top of page

Rüyada zürafa görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Zeka

 • Sezgi

 • Denge

 • Güzellik

 • Öngörü

 • Zarafet

 • Uzun yol

 • Yücelmek

 • Mezuniyet

 • Uzun süreç

 • Yükselmek

 • Terfi etmek

 • Sınıf atlamak

 • Olgunlaşmak

 • Uzun boylu kişi

 • Vizyon ve Öngörü

 • Naziklik ve Nezaket

 • Kişisel ve Manevi Büyüme

 • Büyük Hedefler ve Olanaklar

Rüyada zürafa görmek ne anlama gelir?

Bir ruh, totem ve güç hayvanı olarak rüyamızda karşımıza çıkan zürafa psişik farkındalığın ve zihni yüksek tutmanın habercisidir. Uzun boynu ve yüksekten bakmasıyla bilinen bu hayvan rüyada aynı zamanda bize yükselme, yücelme ve terfi etmeye dair mesaj getirir. Rüyanızda zürafa gördüyseniz farkındalığınız ve vizyonunuzun artacağını ve çevrenizdeki olaylara daha iyi bir görüş açısına sahip olacağını bilmelisiniz.

 

Uzun boynu ve bize yüksekten bakması zürafanın en belirgin sıfatı olarak karşımıza çıktığından bize daima yüksek seviyelerden haber getirir. Yaşamınızda sizden yüksekte bulunan bir kişi belki de rüyanızda karşınıza bir zürafa kılığında girmiş olabilir. Bu kişi belki patronunuz, müdürünüz hatta bu yükseklik ölçüsü zeminden daha yukarıda olmak boyutunda ifade edilirse belki de üst kat komşunuz bile olabilir. Zürafayı evinde gören kişinin hanesine yukarıdan biri ziyarette bulunur ya da yaşamına girer veya bir hediye getirir.

 

Rüyada zürafa aynı zamanda yükseltilmiş durumlara vurgu yapar. Belki sizin için terfi etme müjdesini getirmekte ya da hayallerinizin daha da büyüdüğünü, daha yüksek yerlere göz diktiğinizi söyler. Fakat bu yorum yalnızca zürafayı güzel ya da sağlıklı görüyorsanız geçerli. Peki hasta ya da çirkin bir zürafa sizin için neyi ifade eder? Belki de gözünüzü diktiğiniz yüksek noktalarda bir şeylerin yolunda gitmemesi ya da oralarda durumun sandığınız kadar toz pembe olmadığını da hesaba katmalısınız.

Rüyada zürafalar görmek

Sembolik olarak hayvan rüyaları yorumlanırken hayvanların boyutları ve zeminle aralarındaki mesafe dikkate alınmalıdır. Sıçan ya da böcek gibi zemine yakın ve küçük hayvanlar bize daima rezil olmak, iflas ya da zirveden düşmek gibi kötü anlamlar getirirler. Fakat zürafa, fil ya da diğer büyük hayvanlar daima güç, kudret ve rütbe kazanma işaretidir. Rüya yorumculuğunda bir hayvanın en belirgin özelliği ya bir kişiye dair karakteristik özellik sunar ya da yaşanan durumda bu özellik görülmektedir. Örneğin, zürafa uzun boylu birine işaret edebileceği gibi uzun bir süreç ya da uzun bir yolculuğa da işaret eder.

 

Tüm bunların yanı sıra nazik görünüşüyle zürafa yerden (fiziksel alemden ve toprak elementinden) uzaklaşarak göğe (manevi aleme ve hava elementine) yaklaşmayı öngörür. Bu rüyayı gören kişi bir süreliğine fiziksel alem meselelerinden uzak durup daha ruhsal işlerle haşır neşir olmayı da seçebilir. Elbette bu yukarı doğru hareket ve yükselme yalnızca fiziksel alemde yaşanan ufak bir ayrıntıyı temsil ediyor da olabilir. Örneğin, rüyasında zürafa gören bir kişinin ertesi gün bir gökdelenin yüksek katına çıkması olasılığı da daima bulunur. Zürafa aslında ona uyandığı gün yerden yükseleceği bir hareket yaşayacağı mesajını getirmiştir.

Rüyada zürafa aynı zamanda uzun boynunu cennete uzatarak geleceği ve ruhani alemi görme ve normalde ulaşılamayacak hedeflere ulaşabilme yeteneğini sembolize eder. Hayatınız kaotik olduğunda rüyanızda zürafayı gördüyseniz bilin ki başınızı yukarıda tutarak gereksiz tartışmalardan kaçınarak yüksek rütbelere ulaşmanız mümkündür. Bu durumlarda size verilecek hediye zemine yakın (fiziksel alem) bölgelerde değil yükseğe yakın (ruhani alem) bölgesinde bulunmaktadır. Kaotik durumdan çıkış için çareyi yalnızca iç dünyanızda ve ruhani aleminizde aramalısınız.

