top of page

Rüyada yurt dışında olduğunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arayış

 • Ziyaret

 • Yenilik

 • Değişim

 • Yolculuk

 • Kurtulmak

 • Çağırılmak

 • Başkalaşım

 • Uzaklaşmak

 • Geride bırakmak

 • Gönüllü fedakarlık

 • Konum değiştirmek

 • Geçmişe set çekmek

 • Farklı yönde hareket

 • Yeni bir karar vermek

 • Yeni için eskiyi feda etmek

 • Farklı bir amaca yönelmek

 • Yeni bir arayış içine girmek

 • Daha derin bir yaşam arayışı

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada yurt dışında olmak ne anlama gelir?

Yurt dışında olduğumuz rüyalar geçici süreliğine de olsa içinde bulunduğumuz durumlardan uzaklaşma metaforlarıdır. Belki de sizin için tanıdık ya da alışılmış olanı geride bırakma işareti ya da bir yenilik arayışı sembolü. Yeni bir eve taşınıyor, iş değiştiriyor ya da ilişkiyi bırakıyor da olabilirsiniz. Hatta yurt dışı ziyareti rüyaları zihinsel değişimlere bile dokunuyor olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize “nelerden uzaklaşıyorum?” sorusunu sormalısınız.


Yurt dışında olduğumuzu gördüğümüz rüyalar manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz. Tüm bu sayılanlar yurt dışında bulunduğunuz rüyaların size getirdiği anlamların yalnızca bir kaç olasılığı.


Yurt dışında olduğumuz rüyalar zihinsel hareket ve konfor alanının dışına çıkma metaforlarıdır. Rüyalar aleminde yapılan tüm seyahatler yaşamda bir A noktasından B noktasına ilerlemeyi sembolize ederler. Fakat, bu hareket her zaman fiziksel yolculuk anlamına gelmez. Rüyalarda bir durumdan başka bir duruma geçiş bize seyahat olarak görünür.

Rüyada yurt dışında olduğunu görmenin anlamı

Rüyadaki  yurt dışı bilinçaltımızın tasarladığı “bize ait olmayan alanlar” metaforudur. Geçici süreliğine konfor alanımızın dışına çıktığımız zamanlarda rüyamızda kendimizi yurt dışında görebiliriz. Belki bir çözüm arayışı, belki daha iyi bir gelecek arayışı amacıyla bir süreliğina yaşamda alışık olmadığımız farklı bir şeyi denediğimizde genellikle rüyamızda yurt dışında olduğumuzu görürüz. Bu rüyalar genellikle farklı konumlara ya da durumlara yaptığımız sembolik seyahatlere işaret ederler.


Yurt dışında olduğumuz rüyalarda gittiğimiz ve gezdiğimiz mekanların durumu rüyanın yorumunu etkiler. Bu mekanlarda karşılaştığımız her negatif arketip ya da engel konfor alanımız dışındaki sorunları sembolize eder. Yurt dışında güzel şeyler yaşamamız ise zihinsel uzaklaşma ve rahatlama sembolüdür. Örneğin, bir süreliğine iş stresinden kaçarak kafamızı dinlemeden önce rüyamızda yurt dışında güzel şeyler yaşadığımızı görebiliriz. Bilinçaltımız yurt dışına seyahat ettiğimiz rüya senaryosunu bizim için bir “durumdan uzaklaşma” metaforu olarak yaratır.

Yurt dışı ziyaretleri rüyalarının yorumunda rüyanın senaryosu ve ziyaret sebebi de önemlidir. Rüyanızda yurt dışına bir ülkeye temelli mi gidiyordunuz? O halde geçmişe set çekmeye ve bir şeyleri arkanıza almaya zihinsel olarak hazırsınız. Rüyada yurt dışı sadece geçici bir süreliğine gidiyorsanız yalnızca ufak bir değişiklik peşinde olduğunuzu bilmelisiniz. Geçici bir süre belki de her şeyden uzaklaşmaya ihtiyacınız var.


Rüyanızda yurt dışına temelli gidiyorsanız amacınıza odaklanmışsınız ve bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun farkındasınız. Evren geride bıraktıklarınızın yerine size yenilerini mutlaka verecek ve siz bunun farkındasınız. Eğer rüyanızda gittiğiniz yurt dışından pozitif enerji aldıysanız ve gittiğiniz yerleri çok beğendiyseniz bu rüya sizi hareket etmekten alıkoyan her şeyi bırakmaya davet ediyor. Bir aşamadan diğer aşamaya geçmeye hazırsınız. Duygusal ve zihinsel bagajlarınızı da yanınızda götürüyorsunuz. Eğer rüyada yurt dışına giderken yanınızda taşıdığınız bavullar eski ve kullanılmaz haldeyse artık size hizmet etmeyenlerle vedalaşmanız gerekiyor. Çünkü bu bavullar (yükler) size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramazlar.

Yurt dışını ziyaret ettiğimiz rüyalar aynı zamanda zihinsel bir geçiş ve uzaklaşma sürecine işaret edebilirler. Eski bir ilişkiyi ya da davranış biçimlerini geride bırakıyor ya da bambaşka bir “siz” olmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Belki de bir eğitim almaya ve yeni bir meslek kazanmaya karar verdiniz. Bu eğitim size harika bir gelecek vadediyor. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur. Yeni bir yaşamı kucaklamak için bir şeyleri bırakmak zorunda olduğunuzu çok iyi biliyorsunuz.


Yurt dışını ziyaret ettiğimiz rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bir kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page