top of page

Rüyada yumurtadan civciv çıkması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Umut

 • Enerji

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Sürpriz

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada yumurtadan civciv çıkması ne anlama gelir?

Yumurta ve civciv rüyalarının ana teması bir şeyin doğumu ve bebeklik çağına girişidir. Yumurtadan çıkan civciv aynı zamanda güç, ilham, potansiyel ve ilk eylem metaforudur. Mevcut durumumuza bakmaya ve onları dilediğimiz herhangi bir şeye dönüştürmek için ilk dokunuşu yapma gücüne sahip olduğumuzu hatırlatır.


Yumurtadan çıkan civciv rüyası kendi kendimize yeteceğimiz ve kendi enerjimizden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacağımız bir döneme girişi müjdeler. Gelişmek için kendinizden başka bir şeye ihtiyacınız yok fırsatların ortaya çıkmasıyla gerekli adımların atılması durumunda yaşamda çok büyük kapıların açılacağı bir dönem sizi bekliyor. Bu rüya aynı zamanda bağımsız olmak, tek başına gitmek ve sürüden ayrılan kuzu olmakla ilgili olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz şans sizinle birlikte, ne yapacaksanız bunu kendi başınıza yapabilecek durumdasınız.

Rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek

Olumlu açıdan bakıldığında yumurtadan çıkan civciv rüyası hedeflerinizin peşinden gitmeniz konusunda mükemmel bir işarettir. Bu rüyayı gördüyseniz daha yenilikçi, engellerin ortadan kalktığı ve kabuğunuzdan çıktığınız bir sürece girmeye hazır olun. Aklınıza gelen tüm fikir ve projeleri ilk başta önemli ya da önemsiz olmalarına bakmazsızın dikkate alın. Aklınızdaki bir fikir ya da ilham belki yaşamınızda kocaman bir şeye dönüşecek.


Yumurtadan çıkan civciv rüyası sembolik olarak yurt dışı rüyalarına benzer. Her ikisinde de merkezden uzaklaşma, açılma ve konfor alanının dışına çıkma teması vardır. Bu rüya bir işe girişme konusunda derin bir duygu ve motivasyon barındırır. Çünkü yumurtadan çıkan bir civciv aslında sizin için “yeni bir şeyin doğumu” metaforudur. Belki yaşamınızda aniden beliren bir ilham, yeni bir rota, bir fikir ya da fırsat, bu öyle bir şey ki yepyeni bir şeyin doğumu ve şu andan itibaren her şey sizin için çok farklı olacak.

Yumurtadan civciv çıkması rüyasında aşırı derecede güçlü bir titreşim var. Eğer bu rüya 4 maddeyle özetlenecek olsaydı onlar şunlar olurdu. Yenilik, yaratıcılık, daha farklı bir bakış açısı kazanmak, kabuğundan çıkmak. Bu rüyayı gören kişi ilk başta “küçük bir proje” olarak adandıracağı bir projeye başlar, daha sonra bu proje büyür. Dünyanın en büyük şirketleri Amazon, Facebook ve daha niceleri, hepsi aslında bir yumurtadan çıkan civciv kadar küçük başlamışlardı. Hatta bir zamanlar birinin zihninde yalnızca bir düşünce tohumu olarak şekilsiz bir boyutta (zihinsel enerji boyutu) bekletiliyolardı. Belki sizin de bir fikrini şu anda bu şekilde bekletiliyor.


Manevi perspektiften bakılırsa yumurta ve civcivin bulunduğu tüm rüyalar eski devirlerden beri “yaratılış rüyaları” olarak yorumlanmışlardır. Bu rüyalar tıpkı numerolojik olarak “bir” sayısı gibi davranırlar. Tüm sayıların ortaya çıktığı temel kuvvet, her şeyin başladığı nokta, Hazreti Adem ile insanlığın başlaması gibi. Yumurtadan çıkan civcivi rüyamızda gördüğümüzde de yaşamımızda bir şeyin başlamasına hazır olmalıyız.

Yumurtadan civciv çıkma rüyasının manevi olarak bir başlangıca işaret ettiği konusunda hemen hemen tüm rüya yorumcuları hem fikirdir. Fakat, yaşamımızda başlayan şeyin iyi mi kötü mü olduğu konusunda bazı ayrıntılara dikkat etmemiz gerekir. Siyah yumurta ya da siyah bir civciv bazen kara günlerin başlangıcına işaret edebilir. Ya da yumurtanın veya civcivin çirkin olması, yumurtanın çürük civcivin yaralı ya da hasta olmadı durumunda bu rüya hayra yorulmamalıdır. Belki de yaşamımızda “ufak bir sorun” olarak gördüğümüz bir şeyin zamanla büyük bir sorun haline gelmesi potansiyeli vardır. Bu rüyayı gören kişi ufak bir sağlık şikayeti varsa bile ciddiye alıp erken teşhis için doktora görülmelidir.


Rüyada yumurtadan çıkan civciv genellikle yaşamımızda bir “yaratıcılık” evresine değinir fakat yaratılanın sonuç üretip üretmeyeceğiyle ilgilenmez. Bu tür rüyalar genellikle bir fikir ya da projeden büyük sonuçlar üretilebileceğini vadederler fakat yine de rüya sahibi sonucun kendisine bağlı olduğunu anlamalıdır. Rüyadaki yumurtadan çıkan civciv belki de aklınıza gelen ve sizi zengin edecek bir fikirdir. Fakat, bu fikrin gerçeğe dönüşmesi konusunda hiçbir şey yapmazsanız sadece aklınızda fikir olarak kalmaya devam edecek ve size hiçbir menfaat getirmeyecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page