top of page

Rüyada zombi görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ayrılık

 • Zorluk

 • Tehlike

 • Korkular

 • Kopukluk

 • Dönüşüm

 • Kötü enerji

 • Gerçek dışı

 • Düşmanlar

 • Temassızlık

 • Negatif enerji

 • Zorlu bir rakip

 • Algı yanılması

 • Çıkmaz sokak

 • Fiziksel kopukluk

 • Kaybetme korkusu

 • Kapanmış sayfalar

 • Enerjinin tükenmesi

 • Bir türlü kapanmayan bir mesele

Rüyada zombi görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki zombi ölmüş, tükenmiş ya da bitmiş olmalarına rağmen yaşamımızda hala bize zarar vermek için var olan alanları temsil eden bir metafordur. Aslında gerçek yaşamımızda sonuna gelmiş olmamıza rağmen hala etkisini negatif anlamda hissettiğimiz ve kaçmaya çalıştığımız tüm durumlar rüyada bize zombi kılığında görünürler.

 

Zombi rüyaları genellikle geçmişten gelen negatif enerji rüyalarıdır. Bu rüyalar bir türlü kapanmayan ve çözüp rafa kaldıracağımız yere sürekli kaçtığımız meselelere işaret edebilirler. Aynı zamanda geçmişte kapanmamış sayfalar, bilinçaltımızdaki eksik bırakılmış işler ve bu işlerin tekrar tekrar bizi rahatsız etmesine de işaret edebilirler. Kısacası, zombi kaçtığımız ve bir türlü yüzleşmek istemediğimiz geçmişte kapanmadan bırakılmış bir meseledir. Rüyasında zombiyi sürekli gören kişi eğer bu meseleyi hallederse bu rüyayı bir daha görmek fakat bu meseleler yokmuş gibi ele alınmadan bırakılırlarsa kişinin bilinçaltında “kapanmamış mesele” olarak saklanmaya devam ederler.

 

Rüyada zombi aynı zamanda temassızlık ve bağlantı kuramamaya delalet eder. Tıpkı zombinin farklı boyuta ait bir yaratık olması gibi bu rüya bazen aşırı derecede bireysel farklılıklara ve bu farklılıklardan dolayı birbirini anlayamayan iki insana ve aralarındaki iletişim sorunlarına dikkat çekebilir. Rüyasında kendini ya da eşini zombi olarak gören kişi için “farklı dünyaların insanları” mesajı bulunur. Yine buna benzer şekilde arkadaşlar ya da iş hayatındaki bireysel farklılıklarla ilgili durumlar da bize zombi rüyalarıyla ifade edilebilir. Rüyasında zombilerle yemek yediğini ya da farklı aktivitelerde bulunduğunu gören kişi aslında kendine benzemeyen ya da çok farklı bir arkadaş grubuyla yakın zamanda vakit geçirebilir.

Rüyada zombiler görmek

Zombi rüyaları tükenmiş ve faydasız enerji sembolizmidir. Rüyasında zombilerle arkadaşlık eden aslında kendisine faydası olmayan hatta zararlı olan kişilerle takılmaktadır. Rüyadaki zombiler “ölmüş” ya da “dünyevi olanla bağlantısı kopuk” algısı yaratan objedir ve rüya sahibi için faydasız enerjiyi sembolize eder. Rüyasında zombiler tarafından kuşatılan kişi vaktini çok fazla faydasız işle geçirmekte olduğunu anlamalıdır. Rüyasında zombilerle arası iyi olan, arkadaşlık eden ve onlardan kaçmayan tüm bu faydasız işlerle kendi rızasıyla uğraşmaktadır. Bu rüya genellikle vaktimizi eğitim, öğrenim ya da kendimizi geliştirdiğimiz işlere harcamak yerine enerjimizi bize hiçbir menfaat sunmayacak alanlara aktardığımıza dair uyarıdır.

Rüyada zombi tarafından kovalanmak:

Rüyada zombi tarafından takip edilmek ya da kovalanmak geçmişimizden gelen baz tamamlanmamış işlerin bugünümüze negatif enerji olarak yansımasıyla ilgili bir rüyadır. Zombinin sembolik olarak tanımı “ölmüş ve artık fiziksel dünyaya ait olmayan yaratık” olarak yapılabilir. Dolayısıyla rüyamızda bizi takip eden zombi aslında bilinçaltındaki ölmüş (bitmiş, tükenmiş, sona ermiş) olmasına rağmen hala peşimizi bırakmayan durum ya da olay algısıdır. Eğer bir kişi rüyasında sürekli zombiler tarafından takip edildiğini görüyor ise mutlaka geçmişe dayanan bir sorunu eline alarak halletmeli ve bir daha önüne çıkmasına izin vermemelidir. Aksi taktirde bu rüyaların sonu asla gelmeyecektir.

