top of page

Rüyada zengin olduğunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Arzu

 • İstek

 • Fırsat

 • Enerji

 • İlham

 • Başarı

 • Finans

 • Kaynak

 • Maddiyat

 • Potansiyel

 • Materyalizm

 • Maddi başarı

 • Doyuma ulaşmak

 • Parasal meseleler

 • Para kazanma dürtüsü

 • Güçlü olduğunu hissetmek

Rüyada zengin olduğunu görmek ne anlama gelir?

Zengin olduğumuz rüyalar paranın sembolik enerjisini bilinçaltımız aracılığıyla bize yansıtan rüyalardır. Rüyada zengin bir hayatın içinde yaşıyor olmak genellikle parayla ilişkimiz hakkında bilgi vericidir. Bu tip rüyaların senaryosuna ve tam anlamıyla zenginliği ne şekilde yaşadığımıza bakmalıyız. Duvarları altın kaplama bir evin sizin olduğunuzu mu gördünüz? Belki de günlük yaşamınızda sizi zengin etme potansiyeli yüksek bir çok fırsatla çevrelenmişsiniz fakat bunu göremiyorsunuz.

Rüyada zengin olmak

Adından da anlaşıldığı gibi zenginlik rüyaları daima para pul işleri hakkında bilgi getirirler. Fakat, rüyalar aleminde ve semboller dilinde altın ya da para genellikle bize tüm bunlarla eş değerdeki yeteneklere sahip olduğumuza da dokunur. Örneğin, rüyasında her yanında para gören kişi belki de kendisini zengin edecek fırsatlar cenneti bir ülkede ya da şehirde yaşamakta. Veya kim bilir öyle yeteneklerle donanmış ki bu yetenekleri kullanırsa zenginlik kaçınılmaz. Bu rüyada size getirilen mesaj aslında zengin olmasanız da zenginliğin size uzak olmadığı olabilir.

Zengin olduğumuzu gördüğümüz rüyalar aynı zamanda fikir ya da projelerimizle ilgili harekete geçmeye çağırıyor olabilir. Belki de bu projelerle ilgili gerekli adımları atarsanız yaşam kalitenizi yükselteceksiniz. Bu tip rüyalar ayrıca fırsatlarla çevrili olmaya ve ihtiyaç fazlası kaynağa sahip olmayla alakalı rüyalardır. Rüyanızda her yerde para görüyorsanız gerçek hayatta da çevrenize baktığınızda her yerde çok fazla kaynakla çevrelendiğinizi göreceksiniz.

Rüyada zenginlik bilinçaltımız tarafından oluşturulan sembolik bir “maddi kaynak” metaforudur ve rüya sahibinin kendisine maddi kaynak oluşturabilmesi için ihtiyaç duyduğu güç, enerji ya da potansiyelin artık var olduğunun altını çizer. Bir başka deyişle, rüyadaki zenginlik aslında sahip olmak istediğimiz şeyleri bize verecek imkanların, koşulların ya da gücün elimizin altında olduğunu hatırlatır.

Rüyada zenginlik bazıları için “zenginliğe dönüştürülebilecek yaratıcılık”  temasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi yaratıcılığını kullanarak insanlığın faydasına olacak bir şeyi inşa etme gücüne sahip olduğunun artık farkına varmalıdır. Bu rüya bazıları için “çılgın ve çok tutulacak bir proje” ile ilgili olabilir. Ya da bu rüya bize alıcısı çok fazla olan bir ürün ya da malın varlığından fakat henüz bu ürünün yapım aşamasına geçilmediğinden bahsediyor da olabilir. Rüya sahibi kendisi için bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışırsa cevabı bulacaktır.

Rüyasında sürekli kendini zengin gören bir kişi için iki ihtimal bulunur: Birincisi bu kişi eğer paraya aşırı derecede ihtiyaç duyuyor ve sürekli parayı düşünüyorsa rüyasını tabir etmemelidir çünkü bu bilinçaltının bir nevi olumlu aldatmacasıdır ve kendisini bu düşünceden kurtarmak ve rahatlatmak amaçlı ufak bir “doyuma ulaştırma” çabası içine girmiştir. Eğer kişi için bu durum söz konusu değilse ve rüyasında sürekli para görüyor ise iç dünyasında henüz keşfedilmemiş ve keşfedildiği taktirde kendisine maddi menfaat getirecek büyük bir potansiyel bulunmaktadır. Rüyasında sürekli para gören kişi yeteneklerine, mesleğine ya da yaratıcılığına odaklanırsa içindeki bu cevheri bulur ve zengin olur. Çünkü rüyada para görmek aslında görülen para değerinde bir güce ya da yeteneğe sahip olmaya delalet eder.

Tüm bunların yanı sıra zenginlik rüyaları genellikle sahip olduğumuz potansiyeli ve içsel güçlerimizi bize göstermek için numerolojiyi kullanır. Bir başka deyişle, farkında olmasak da rüyada gördüğümüz zenginliğin miktarına eş değerde bir yetenek ya da içsel güce sahip olabiliriz ve bu yetenekleri kullanarak meslek haline getirdiğimizde para kazanırız. Tabiki, para yine de sembollerin mecazi dilini kullandığından sahip olduğumuz yeteneklerin değer ölçütleri hakkında tam isabet bilgi sunmasa da rüyalar bazen abartı dilini kullanmayı severler. Örneğin, bir çanta dolusu para bazen “çok kıymetli bir yetenek” ile eşdeğer olabilir.

Tüm bunların yanı sıra zenginlik gördüğümüz rüyalar aslında yaşam yolculuğumuzda aldığımız ödül ve cezalar hakkında da bilgi sunarlar. Rüyada ummadığımız halde evimizde, çantamızda ya da bir yerde para bulmamız daima kaderin bize sunduğu bir sürpriz, ödül ya da fırsatı temsil ederken para kaybettiğimiz rüyalar bize geçmişte yaptığımız hata ya da yanlışların sonucu olarak cezalandırılacağımızı hatırlatıyor da olabilirler. Para daima fiziksel alemde bir “başarı ölçütü” objesidir ve parasızlık ise bunun tam tersine “başarısızlık” algısıdır. Dolayısıyla rüyasında parayı gören umduğunu bulurken cüzdanını boş gören eli boş döner ya da bir teklifi reddedilir. 

Rüyanızı yazın:

bottom of page