Rüyada yurt dışına taşınmak

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arayış

 • Ziyaret

 • Yenilik

 • Değişim

 • Yolculuk

 • Kurtulmak

 • Çağırılmak

 • Başkalaşım

 • Uzaklaşmak

 • Geride bırakmak

 • Gönüllü fedakarlık

 • Konum değiştirmek

 • Geçmişe set çekmek

 • Farklı yönde hareket

 • Yeni bir karar vermek

 • Yeni için eskiyi feda etmek

 • Farklı bir amaca yönelmek

 • Yeni bir arayış içine girmek

 • Daha derin bir yaşam arayışı

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada yurt dışına taşınmak ne anlama gelir?

Yurt dışına taşındığımız rüyalar zihinsel hareket ve konfor alanının dışına çıkma metaforlarıdır. Rüyalar aleminde yapılan tüm seyahatler yaşamda bir A noktasından B noktasına ilerlemeyi sembolize ederler. Fakat, bu hareket her zaman fiziksel yolculuk anlamına gelmez. Rüyalarda bir durumdan başka bir duruma geçiş bize seyahat olarak görünür.


Yurt dışına taşındığımızı gördüğümüz rüyalar  “bize ait olmayan alanlar” metaforudur. Konfor alanımızın dışına çıktığımız zamanlarda rüyamızda yurt dışına taşındığımızı görebiliriz. Belki bir çözüm arayışı, belki daha iyi bir gelecek arayışı amacıyla bir süreliğina yaşamda alışık olmadığımız farklı bir şeyi denediğimizde genellikle rüyamızda yurt dışına taşındığımızı görürüz. Bu rüyalar genellikle farklı konumlara ya da durumlara yaptığımız sembolik seyahatlere işaret ederler.

Yurt dışına taşındığımız rüyalarda gittiğimiz ve gezdiğimiz ülkenin durumu rüyanın yorumunu etkiler. Bu mekanlarda karşılaştığımız her negatif arketip ya da engel konfor alanımız dışındaki sorunları sembolize eder. Yurt dışında güzel şeyler yaşamamız ise zihinsel uzaklaşma ve rahatlama sembolüdür. Örneğin, bir süreliğine iş stresinden kaçarak kafamızı dinlemeden önce rüyamızda yurt dışında güzel şeyler yaşadığımızı görebiliriz. Bilinçaltımız yurtdışı senaryosunu bizim için bir “durumdan uzaklaşma” metaforu olarak yaratır.


Yurt dışına taşındığımız rüyalar içinde bulunduğumuz durumlardan uzaklaşma metaforlarıdır. Belki de sizin için tanıdık ya da alışılmış olanı geride bırakma işareti ya da bir yenilik arayışı sembolü. Yeni bir eve taşınıyor, iş değiştiriyor ya da ilişkiyi bırakıyor da olabilirsiniz. Hatta yurt dışına taşınma rüyaları zihinsel değişimlere bile dokunuyor olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize “nelerden uzaklaşıyorum?” sorusunu sormalısınız.

Yurt dışına taşınma rüyalarının yorumunda rüyanın senaryosu ve ziyaret sebebi de önemlidir. Rüyanızda yurt dışına taşınma amacınız orada kalıcı olmak mıydı? O halde geçmişe set çekmeye ve bir şeyleri arkanıza almaya zihinsel olarak hazırsınız. Rüyada yurt dışına sadece geçici bir süreliğine gidiyorsanız yalnızca ufak bir değişiklik peşinde olduğunuzu bilmelisiniz. Geçici bir süre belki de her şeyden uzaklaşmaya ihtiyacınız var.


Rüyanızda yurt dışına kalıcı olmak için gidiyorsanız amaca odaklı düşünüyorsunuz ve bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun farkındasınız. Evren geride bıraktıklarınızın yerine size yenilerini mutlaka verecek ve siz bunun farkındasınız. Eğer rüyanızda yurt dışına taşınma rüyanızdan pozitif enerji aldıysanız ve gittiğiniz yerleri çok beğendiyseniz bu rüya sizi hareket etmekten alıkoyan her şeyi bırakmaya davet ediyor. Bir aşamadan diğer aşamaya geçmeye hazırsınız. Duygusal ve zihinsel bagajlarınızı da yanınızda götürüyorsunuz. Eğer rüyada yurt dışına taşınırken yanınızda taşıdığınız bavullar eski ve kullanılmaz haldeyse artık size hizmet etmeyenlerle vedalaşmanız gerekiyor. Çünkü bu bavullar (yükler) size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramazlar.

Yurt dışına taşındığımız rüyalar aynı zamanda zihinsel bir geçiş ve uzaklaşma sürecine işaret edebilirler. Eski bir ilişkiyi ya da davranış biçimlerini geride bırakıyor ya da bambaşka bir “siz” olmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Belki de bir eğitim almaya ve yeni bir meslek kazanmaya karar verdiniz. Bu eğitim size harika bir gelecek vadediyor. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur. Yeni bir yaşamı kucaklamak için bir şeyleri bırakmak zorunda olduğunuzu çok iyi biliyorsunuz.


Yurt dışına taşındığınız rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bşr kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.


Son olarak, yurt dışına taşındığımız rüyalar bazen manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz. Tüm bu sayılanlar yurt dışına taşınma rüyasının size getirdiği anlamların yalnızca bir kaç olasılığı.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

tarot3.png

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.