Rüyada zombilerin saldırısına uğramak:

Rüyada zombi saldırına uğramak da yine zombi tarafından takip edilme rüyasına benzer bir anlam içerir ve geçmişten gelen negatif enerjinin kişinin bugününü etkilemesinin altını çizer. Fakat zombi saldırısı biraz daha vurgulu bir şekilde bu olayın gelip artık bizi aşırı derecede rahatsız etmesi, hatta varlığımızı ya da istikrarımızı bozacak boyutta rahatsızlık vermesine işaret eder. Rüyasında zombiler tarafından saldırıya uğrayan ve öldürülmeye çalışanın kişinin karşısına geçmişten gele bu enerji o kadar güçlü bir şekilde çıkar ki çok büyük bir kayıp vermesine bile sebep olabilir. Bu rüyanın sahibi geçmişten kaynaklı bu meseleyi ertelemek yerine eline alıp çözmelidir.

Rüyada zombilerle çevrili olmak negatif enerjilerin kişinin hareket etmesini zorlaştıracak boyutta etkisinin hissedilmesi anlamına gelir. Zombilerin kendisini ablukaya aldığını ya da kaçmasını engelleyecek şekilde çevrelediğini gören kişi için bir sorunla ilgili tüm çıkış yolları tükenir. Rüyadaki zombiler aynı zamanda faydasız ve gereksiz boş enerjilerin temsilcisidir. Bu yüzden bazen zombilerle çevrili olmak rüyası faydasız hatta zararlı arkadaşların kötü etkilere veya rüya sahibinin hayatını boş ve faydasız işlerle çok fazla geçirmesine işaret edebilir. Kısacası, bu rüyayı görenin hayatında çok fazla gereksiz ve ortadan kaldırılması gereken iş ya da alan bulunur ve rüya sahibinin tüm vakti ve enerjisi bu boş işlerle ya da negatif düşüncelerle işgal edilmiştir.

Rüyada zombi olduğunu görmek ya da zombiye dönüşmek maneviyatın azalması ya da fiziksel alemde kopuk olmaya işarettir. Tıpkı zombilerin fiziksel alemin yaratıkları olmamaları gibi rüya sahibi de ya gerçeklerden ya da fiziksel alemden kopuk bir hayat sürmektedir. Bu rüya bazen internet bağımlılığı, aşırı hayalperestlik ve gerçeklerden uzak kalmak ya da yakınlarıyla tüm bağı koparacak kadar kendi dünyasına dalmak gibi durumların yaşanmasına da işaret edebilir. Kısacası, rüyasında zombi olduğunu gören için “geri dön” mesajı vardır ve kişi fiziksel alemle kopardığı bağı tekrar sağlamlaştırmak adına bir şeyler yapmalıdır. Bazen rüyada kendini zombi olarak görmek birilerinin gözünde “aşırı değişmiş olmak” ya da “gözden düşmek” algısıdır. Bu rüyanın sahibi kimin gözüne zombi gibi göründüğünü anlamaya çalışmalıdır. Rüyasında bir tanıdığının zombiye dönüştüğünü gören ise bu duyguları  o tanıdığı ya da o kişiyle aynı ismi taşıyan biri için hisseder.

Rüyada zombiden saklanmak en genel anlamı itibariyle bizi rahatsız eden bazı durumlardan uzaklaşmaya çalışma çabasıdır. Bu rüya bazen korkularla yüzleşmeyi reddetmek ya da geçmişten kaynaklı bir sorunu halletmek yerine o sorunu görmezden gelmeye işaret eder. Bu rüyayı sürekli gören kişi için artık bazı sorunları ele alarak çözmenin vakti gelmiştir. Bu sorunları görmezden gelmek kişiye hiçbir fayda sağlamamaktadır. Rüyadaki zombi algısı herkes için farklı olabilir. Bazen zombi “istenmeyen durum” sembolizmidir. Aslında rüyasında zombiden saklanan ve zombi tarafından bulunmak istemeyen istemediği bir durumdan kaçar.

Rüyada zombi öldürdüğünü görmek en genel anlamı itibariyle uzun süredir kişinin bilinçaltını rahatsız eden bir sorunu ortadan kaldırmaya delalet eder ve hayırlı bir rüyadır. Rüyasında zombi öldüren bir işi halleder ya da bir düşmanı yener ve rahatlar. Fakat bu rüyanın bir başka teması da zaten ölü olanı öldürmek temasıdır. Bir başka deyişle, bu rüya daha önce kapanmış ve tekrar gündeme gelmiş bir sorunu ikinci kez hallederek ortadan kaldırmanın altını da çiziyor olabilir. Kısacası, rüyada zombi öldürmek herkes için iyi anlam içerir ve bilinçaltında depolanmış ve çok yer işgal eden bazı negatif düşünceleri formatlamaktır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page