Rüyada yürüyen merdiven görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Seviye

 • Değişim

 • Yavaşlık

 • Gidişat

 • Ziyaret

 • İlerleme

 • Gerileme

 • Dikey hareket

 • Ilımlı değişim

 • Yükselme

 • Alçalma

Rüyada yürüyen merdiven görmek ne anlama gelir?

Rüyada yürüyen merdiven yavaş ve ılımlı cereyan eden değişimlerin, yükselme ya da alçalmanın simgesidir. Bir başka deyişle yürüyen merdivenli rüyalar uzun vadeli ya da kısa süreli olacak şekilde derecenin yükselmesi ya da alçalmasıyla alakalı olabilirler. Ya da bu rüyaların bir diğer olasılık yürüyen merdiven kendimizden yüksek ya da alçak seviyede gördüğümüz insanlara yaptığımız ziyaretleri simgeler.

Bazen rüyada yürüyen merdiven çok fazla önemi olmayan fakat gün içinde yaşayacağımız ufak tefek ayrıntılı detaylara değinebilir. Örneğin rüyada yürüyen merdivenle üst kata çıktığını gören uyandığı gün üst kat komşusuna ya da aşağı indiğini gören alt kat komşusuna bir ziyarette bulunabilir. Kısacası yürüyen merdiven bize ertesi gün gün içinde bir süreliğine yukarı ya da aşağı yönde hareket edeceğimiz mesajını getirir ve fazla ayrıntılı bir şekilde üzerinde durulmaması gereken rüyalardandır.

Rüyada yürüyen merdivene binmek

Rüyada yürüyen merdivene binmek değişime delalettir. Fakat bu rüyada yürüyen merdiven görmekten çok rüyanın nasıl görüldüğü önemlidir. Bu rüyanın yorumunu yapan merdivenin ucunun kendisini nereye götürdüğüne ya da orada onu kimin beklediğine odaklanmalıdır. Ayrıca yürüyen merdivenin rüya sahibini ne kadar yukarı ya da ne kadar aşağı seviyeye indirdiği aslında gün içinde yaşayacağı durumun kendisini ne adar yüceltip alçaltacağıyla doğru orantılıdır. Yürüye merdivenle zirveye çıkan bazen kendisinden üst rütbede bir kişiye bir ziyaret yapar ya da bir ricada bulunur, aşağı inen ise kendinden aşağıda bulunanlara, patron ise işçilerine, bir babaysa evlatlarına gideceği anlamı taşıyabilir.

Rüyada yürüyen merdivenle yukarı çıkmak:

En klasik anlamıyla yürüyen merdivenle yukarı çıkmak bazen seviyenin yükselmesi bazen geçici bir süreliğine kendimizden üst seviyede bulunan kişilere yaptığımız ziyaretlerdir. Fakat yürüyen merdiven rüyaları bazen gün içinde yaşanacak ufak tefek olaylara, örneğin üst kat komşumuza yapacağımız bir ziyarete değinecek kadar önemsiz olabilirler. Kısacası yürüyen merdivenle yukarı çıkan gün içinde bir süreliğine de olsa kendisinden yukarıda ya da üst seviyede olan birine gider.

Rüyada yürüyen merdivenle aşağı inmek:

Yürüyen merdivenle aşağı inmek seviyenin azalması, bazen ufak dereceli maddi kayıp ya da kendimizden aşağı seviyede bulunan kişilere yapacağımız ziyaretlere delalettir. Fakat yürüyen merdiven rüyaları bazen gün içinde yaşanan ufak tefek olaylara örneğin alt kat komşuya olan bir ziyarete değinebilirler ve fazla ciddiye alınmamalıdırlar. Kısacası yürüyen merdivenle aşağı inen bir süreliğine de olsa kendisinden aşağı seviyede olanlara, bazen patronsa işçilerine ya da bir apartmanda oturuyor ise alt kat komşusuna ziyarete gidebilir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

Rüyada yürüyen merdivenin durması günlük hayatta yaşayacağımız bazı ufak tefek aksiliklere işarettir. Bu rüya yürüyen merdivende kimlerin olduğu ve bu duraksamadan kimlerin etkilendiği de dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Tek başına bindiği yürüyen merdivenin durması sadece rüya sahibini etkileyecek bir duraksamadır fakat merdivende kendisinden başkaları var ise bu duraksama bu kişileri de etkileyebilecek kadar güçlüdür.

Rüyada yürüyen merdiven kazası hayatın gidişatının bir engele takılmasına ve bir süreliğine kişinin arzu ettiği bazı değişimleri yaşayamamasına delalettir. Fakat bu rüya kazanın ne kadar feci olduğu ve yaralıların ne derecede yaralandığına bağlı olarak yapılmalıdır. Rüyada bir yürüyen merdivende bulunanlar aslında aynı gruba mensup kişilerdir. Bir yürüyen merdivende ölenler aslında bu gruptan ayrılanlar, yaralananlar ise zarar görenleri temsil eder. Örneğin rüyasında şirket arkadaşlarıyla yürüyen merdivene binip bu merdivenin kaza yaptığını ve 2 arkadaşının öldüğünü duyan kişinin ertesi gün ya da tez zaman içinde şirket içindeki bir kaos sonrası bu 2 kişinin işten çıkarıldığını duyması olasılığı vardır.

En çok görülen rüyalar

otobüs

yolculuk

eski sevgili

mezarlık

hamile

yurtdışı

öldürmek

örümcek

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.