top of page

Rüyada zebra görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Uyum

 • Denge

 • İkilem

 • İyi-kötü

 • Yin-yang

 • Zıt güçler

 • Zıtların uyumu

 • Gece-gündüz

 • 2 seçenekten biri

 • Bireysel farklılıklar

 • Uçlar arası yolculuk

Rüyada zebra görmek ne anlama gelir?

Rüyada siyah beyaz şeritleriyle karşımıza çıkan zebra “zıt güçlerin bir araya gelmesi” metaforudur. Tıpkı zebrada sadece birbirine zıt iki renk bulunması gibi: ya siyah ya da beyaz. Bu yüzden zebra rüyaları bize yaşamda yalnızca 2 seçenek arasında kaldığımızda görünürler: ya iyi ya kötü, ya sağ ya sol, yin ya da yan.

 

Bazen zebra rüyaları bize zıtların da aslında uyum içerisinde çalışabileceğini hatırlatır. Tıpkı zebradaki siyah-beyaz renklerin aslında birbirine zıt olduğu halde yine de beraber harika desenler çıkarabildikleri gibi. Zebra bize bu zıt güçleri birbiriyle çatıştırmak yerine kaynaştırmak gerektiğini ve bundan harikalar yaratabileceğimizi hatırlatır. Düşünün bakalım, yaşamınızda çatıştırmak yerine kaynaştırabileceğiniz hangi zıt güçler var?

 

Zebra bize aynı zamanda “ya hep ya hiç” zihniyetinin ortasında bir yerlerde durmamızı önerir. Belki de siyah-beyaz dışında bunların birleşimi olan başka bir seçenek daha var ve siz bunu göremiyorsunuz. Ya da siyah-beyaz arasında bir orta ayarı bulmanız da mümkün olabilir. Örneğin, sıcakla soğuk arasında bir ılık ayar vardır. Tıpkı buna benzer şekilde siz de aşırı uçların tam ortasında bir yerde kendi ayarınızı bulup kendi kokteylinizi yaratabilirsiniz.

 

Afrika safarilerinin bir hayvanı olan zebra nadiren de olsa sizi uzak diyarlara götürmeye zorlayan bazı durumların hatta yolculukların temsilcisi olabilir. Fakat zebra rüyaları her zaman fiziksel manada yolculuğa işaret etmezler. Belki de bir süreliğine işlerden uzaklaşıp inzivaya çekilmeniz ya da maddi yaşamdan uzak kalıp maneviyata yönelmeniz de mümkün. Kim bilir belki de zebra sizin için uzaklardan bir iş fırsatına işaret eder.

 

Zebra rüyasının anlamı birçok uyum, denge ve birliğin sembolü olarak görülmüştür. Rüyanızda bir zebra görüyorsanız bir nedenden dolayı takım çalışması yapmanız ve zıt güçleri birleştirmeniz gerekebilir. Belki de bireysel farklılıkları çatıştırmak yerine onları kaynaştırmayı deneyeceksiniz. Örneğin, farklı yeteneklerde insanların bir araya gelerek bu yetenekleri birleştirerek harika bir takım çalışması yapması gibi.

Rüyada zebralar görmek

Rüyadaki zebra aynı zamanda zıtların birbirini çekmesini temsil edebilir. Tıpkı Zodyak çemberinde her burcun kendisine tam zıt ve karşısında duran burçla en iyi uyumu sağlaması gibi. Belki de çok zıt karakterde bir partnerle ilişki içindesiniz ve rüyanızda zebra gördünüz. Belki de bu rüya size hala mükemmel bir uyum içinde olduğunuzu anlatmaya çalışmaktadır.

 

Zebra rüyaları aynı zamanda siyah ve beyaz renklerinin bir arada temsil ettiği iyi-kötü ya da gece-gündüz gibi birbirine zıt objeleri birleştiren rüyalardır. Belki de yaşam yolculuğunda öyle bir seçenekle karşılaşacaksınız ki sizin için iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de var. Peki rüyanızdaki zebrayı çok iyi hatırlıyor musunuz? Siyah mı yoksa beyaz mı daha ağırlıklıydı?  Siyah ağırlıklı olan bir zebra belki de bu işin kötü yanlarının daha fazla olduğunu söylemeye çalışıyor olabilir.

 

Tüm bunların yanı sıra rüyada zebra görmek iki seçenek arasındaki kararsızlığı yansıtabilir. Fakat yine burada zebranın durumuna, sağlığına rüyada ne yaptığına ve rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Rüyadaki zebranın desenleri harika mı görünüyordu? O halde her iki seçenek de sizin için uygundur. Yoksa rüyanızdaki zebra siyah-beyaz fakat garip desenli ya da desenleri düzgün çizilmemiş bir şekilde miydi? O halde karar 2 seçenek arasında bir karar verebilmeniz için hala zamana ihtiyacınız var şartlar tam olgunlaşmamış. Peki zebra 2 renk değil 3 renkli miydi? O zaman bilin ki ilişkinize ya da özel hayatınıza müdahale etme hakkı olmamasına rağmen müdahale eden biri ya da birileri var.

 

Bir zebra belki de hayatınızı ya da hayatınızın gidişatını temsil ediyor olabilir. Zebra hayatınızla aynı çizgilere sahiptir. Dolayısıyla zebranın çizgilerinin durumu şu anda yaşadığının durumla benzerlik gösterir. Çizgiler muazzam desenlerle mi çizilmiş? O halde her şey yolunda. Çizgiler iç içe geçmiş ve nerede başlayıp nerede bittikleri belirsiz mi? Belki de yaşamınızı organize etmeye ihtiyacınız var.

 

Son olarak bir zebra belki de bize benzersiz yeteneklerle donatılmış bir yetenek küpü olduğumuz mesajını getirir. Hiçbir hayvanda bulunmayan siyah-beyaz yetenekleri üzerinde bulunduran zebralar sizin için bir çift yeteneklilik sembolüdür (hem şarkı söyleyebilmek hem dans edebilmek gibi). Bu iki yetenek o kadar özel yeteneklerdir ki bir arada kullanıldıklarında dünyaya çok güzel bir eser sunmanızda yardımcı olacaktır. İnsanlığı ve dünyayı bu yeteneklerinizden mahrum bırakmamalı ve bir an önce yeteneklerinizi kullanarak bir şeyler yapmalısınız.

Rüyada zebralar görmek:

Birçok zebrayı bir arada gördüğümüz rüyalar genellikle toplumsal uyum, grup çalışmaları ya da bireysel farklılıkların birleşerek müthiş çalışmalar ortaya koymakla ilgili olabilir. Siyah-beyaz desenleri zıtların uyumuna ve birbiriyle çatışmayan bireysel farklılıklara işaret eder. Zebraları toplu halde görüyorsanız bu bireysel farklılıklar birleşerek güzel eserler oluşturacaklar. Fakat, bu yorum zebralar yalnızca ahenk içinde dolanıyorlarsa yapılır. Birbiriyle çatışan, savaşan ya da birbirine saldıran zebralar gördüğünüzde değil.

Bir çok zebrayı bir arada görmek bazen size “büyük resmi gör” mesajıdır ve ayrıntılara çok fazla takılmamayı önerir. Zebraların siyah rengi ya da beyaz rengi tek başına bir şey ifade etmez. Ama tüm zebralar bir araya geldiklerinde siyah-beyaz renkleriyle harika uyum oluştururlar. Sizde bu zebralar gibi küçük ayrıntılara fazla dalmak yerine resmin bütününü yakalamaya çalışın.

Rüyanızı yazın:

bottom of page