tıpkı gerçek hayatta bir seçim noktasına vardığımızda yönümüzü değiştirmemiz gibi rüyada da bir yol ayrımına varan kişi bir anda yönünü değiştirir. Bazen yol ayrımı yalnızca hayatımızı değiştirecek bir vesileyi temsil eder. Öyle bir olay yaşarız ki o olaydan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.


Rüyada yol ayrımı aynı zamanda fikir ayrılıkları ve aynı amaca doğru ilerlemenin mümkün olmayacağı süreçleri temsil eder. Tek yoldan gitmek daima aynı amaca beraber hareket etmenin simgesidir. Fakat rüyada bir yolun ikiye ayrıldığını gören için yaşamında gitmek istediği belli bir yönün aksine 2 yön bulunmaktadır. Bu bazen kararsızlığa işaret edebileceği gibi bazen fikir ayrılığına işaret eder. Rüya sahibi eğer rüyasında bu iki yoldan birine gitmeye kendini daha meyilli hissediyorsa gidilecek istikamet bellidir. Eğer rüyada tam ortada durup bocalanıyor ise henüz karar verilmemiştir.


Yol ayrımı rüyaları bize bazen Y harfiyle ilgili gizli şifreleri de sunabilirler. Önümüzdeki yol ayrımında aslında Y harfini farkında olmasak da görürüz. Bu yüzden bu rüyalarda yaşamımızda ismi Y ile başlayan kişilerin etkilerine odaklanmalıyız. Önünde Y harfine bakan kişi aslında yaşamında baş harfi Y olan birine bakıyor da olabilir. Bu tip rüyaların yorumunun daha iyi yapılabilmesi için rüyada görülen kişilere ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız.

Rüyada bir yol ayrımına varmak kişi için bir milat devri ve bir şeylerin değişip şekillenmeye başlayacağı bir sürecin başlangıç noktasına varmaya delalet eder. Bu rüyanın sahibi yaşamında öyle bir noktaya gelir ki kendisine yapılan bir teklifi ya da fırsatı kabul ederse tüm hayatı değişir. Yol ayrımına vardığımız rüyalarda hangi yöne gittiğimiz de yoruma dahil edilmelidir. Çünkü bu yönler bazen bize sunulan bu fırsatla ya da yapacağımız yolculuklarımızın yönüyle ilgili gizli şifre ya da ipuçları sunar. Örneğin rüyasında bir dönemeçten soldaki yola giden bir kişi gerçek hayatta “batı” istikametine bir yolculuk yapabilir ya da batıda bulunan bir ülke ya da şehirden kendisine bir iş teklifi yapılması ihtimali vardır. Tayin bekleyen bir memur rüyasında bir yol ayrımına varıp soldaki yoldan gitmeye karar verirse tayininin batıya çıkması ihtimali büyüktür.

Rüyanızı yazın:

bottom of page