top of page

Rüyada ziyafet görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Şans

 • Rızk

 • İyilik

 • Fayda

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Çeşitlilik

 • Seçenekler

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada ziyafet görmek ne anlama gelir?

Rüyada ziyafet zenginliği, refahı, zevki ve bolluğu sembolize eder. Aynı zamanda hayalleriniz ve arzularınız rüyanızda ziyafet olarak görünebilirler. Örneğin, en büyük arzunuz nedir? Bir sınavı kazanmak? Bu arzu rüyanıza bir ziyafet sofrası olarak girebilir. Bu ziyafet sofrasındaki yiyecekleri yerseniz hayalinize kavuşur ve sınavı kazanırsınız. Belki çok ilginç ama bu rüyalar aşk hayatındaki arzulara da işaret edebilir. Bir erkek için ziyafet görmek çok fazla güzel kadının bulunduğu bir ortama katılmak anlamına da gelebilir.

Ziyafet rüyaları genellikle yaşamın bize sunduğu seçenekler, ödüller ve menfaatlerle ilgilidir. Bir ziyafet masanın üstünde çeşit çeşit ve birbirinden güzel yemekleri rüyasında gören kişiye bazı fırsat kapıları açılır ve bu fırsat kapısından menfaat elde etme şansı verilir. Bu ziyafete katılmak rüya sahibinin yaşamına girecek tüm güzellikler ve iyiliklerle ilgilidir.

Ziyafet rüyaları aynı zamanda arzulara kavuşmak ve ihtiyaçların karşılanmasıyla ilgilidir. Ziyafete katılıp yemek yiyerek bundan keyif aldığımız rüyalar ise psikolojik rahatlama ve kendini iyi hissetme rüyalarıdır. Ziyafet rüyaları her zaman iyidir ve bize güzel şeylerin yaşamımıza gireceğini ve tatmin olmayı müjdelerler. Eğer rüyadaki ziyafet rengarenk ve sofra süslü ise bu anlam daha çok vurgulanır.

Ziyafet gördüğümüz rüyaların yorumu aynı zamanda görülen yiyeceklerin türüne bağlıdır. Rüyadaki yiyecekler metaforik olarak ihtiyacımız olan besinler (sebzeler, meyveler ya da doğal açlık gidericiler) ve ihtiyacımızdan fazlası (mezeler, kremalar, pastalar ya da zevk için tükettiğimiz abur cuburlar) olarak ikiye ayrılır. Rüyada bir sofrada sadece doyurucu yiyecekler görüyorsanız bilmelisiniz ki temel ihtiyaçlarınız karşılanacak. Fakat mezeler, abur cuburlar ya da zevk için yenilen yiyeceklerin masada fazla olması bazen fazla harcamak, israf, alışverişkolik olmak gibi uyarıcı mesajlar içerebilir.

Rüyada ziyafet çekmel

Rüyada ziyafet görmek ayrıca paylaşma ya da güzel şeylerden pay alma anlamları da içerebilir. Rüyada  bir pastadan yalnızca bir dilim almak bir projeden rüya sahibinin payına düşen karı elde etmektir. Yine buna benzer şekilde rüyada ziyafete bir grup insanla katılmak bir mutluluğu paylaşmak ya da ortak oluşturulan bir projeden kendi payına düşeni nasiplenmektir. Ziyafete katıldığımız rüyalar daima iyi huylu rüyalardır ve bize mutlaka bir hediye getirirler.

Rüyadaki ziyafet bazen yaşamın bize sunduğu kaynaklar, seçenekler ya da tüm güzelliklerdir. Bir ziyafet sofrasında birbirinden güzel yemekler olduğunu gören bilmelidir ki ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklar elinin altındadır. Tek yapılması gereken bu kaynakları kullanıp güzel projeler oluşturmak olmalı. Yaşamın renkleri, zevkleri ve tüm güzellikleri genellikle rüyamızda bize ziyafet kılığında görünürler.

Ziyafet bazen bireysel farklılıklar ve çeşitlilikle ilgili rüyalardır. Çok renklilik, farklı fikirlerin bir arada olması ya da renkli ve zevkli bir iş ortamı rüyamızda ziyafet olarak bize görünebilir. Rüyadaki yemeklerin renkli olması tüm bu farklılıkları çatıştırarak değil birbiriyle kaynaştırarak ilerlediğimizde çok büyük menfaat elde edebileceğimizi bize gösterir. Birbirine zıt yetenekli kişilerin aynı işi yapması mümkün olmayabilir fakat bu kişiler bir takımda beraber çalışırlarsa harikalar yaratabilirler. Rüyamızdaki ziyafet de bize sinerjinin önemini öğreten rüyalardandır. Zıtları çatıştırmak değil kaynaştırmak ve bunlarla harika kokteyller oluşturmanın önemli olduğunu vurgular.

Tüm bunlara ilave olarak rüyadaki ziyafet yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Güzel yemek rüyaları daima zararsız ve iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler. Büyüdüğümüz, geliştiğimiz ve kendimize güzel şeyler kattığımız zamanlarda rüyamızda ziyafet görebiliriz. Büyümek ve gelişmek rüyalar aleminde fiziksel mana içermez. Örneğin, güzel bir yetenekle kendimizi donatırsak ruhsal boyutta büyümüş ve gelişmiş oluruz. Ziyafet gördüğümüz rüyalar da kendimize kattığımız faydalı her şeye değiniyor olabilir.

Sembolik olarak açlık ve tokluk rüyaları birbirine zıt rüyalardır. Rüyada açlık hissetmek daima ihtiyaçların karşılanamaması, eksik kalanlar, ödenmemiş faturalar ya da harcadığından az kazanmaya vurgu yapar. Ziyafet gördüğümüz rüyalar ise bunun tam tersine ihtiyaçtan fazlasına sahip olmak ve doyum rüyalarıdır. Rüyasında ziyafet gören kişi arzularına kavuşur ve ihtiyaçlarını karşılar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page