 

Peki zürafa gördüğümüz rüyalarda kendimize çıkarabileceğimiz tüm bu pozitif anlamların dışında hangi negatif anlamı bulabiliriz? Uzun boynuyla her şeye yüksekten bakan bu hayvan ne yazık ki su içmek için yere (fiziksel aleme) yaklaşmak zorundadır. Diğer hayvanların aksine zürafa maddi-manevi alem arasında yol almak için biraz daha mesafe gitmemiz gerektiğini önerir. Zürafanın bir özel mesajı da bu yüksek perspektifi bir rehber olarak kullanmanız gerektiğidir.

 

Tüm bunlara alternatif olarak zürafa mevcut bakış açınızın dışında yeni fırsatlar keşfetmeniz için temsil ettiği uzunluk sıfatını kullanmanızı önerir. Uzun yolculuklar, uzun vadeli planlar, uzun süreçler zürafanın size tavsiyelerinden sadece bir kaçıdır. Zürafayı rüyanızda görürseniz sizin için hangi uzunun uygun olduğunu anlamaya çalışın. Belki aradığınız şey bulunduğunuz seviyede değil daha yukarılarda, ya da çıtayı yükseltmeniz gerekiyor, kim bilir belki de kendinizi fazla küçümsüyor ve potansiyelinizin farkına varamıyorsunuz. Zürafayı gördüyseniz biraz daha yukarı tırmanın, orada aradığınızı bulacaksınız.

Rüyada zürafa görmek aynı zamanda kibir, abartılı hedefler ve arzulananlar için büyük bir özlemin sembolüdür. Bazı rüya kitapları zürafa sembolünü kalabalığın içinden sıyrılma ve yükselme arzusu, fenomen ya da ünlü olma isteği veya büyük başarılara ya da kariyerde tırmanmaya hasret olmak olarak yorumlar. Freud, zürafa hakkındaki rüyaları şu şekilde açıklıyor: çok kibirli olacak ve sizinle herhangi bir temas kuramayacak kadar onurlu bir insanla tanışacaksınız. Bir kadın böyle bir rüya görürse, bu bir züppe ve gururlu bir adamla iletişimden hayal kırıklığı hakkında bir uyarıdır. Miller'a göre, hayvanat bahçesindeki parmaklıklar arkasında zürafa hakkında bir rüyanız varsa, bu toplumda uyumsuzluğa neden olacak düşüncesiz bir adım atacağın anlamına gelir. Bir kadın vahşi doğada zürafa hakkında bir rüya görürse, bu ciddi ilişkiler kuramayan bir erkeğe aşık olduğuna dair bir işarettir.

 

Bazı yorumculara göre bir erkek için zürafa uzun boylu ve zarif bir kadın olabileceği gibi gözü yükseklerde ve memnun edilmesi çok zor bir kadının simgesidir. Bu kadının yüksek kriterleri ve zerafet anlayışı vardır, marka sever ve fakir bir erkekle ilişki istememektedir. Eğer bir kadın rüyasında zürafa görmüş ise zengin bir erkek ya da yüksek zümreden bir erkekle ilişki yaşaması ihtimali vardır. Fakat bu rüya yine de zürafanın durumuna ve rüyanın senaryosuna göre yorumlanır.

Rüyadaki zürafalar yüksek rütbe kişiler, saygın kişiler, zenginler, sanatçılar, sosyete, diplomatlar ya da kendi seviyemizin üstündeki bireylerin  temsilcisidir. Bir grup zürafayı bir arada gören kişi nezih bir mekanda yüksek sosyeteyle bir ortamda bulunur ya da bu yüksek zümre camiadan bir haber alır. Bazen çok sayıda zürafa gören kişi bir zenginin çocuğunun düğününe ya da partisine gidebileceği gibi bazen yalnızca bu zümreyle ilgili bir olayı birinden de duyabilir. Bir başka deyişle, rüyada gördüğümüz zürafalar seviye olarak bizden daha yüksek rütbede bulunan kişilerdir. Eğer bir asker rüyasında çok sayıda zürafa gördüyse ya rütbesi artar ya da üst rütbe askerlerin yanına ziyarette bulunur.

Rüyada zürafa öldürmek hayallere ve yüksek seviyelere veda etmektir ve genellikle hayırsız rüya olarak yorumlanır. Fakat yine de zürafa öldürülen rüyaları yorumlamak için rüyanın senaryosuna bakılmalı. Bazıları için rüyada zürafa öldürmek yüksek rütbeden bir zattan gelecek bir teklifi reddetmek olabileceği gibi bazen terfi etme fırsatını kaçırmaktır. Kim bilir, bu rüya bazıları için uzun sürecek bir yolculuğu iptal etmek ya da uzun vadeli planları bozmaktır. Bir kişi rüyasında bir zürafayı öldürdüğünü gördüyse bu rüya bazen yükselme hayallerinin şimdilik olmayacağı olarak yorumlanabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page